Znieczulenie do operacji korekcji nosa

Znieczulenie do operacji korekcji nosa

Znieczulenie jest używane do operacji nosa, aby zmniejszyć ryzyko bólu i zminimalizować dyskomfort. Lidokaina jest zazwyczaj wstrzykiwana do nosa przed zabiegiem w celu zminimalizowania bodźców bólowych. Ten rodzaj znieczulenia nie jest znieczuleniem ogólnym, a pacjenci rzadko potrzebują narkotycznych leków przeciwbólowych po zabiegu. Pacjenci są również utrzymywani w stanie bezruchu, co pomaga zminimalizować siniaki, obrzęki i krwawienie.

Znieczulenie ogólne

Podczas operacji korekcji nosa stosowane jest znieczulenie ogólne, które pozbawia pacjenta przytomności podczas zabiegu. Metoda ta jest powszechnie stosowana w chirurgii kosmetycznej, a zabieg jest popularnym wyborem, ponieważ wiąże się z minimalnym ryzykiem. Przed poddaniem się operacji należy omówić z lekarzem swoje cele i oczekiwania. Lekarz zbada twarz i kości nosa, aby określić, która procedura jest najlepsza dla Ciebie. Następnie, on lub ona omówi opcje i odpowie na wszelkie pytania, które możesz mieć. Wyjaśni możliwe wyniki zabiegu, w tym ewentualne ryzyko.

Chociaż zabieg niesie ze sobą ryzyko, jest ono stosunkowo niewielkie i krótkotrwałe. Zastrzyki z lidokainy przed nacięciem zmniejszają odczuwany przez pacjentów ból. Znieczulenie nie jest niebezpieczne, a po zabiegu nie należy przyjmować środków narkotycznych. Ponadto, miejscowe znieczulenie jest mniej prawdopodobne, aby spowodować skutki uboczne, chyba że jesteś uczulony na niego. Jeśli jednak jesteś uczulony na znieczulenie, lek może dostać się do krwiobiegu i wpłynąć na oddychanie, ciśnienie krwi i rytm serca.

Znieczulenie miejscowe

Znieczulenie miejscowe jest zwykle stosowane podczas operacji plastycznej nosa i zawiera mieszaninę lidokainy i epinefryny w celu znieczulenia obszaru i zminimalizowania krwawienia. Znieczulenie miejscowe nie jest jednak jedyną opcją. Niektórzy chirurdzy decydują się na przeprowadzenie skomplikowanej operacji, gdy pacjent jest przytomny.

Operacja jest zwykle wykonywana przez nacięcie wewnątrz nosa lub przez zewnętrzne nacięcie między nozdrzami. Chirurg dostosowuje następnie kości i chrząstki znajdujące się pod skórą. Do podtrzymania nosa podczas gojenia może być użyta szyna. Pomoże to pacjentowi łatwiej oddychać i uniknąć problemów z oddychaniem.

Chociaż znieczulenie miejscowe jest bezpieczną opcją dla wielu pacjentów, istnieje ryzyko związane z zabiegiem. O ile pacjent nie jest uczulony na środek znieczulający, pozostanie on czujny i świadomy podczas zabiegu. W rzadkich przypadkach, znieczulenie miejscowe może wpływać na serce, oddychanie i ciśnienie krwi.

Sedacja dożylna

Pacjenci poddawani zabiegowi rhinoplastyki mogą skorzystać z sedacji dożylnej. Procedura ta jest bardziej przystępna niż znieczulenie ogólne i może zmniejszyć poziom niepokoju pacjenta. Jednak nie zawsze jest ona odpowiednia dla długich procedur. Znieczulenie może zakłócić operację i spowodować, że pacjent przestanie oddychać, co może być niebezpieczne. Niezabezpieczone drogi oddechowe mogą również prowadzić do wdychania krwi. Ponadto sedacja dożylna może wywołać niekorzystne skutki uboczne, takie jak upośledzenie pamięci i zmniejszenie świadomości.

Oprócz sedacji dożylnej, ustna sedacja świadoma jest doskonałą opcją dla pacjentów, którzy boją się igieł. Ten rodzaj sedacji wymaga konsultacji i wypełnienia formularza zgody na zabieg. Pacjenci otrzymują lek, który wywołuje stan łagodnego lub umiarkowanego uspokojenia i zazwyczaj nie są świadomi procedury. Leki te są zwykle przyjmowane przed wizytą, a wyznaczony kierowca musi towarzyszyć pacjentowi. Anestezjolog może również zastosować podtlenek azotu, który jest rodzajem gazu wywołującego krótko działający, głęboki sen.

Sedacja dożylna jest zwykle podawana przez kroplówkę w ramieniu pacjenta. Ta forma znieczulenia jest lekką formą znieczulenia i pomaga zmniejszyć ilość bólu i dyskomfortu doświadczanego podczas zabiegu. Zastosowanie sedacji dożylnej podczas zabiegu sinuplastyki balonowej, na przykład, może skrócić czas i intensywność zabiegu, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia pooperacyjnych nudności i wymiotów.

Wstrzykiwanie roztworu lidokainy

Wstrzykiwanie lidokainy jest procedurą powszechnie stosowaną w chirurgii korekcyjnej nosa. Zabieg wykonywany jest przy użyciu roztworu zawierającego 1% lidokainę i epinefrynę. Często jest on wstrzykiwany do nosa po podaniu znieczulenia ogólnego. Pomaga to zminimalizować ilość krwi traconej przez pacjentów oraz poprawia widoczność i pole widzenia podczas zabiegu.

Po negatywnej aspiracji do nosa wstrzykuje się niewielką ilość środka znieczulającego miejscowo. Znieczulenie miejscowe, lidokaina, działa na obszar znieczulenia i zapobiega utracie krwi. Zabieg może być również wykonany bez konieczności podawania epinefryny, która może powodować skutki uboczne.

Ilość wypełniacza potrzebna do danego zabiegu zależy od indywidualnego pacjenta i wielkości wymaganej korekty. Pacjent jest wcześniej znieczulany za pomocą lidokainy, aby złagodzić ewentualny dyskomfort. Lidokaina jest naturalnym środkiem znieczulającym, który działa kojąco na pacjenta. Wśród dostępnych wypełniaczy dr Leong preferuje Restylane(r), gładki kwas hylaronowy. Materiał ten nie jest trwały i w razie potrzeby można go usunąć.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *