Czy do operacji korekcji ust stosuje się znieczulenie?

Czy do operacji korekcji ust stosuje się znieczulenie?

Odpowiedź zależy od procedury i rodzaju znieczulenia. Lekarz może zastosować znieczulenie ogólne lub znieczulenie miejscowe, a nawet sedację dożylną. W tym artykule omówimy znieczulenie ogólne, znieczulenie miejscowe, Exparel i sedację dożylną.

Znieczulenie ogólne

Znieczulenie ogólne jest rodzajem znieczulenia, które stosuje się w przypadku rozległych procedur. Ten rodzaj znieczulenia jest zwykle podawany dożylnie lub gazowo. Powoduje ono utratę przytomności pacjenta i uniemożliwia mu komunikację podczas zabiegu. Pacjent nie jest w stanie odczuwać bólu ani komunikować się podczas zabiegu, dlatego anestezjolog musi ściśle monitorować jego parametry życiowe podczas całego zabiegu.

Operacja korekcji ust jest zabiegiem, który może być wykonany w znieczuleniu ogólnym. Ten rodzaj znieczulenia jest uważany za najbezpieczniejszą formę znieczulenia. Znieczulenie ogólne jest często połączone z intubacją dotchawiczą, która jest często stosowana w przypadku operacji korekcji ust. Chociaż ten rodzaj znieczulenia jest zwykle zarezerwowany dla dużych procedur, operacje naprawcze warg mogą być wykonywane w warunkach niskich zasobów, o ile anestezjolog posiada wymaganą wiedzę.

Ogólnie rzecz biorąc, rekonstrukcja wargi wymaga znieczulenia ogólnego. Celem zabiegu jest naprawa deformacji spowodowanej blizną chirurgiczną oraz przywrócenie kształtu i funkcji wargi. Technika ta polega na zastosowaniu złożonych płatów szypułkowych lub tkanek pobranych z miejsc dawczych. Pozostanie po nim blizna, która jednak z czasem zanika. W niektórych przypadkach do przywrócenia funkcji warg konieczne będą dodatkowe zabiegi.

Znieczulenie miejscowe

Podniesienie warg to zabieg polegający na podniesieniu i zmianie położenia paska skóry spod nosa. Zazwyczaj stosuje się znieczulenie miejscowe, aby zabieg był bardziej komfortowy. Pacjent może zdecydować się na rurkę do oddychania lub jej brak, co może zmniejszyć ryzyko powikłań. Podczas zabiegu pacjenci czują się bardzo zrelaksowani. Często są w stanie samodzielnie prowadzić samochód do i z centrum chirurgicznego.

Do ciała wstrzykiwany jest środek znieczulający miejscowo, aby znieczulić dany obszar. Pacjent będzie odczuwał niewielki dyskomfort, ale będzie on znacznie mniejszy niż w przypadku znieczulenia ogólnego. Środek znieczulający jest wstrzykiwany do skóry powoli, co pozwala na najmniejszy dyskomfort. Przed wstrzyknięciem chirurg zaznaczy miejsca, w których trzeba będzie usunąć nadmiar skóry i gdzie zostanie wykonane nacięcie. W ten sposób chirurg będzie wiedział dokładnie, gdzie umieścić nacięcie, aby zabieg nie zniekształcił otaczającego go obszaru.

Pacjenci mogą udać się do innego lekarza, jeśli odczuwają dyskomfort związany z zabiegiem. W przypadku drobnych operacji, takich jak zabiegi kosmetyczne, stosuje się znieczulenie miejscowe. Ten rodzaj znieczulenia jest identyczny jak ten stosowany w gabinecie stomatologicznym. Pacjent będzie odczuwał lekkie odrętwienie w miejscu zabiegu, które nie powinno trwać dłużej niż godzinę.

Sedacja dożylna

Przed poddaniem się zabiegowi korekcji ust pacjenci powinni upewnić się, że są wystarczająco zdrowi, aby poddać się sedacji. Jest to możliwe dzięki kompleksowej ocenie przedoperacyjnej. Chirurg zapozna się z historią medyczną i stomatologiczną pacjenta. Pacjent powinien również pozostać na czczo przez co najmniej 6 godzin przed zabiegiem.

Pacjenci poddawani temu zabiegowi powinni być świadomi, że sedacja dożylna jest lekiem uspokajającym, który może wywołać u nich uczucie zamroczenia lub senności. Jeśli pacjent obawia się skutków tego rodzaju znieczulenia, powinien zabrać ze sobą przyjaciela lub członka rodziny, który będzie mu towarzyszył. Przed zabiegiem należy również omówić z chirurgiem możliwości zastosowania sedacji.

Chirurg ustny może bezpiecznie przeprowadzić zabieg korekcji ust z zastosowaniem sedacji dożylnej, jeśli jest odpowiednio przeszkolony. Podczas tej procedury poziom świadomości pacjenta jest stale monitorowany, a dobrze wyszkolona pielęgniarka powinna być obecna, aby monitorować stan pacjenta. Znieczulenie

Exparel ma długotrwałe właściwości przeciwbólowe i może być stosowane do operacji korekcji ust. Musi być jednak stosowane ostrożnie, aby uniknąć długotrwałego odrętwienia warg, co może prowadzić do uszkodzenia nerwów. Problem ten może wystąpić również podczas ekstrakcji zębów mądrości, zabiegu, w którym Exparel jest stosowany.

Exparel jest długo działającym środkiem znieczulenia miejscowego, który jest wstrzykiwany w miejsce chirurgiczne w pobliżu nacięcia. Ten rodzaj znieczulenia nie powoduje natychmiastowego uśmierzenia bólu, ale utrzymuje się przez około sześć do ośmiu godzin. Leku tego nie należy stosować, jeśli pacjentka jest w ciąży, ma bóle stawów lub jest matką karmiącą. Dawkowanie leku Exparel zależy od wielkości miejsca operacyjnego. Zależy również od tego, jak dużo środka znieczulającego jest potrzebne do pokrycia tego obszaru. Nie wiadomo jednak, czy Exparel jest bezpieczny dla karmiących piersią w okresie ciąży lub dla dzieci.

Ten środek znieczulający nie jest zalecany do stosowania u pacjentów z chorobami wątroby. Nie jest również zalecany do stosowania w blokadach nerwów zewnątrzoponowych i wewnątrzoponowych. Należy go również przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Jak każdy lek, Exparel powinien być stosowany przez lekarzy tylko we wskazanym wskazaniu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *