W jakim wieku można wykonać przeszczep włosów?

W jakim wieku można wykonać przeszczep włosów?

Jeśli jesteś pacjentem, który cierpi z powodu utraty włosów i chcesz poddać się przeszczepowi włosów, możesz to teraz zrobić w każdym wieku. Zabieg jest mało inwazyjny i zazwyczaj dobrze tolerowany. Wiek, w którym możesz poddać się temu zabiegowi, zależy od nasilenia utraty włosów i charakteru Twoich rysów twarzy.

Możesz poddać się przeszczepowi włosów w każdym wieku

Zabiegi przeszczepu włosów mogą być wykonywane u osób w każdym wieku, o ile są one zdrowe i nie mają innych problemów medycznych. Ponadto, zabiegi przeszczepu włosów są mało inwazyjne, co oznacza, że nawet starsi pacjenci mogą poddać się procedurze. Co więcej, przeszczepy włosów są odporne i mogą rozwijać się w każdym środowisku. Nawet jeśli włosy dawcy są często stare, nie stanowi to problemu, o ile są one wszczepiane przez doświadczony zespół.

Niektórzy ludzie poddają się przeszczepowi włosów, gdy ich utrata jest we wczesnym stadium, podczas gdy inni czekają, aż całkowicie stracą włosy. Wiek, w którym można dokonać przeszczepu włosów, jest bardzo zróżnicowany, ale można go dokonać od 20. do 80. roku życia. W przeszłości chirurdzy nie wykonywali przeszczepów włosów u młodszych pacjentów, ponieważ nie wiedzieli, jak duża utrata włosów będzie miała miejsce w przyszłości.

Jest minimalnie inwazyjny

Przeszczep włosów nie jest tak inwazyjny jak niektóre inne rodzaje zabiegów kosmetycznych, więc starszy pacjent może go wykonać bez obaw o zdrowie. Są one również dobrze tolerowane przez większość ludzi. Mieszki włosowe wykorzystywane do przeszczepu są odporne, co oznacza, że dobrze rosną w różnych warunkach. Nawet jeśli skóra głowy jest stara, przeszczepy włosów powinny się ukorzenić i rosnąć, jeśli zabieg jest wykonywany przez wykwalifikowany zespół.

Przed wykonaniem przeszczepu włosów, chirurg zastosuje miejscowe znieczulenie skóry głowy. Następnie ostrzem lub igłą wykona małe otwory w skórze głowy. Chirurg ostrożnie umieści mieszki włosowe w tych otworach, aby stworzyć naturalnie wyglądającą linię włosów. Zabieg może zająć od dwóch do kilku tysięcy włosów. Wielkość przeszczepu określa, jak długo trwa procedura. W zależności od wielkości przeszczepu, pacjent może potrzebować więcej niż jednej sesji, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Jest dobrze tolerowany

Przeszczepy włosów wykonuje się u pacjentów w każdym wieku, pod warunkiem, że utrata włosów postępuje do punktu, w którym można wykonać zabieg chirurgiczny. Jeśli pacjent ma wystarczającą ilość obszarów dawczych, nie ma przeciwwskazań i wyraził świadomą zgodę, może poddać się zabiegowi. Należy jednak pamiętać, że czas ma znaczenie.

Przeszczep włosów ma wiele zalet. Może on dodać gęstości linii włosów i koronie, co może być szczególnie przydatne dla starszych pacjentów. Przeszczep pasuje również do rodzimych mieszków włosowych pacjenta. Należy jednak pamiętać, że włosy dawcy nie są w stanie utrzymać normalnego wzorca wzrostu włosów.

Jest udany

Odtworzenie włosów to zabieg, podczas którego chirurg pobiera mieszki włosowe z paska zdrowej skóry głowy i przeszczepia przeszczepione jednostki włosów w skórę głowy pacjenta. Wiek, w którym wykonuje się przeszczep włosów, zależy od nasilenia utraty włosów i budowy twarzy pacjenta. Pacjenci poniżej 18 roku życia mogą poddać się zabiegowi sami, z rodzicem lub z dwojgiem rodziców. Ważne jest, aby młodszy pacjent został oceniony przez lekarza, aby upewnić się, że jest dobrym kandydatem do przeszczepu włosów.

Chociaż średni wiek pacjenta do operacji przeszczepu włosów jest dwadzieścia jeden do trzydziestu jeden, większość chirurgów preferuje pacjentów około trzydziestu, aby przejść procedurę. Wynika to z faktu, że wczesna utrata włosów jest często trudna do przewidzenia. Zabieg wymaga zwykle zastosowania znieczulenia miejscowego lub łagodnego środka uspokajającego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *