Czy przeszczep włosów jest dla każdego?

Czy przeszczep włosów jest dla każdego?

Nie każdy jest dobrym kandydatem do operacji przeszczepu włosów. Istnieje kilka rodzajów ryzyka i skutków ubocznych zabiegu, dlatego zanim się na niego zdecydujesz, powinieneś wiedzieć, czego się spodziewać. Czas rekonwalescencji może wynosić nawet do dziewięciu miesięcy. Możesz również doświadczyć utraty włosów po zabiegu. Po zabiegu może być konieczne unikanie uciążliwej aktywności.

Włosy z ciała mogą być doskonałym źródłem włosów dawców

Podczas gdy włosy ze skóry głowy są podstawowym źródłem włosów dawców do przeszczepu włosów, włosy z ciała są również realną opcją. Mogą one pochodzić z różnych miejsc, takich jak plecy, pachy i nogi. Włosy dawcy z tych miejsc mogą być proste, kręcone lub cienkie. Mają one również dłuższą fazę spoczynku i ograniczony czas wzrostu.

Poza zarostem, włosy z klatki piersiowej mogą być doskonałym źródłem włosów dawców do odtworzenia. W przeciwieństwie do brody, włosy na klatce piersiowej mają cykl wzrostu podobny do włosów na skórze głowy, co czyni je idealnym źródłem przeszczepów. Ponadto, rosną one bardziej równomiernie i mają mniej blizn. To sprawia, że włosy z klatki piersiowej są dobrym źródłem przeszczepów, zwłaszcza dla osób z rozległą łysiną.

Operacja przeszczepu włosów wiąże się z ryzykiem

Jak w przypadku każdej procedury chirurgicznej, istnieje ryzyko i powikłania związane z operacją przeszczepu włosów. Należą do nich infekcje, blizny i uszkodzenia nerwów. Jednak ryzyko to jest zazwyczaj zminimalizowane poprzez wybór wykwalifikowanego chirurga plastycznego. Należy omówić te ryzyka z chirurgiem przed poddaniem się procedurze. Należy również mieć świadomość własnych zdolności leczniczych i ogólnego stanu zdrowia, ponieważ ta procedura nie jest dla każdego.

Cysty mogą się tworzyć po przeszczepieniu pewnej liczby przeszczepów. Zwykle mają one średnicę około dwóch do trzech milimetrów i wyglądają jak małe pryszcze. Podczas gdy te cysty nie wpływają na wyniki przeszczepu włosów, mogą prowadzić do bliznowacenia.

Powrót do zdrowia może trwać do dziewięciu miesięcy

W tym czasie skóra głowy może być obolała i wrażliwa. Otrzymasz również leki przeciwbólowe, które pomogą Ci się z tym uporać. Może być również konieczne noszenie bandaży na tym obszarze przez kilka dni. Chirurg udzieli Państwu szczegółowych instrukcji dotyczących pielęgnacji po zabiegu, aby ułatwić powrót do zdrowia i zachować nowo wszczepiony przeszczep.

Możesz spodziewać się tymczasowej utraty włosów po operacji przeszczepu włosów. Może to potrwać około 5 do 6 tygodni, zanim włosy zaczną ponownie rosnąć. Średnie tempo wzrostu wynosi około pół cala miesięcznie.

To nie jest tania procedura

Jeśli rozważasz posiadanie przeszczepu włosów, powinieneś wiedzieć, że nie będzie to tanie. Musisz wziąć pod uwagę kilka czynników przed przystąpieniem do operacji. Chociaż proces jest stosunkowo prosty, nadal istnieje ryzyko powikłań, takich jak infekcja. Dodatkowo, po zabiegu może być konieczne przyjmowanie dodatkowych leków. Niektórzy chirurdzy przepisują minoksydyl (Rogaine), aby wspomóc wzrost włosów. Jest to jednak kosztowne, a jego skuteczność jest nieznana. Procedura jest uważana za bezpieczną, jeśli jest wykonywana przez wykwalifikowanego chirurga, ale nadal niesie ze sobą ryzyko, takie jak utrata szoku i niepowodzenie przeszczepu.

Przeszczepy włosów to zabieg chirurgiczny, który polega na przeszczepieniu przeszczepów zawierających od trzech do dwunastu włosów. Procedura może spowodować trwałą utratę włosów, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że rozumiesz wszystkie zagrożenia i opłaty przed pójściem pod nóż. Wykwalifikowany lekarz z przyjemnością omówi opcje cenowe i przedstawi możliwości finansowania. Należy jednak uważać na taktykę sprzedaży pod dużą presją.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *