Jak długo trwa przeszczep włosów?

Jak długo trwa przeszczep włosów?

Po zabiegu przeszczepu włosów pacjenci mogą odczuwać pewne zaczerwienienie i tkliwość. Mogą również odczuwać lekki ból i potrzebować leków przeciwbólowych lub przeciwzapalnych, aby zmniejszyć dyskomfort. Ogólnie rzecz biorąc, efekty te są łagodne i trwają tylko dzień lub dwa. Większość pacjentów może wrócić do pracy tego samego dnia.

Bezbolesny

Przeszczep włosów jest często wykonywany przy użyciu minimalnie inwazyjnej procedury zwanej Follicular Unit Extraction. Podczas tej procedury pasma włosów są starannie pobierane i wszczepiane we wcześniej zaplanowane miejsce za pomocą specjalistycznej igły. Zabieg jest szybki i bezbolesny, pozostawia jedynie niewielkie blizny.

FUE ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnym przeszczepem włosów. Po pierwsze, metoda ta daje realistyczne rezultaty. Nie ma widocznych blizn i może wytworzyć dużą liczbę włosów. Po drugie, nie wymaga szwów, co czyni ją bardziej komfortową operacją dla pacjenta. Wreszcie, jest całkowicie ambulatoryjna, więc nie trzeba brać wolnego w pracy ani zwolnienia lekarskiego.

Najpopularniejszym bezbolesnym zabiegiem przeszczepu włosów jest pobranie mieszków włosowych, czyli prosta procedura, która nie wymaga dawcy. Zabieg ten polega na pobraniu mieszków włosowych z włosów klatki piersiowej pacjenta, a następnie przeszczepieniu ich w inną część ciała. Większość lekarzy zaleca tę procedurę ze względu na jej wysoki wskaźnik sukcesu.

Kolejną zaletą FUE jest to, że cała procedura jest znacznie łatwiejsza niż tradycyjny przeszczep. Chociaż może nadal być na leki przeciwbólowe, to będzie minimalna w porównaniu z tradycyjnym przeszczepem. Po tym, może wystąpić pewne łagodne krwawienie, ale to powinno ustąpić w ciągu kilku dni. Ważne jest jednak, aby w okresie pooperacyjnym trzymać głowę w pozycji uniesionej. Jest to ważne, ponieważ nacisk głowy w okresie rekonwalescencji może spowodować pęknięcie przeszczepu. Można również umyć włosy łagodnym szamponem, który zmiękczy strupki.

Kolejną zaletą tej metody jest to, że nie pozostawia ona widocznych blizn na skórze głowy. Ponadto wymaga krótszego czasu, aby znieczulenie zaczęło działać. Oznacza to, że pacjenci mogą szybko wrócić do codziennych zajęć. Krótszy jest również czas rekonwalescencji. Dzięki tej technice zabiegowi mogą poddać się osoby, które boją się igieł.

Proces przeszczepu włosów metodą FUE jest doskonałą opcją dla pacjentów, którzy chcą osiągnąć naturalny wygląd, jednocześnie minimalizując ból i blizny. Technika przeszczepu włosów FUE polega na pobraniu maleńkich mieszków włosowych z obszaru dawcy. Setki lub nawet tysiące mieszków włosowych są przeszczepiane do obszaru biorcy. Na ten zabieg mogą zdecydować się również pacjenci, którzy chcą zachować krótką fryzurę.

Ten rodzaj procedury przeszczepu włosów wykorzystuje najnowszą technologię leczenia, aby zagwarantować bezbolesne doświadczenie. Procedura eliminuje dyskomfort związany z miejscowym wstrzyknięciem znieczulenia i blizny spowodowane przez procedurę przeszczepu. Procedura może trwać w dowolnym miejscu od czterech do ośmiu godzin. Jeśli masz dobrego chirurga, możesz być pewien, że będziesz wolny od bólu podczas całej procedury.

Podczas gdy FUE pozostawia niewielką bliznę w miejscu dawcy, nadal jest tańszy niż NeoGraft. Liniowa blizna może być widoczna, jeśli masz krótkie włosy. Technika NeoGraft to półautomatyczna metoda przeszczepu włosów, która pobiera mieszki włosowe za pomocą ssania. Proces ten jest szybki, ale ma pewne wady.

Proste

Uzyskanie przeszczepu włosów to prosty proces, który polega na przeszczepieniu włosów z jednego obszaru ciała do innego. Jest to powszechna procedura, którą lekarze wykonują od lat 50. Procedura ta znana jest jako przeszczep jednostek mieszkowych i polega na pobraniu przez chirurga paska skóry głowy z tyłu głowy i pocięciu go na tysiące małych kawałków. Przeszczepy te są następnie wprowadzane za pomocą igły w miejsca, w których łysienie stanowi problem.

Powrót do zdrowia po zabiegu przeszczepu włosów zależy od osoby, która go wykonuje, ale zazwyczaj nie jest on długi. Pełne odrastanie przeszczepionych włosów może trwać od sześciu do dwunastu miesięcy. Po zabiegu pacjenci mogą spać z podniesioną głową przez kilka dni i zażywać leki przeciwbólowe, aby złagodzić ewentualny dyskomfort. Należy również pamiętać o delikatnym myciu włosów przez kilka dni. Po tym czasie można stosować szampon i odżywkę jak zwykle.

Włosy w obszarze dawczym mogą wymagać przycięcia w razie potrzeby. Chirurg omówi to z pacjentem podczas konsultacji. Poszczególne jednostki mieszkowe są pobierane z miejsca dawczego, które zwykle znajduje się z tyłu głowy. Miejsce biorcy jest następnie przygotowywane i strategicznie planowane. Następnie chirurg zszywa z powrotem obszar dawczy, aby zapobiec widocznym bliznom.

Ta procedura jest podobna do FUE, ale polega na użyciu mniejszych przeszczepów. Metoda ta jest idealna dla osób, które chcą mieć bardziej naturalną linię włosów. Procedura ta pozwala również na przeszczepienie większej ilości przeszczepów za jednym razem. Najbardziej czasochłonną częścią zabiegu jest proces pobierania przeszczepów.

Sam zabieg przeszczepu włosów jest stosunkowo bezbolesny. Stosuje się znieczulenie miejscowe, aby skóra głowy czuła się komfortowo. Bezpośrednio po zabiegu pacjent doświadczy chwilowej utraty włosów. Nowe włosy zaczną jednak rosnąć około 12-16 tygodni po zabiegu. W tym czasie w miejscu dawcy powstanie niewielka blizna.

Kolejną zaletą operacji przeszczepu włosów jest to, że jest to zabieg szybki. Zabieg trwa kilka godzin i polega na fachowości chirurga. Po zakończeniu zabiegu, przeszczepione włosy będą się komponować z otaczającymi je włosami. Nie będą wymagały specjalnego traktowania ani pielęgnacji po zabiegu. Tak długo, jak procedura przeszczepu włosów jest wykonana prawidłowo, nie powinno być żadnych widocznych blizn.

FUE to kolejna opcja dla osób chcących uzyskać przeszczep włosów. Jest to procedura, która polega na umieszczeniu poszczególnych przeszczepów w małych nacięciach. Chirurg starannie rozmieści i ustawi przeszczepy, aby dopasować je do otaczających mieszków włosowych. FUE jest jedną z najczęstszych metod przeszczepu włosów.

Permanent

Długość procedury zależy od obszaru, który wymaga leczenia. Procedura może trwać nawet do dziewięciu miesięcy. W tym czasie przeszczepione włosy będą kiełkować w sposób jak najbardziej naturalny. Będą one przypominać typ i teksturę włosów pacjenta. Niektórzy mogą wymagać wielu sesji, aby zobaczyć pełne rezultaty, ale kilka osób stwierdzi, że jedna sesja wystarczy, aby przywrócić linię włosów.

Lekarze zajmujący się przeszczepem włosów stosują technikę FUE. Technika ta nie wymaga pobrania ogromnej ilości tkanki skóry głowy, a zabieg nie powoduje praktycznie żadnych blizn. Mieszki włosowe są pobierane z obszaru dawcy, „bezpiecznej strefy”, gdzie cebulki włosów są odporne na działanie DHT. Regularny przepływ krwi do mieszków włosowych pomaga utrzymać je na miejscu.

Czas trwania zabiegu zależy od ilości przeszczepianych włosów. Niektóre procedury mogą trwać krócej niż godzinę, podczas gdy inne mogą wymagać kilku godzin. Liczba sesji zależy od stopnia utraty włosów i lokalizacji przeszczepianych włosów. Technika FUE jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów przeszczepu włosów i może przeszczepić trzy do czterech tysięcy mieszków włosowych w jednej sesji.

Gdy przeszczepy są już gotowe, chirurg rozpocznie proces przeszczepu. Oczyści on miejsce, w którym będą przeszczepiane włosy i wykona kilka małych otworów za pomocą skalpela lub igły. Następnie chirurg przeszczepi przeszczepy włosów do łysych miejsc. Cały proces może trwać od czterech do ośmiu godzin, w zależności od wielkości zabiegu. Jeśli potrzebne są dodatkowe przeszczepy, zostanie wykonany drugi zabieg, aby uzyskać pełniejsze i grubsze włosy.

Operacja przeszczepu włosów jest wykonywana w gabinecie lekarskim. Chirurg oczyści skórę głowy i poda leki, aby zdrętwiał tył głowy. Następnie chirurg transplantolog wybierze jedną z dwóch metod – FUE (follicular unit extraction) lub FUT (follicular unit strip surgery). FUE wykorzystuje małą igłę chirurgiczną do przeniesienia pojedynczych mieszków włosowych w nowe miejsce.

FUE jest jedną z dwóch najpopularniejszych technik trwałej odbudowy włosów. Follicular unit extraction (FUE) to metoda, która nie pozostawia długiej blizny chirurgicznej. Polega ona na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych z obszaru dawczego, który zazwyczaj znajduje się z tyłu lub z boku głowy. Takie przeszczepione włosy rosną jak normalne włosy. Procedura przeszczepu wymaga również znacznych umiejętności w celu uzyskania pojedynczych przeszczepów z obszaru dawcy.

Kilka dni po zabiegu wokół przeszczepionego miejsca powstaną małe strupki. Jest to normalne i ustępuje w ciągu czterech do dziesięciu dni. Przez pierwszy tydzień po zabiegu pacjentom zaleca się unikanie intensywnej aktywności fizycznej. Ćwiczenia mogą spowodować przemieszczenie nowo przeszczepionych włosów. Ponadto, pot może powodować podrażnienie skóry głowy i podnieść ciśnienie krwi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *