Czy przeszczep włosów może się nie udać?

Czy przeszczep włosów może się nie udać?

Podczas konsultacji w klinice dowiesz się więcej o zabiegu i ewentualnym ryzyku. Klinika transplantacji włosów będzie również w stanie wyjaśnić potencjalne komplikacje, które możesz napotkać. W niektórych przypadkach przeszczep włosów może się nie udać z wielu powodów. Należą do nich telogen effluvium, nienaturalne fryzury lub niedoświadczeni chirurdzy.

Niedoświadczone kliniki

Istnieje wiele powodów, dla których operacje przeszczepu włosów mogą się nie udać. Niektóre z nich wynikają z niedoświadczenia chirurgów lub niewystarczającej opieki pooperacyjnej. Inne przyczyny nieudanych przeszczepów włosów mogą obejmować technikę użytą do zabiegu i zdrowie pacjenta. Ponadto, niektóre osoby nie są odpowiednimi kandydatami do przeszczepu włosów. Choć wiele klinik próbuje leczyć takie osoby, aby zarobić pieniądze, nie są one właściwym wyborem dla pacjenta.

Niedoświadczeni lekarze są najczęstszą przyczyną nieudanych przeszczepów włosów. Brak doświadczenia oznacza, że mogą oni stosować niebezpieczne techniki medyczne. Może to skutkować niezadowalającymi wynikami, w tym zwiększoną ilością wypadających włosów. Dodatkowo, niedoświadczeni lekarze są mniej zdolni do radzenia sobie z powikłaniami i wynikającymi z nich bliznami. Wiele osób jest również kuszonych, aby wybrać niedoświadczoną klinikę ze względu na atrakcyjną reklamę lub niską cenę. Niewykwalifikowani lekarze mogą również pozwolić technikom na pobieranie przeszczepów.

Nadmierne pobieranie przeszczepów

Istnieje kilka powodów, dla których przeszczep włosów może się nie udać. Jednym z nich jest nadmierny pobór. W nadmiernych przypadkach przeszczepione przeszczepy mogą być pobrane zbyt wcześnie, co powoduje blizny i słaby wzrost. W ciężkich przypadkach, overharvesting może nawet spowodować, że obszar biorcy będzie jaśniejszy niż wcześniej. Jeśli chcesz uniknąć tych komplikacji, współpracuj z doświadczonym chirurgiem. Pamiętaj, aby zbadać kwalifikacje każdego lekarza, którego wybierzesz.

Niedoświadczeni lekarze często popełniają błędy podczas wykonywania przeszczepów włosów. Nie tylko marnują przeszczepy, ale także mogą spowodować blizny i infekcje w miejscu dawczym. Mogą również pobierać zbyt dużo przeszczepów, co może powodować nierównomierny wzrost i brak wystarczającej ilości mieszków włosowych do dalszych zabiegów. Eksperci zalecają, aby lekarze pobierali tylko jeden na cztery przeszczepy z obszaru dawcy. Jest to trudne do wykonania i wymaga dużej precyzji.

W skrajnym przypadku przeszczep włosów może się nie udać, ponieważ lekarze pobrali zbyt wiele przeszczepów. W typowym przeszczepie włosów z miejsca dawcy pobiera się tysiące przeszczepów. Przeszczepy te są następnie umieszczane wzdłuż linii włosów w miejscu, gdzie łysina jest najbardziej widoczna. Metoda ta nie jest zalecana dla wszystkich pacjentów, ponieważ ryzyko nadmiernego pobrania jest wysokie.

Słabe przeszczepy mogą również spowodować niepowodzenie przeszczepu włosów. W typowym przeszczepie włosów przeszczepy mogą nie rosnąć prawidłowo, ponieważ są zbyt kruche. Poza tym, mogą być uszkodzone i złamane, jeśli są niewłaściwie traktowane. W związku z tym ważne jest, aby wybrać dobrze wyszkolony zespół do wykonania zabiegu.

Nadmierne pobieranie przeszczepów może być oznaką niedoświadczonego lub niekompetentnego chirurga. Tego typu przehodowanie może trwale uszkodzić obszar dawczy, co skutkuje niezdrowym wyglądem. Jeśli chirurg użyje zbyt dużej siły w procesie pobierania, zbyt wiele przeszczepów zostanie pobranych i skóra głowy zostanie uszkodzona. Poza uszkodzeniem przeszczepów, nadmierne pobieranie może spowodować niezrównoważone rozmieszczenie przeszczepów na obszarze dawczym.

Nadmierne pobranie przeszczepów może być również przyczyną niepowodzenia przeszczepu włosów. Skutkiem tych niepowodzeń może być obumarcie tkanki skórnej głowy lub rozproszona utrata włosów. W niektórych przypadkach nie można skorygować tego stanu.

Telogen effluvium

Telogen effluvium to stan, w którym mieszki włosowe nie wchodzą w fazę anagenu. Stan ten dotyczy od 5 do 10% mieszków włosowych, powodując, że mniej z nich przechodzi w fazę anagenu. Podczas utraty włosów dochodzi również do cofnięcia się linii włosów. Niektóre osoby mogą być zagrożone tym stanem, jeśli w ich rodzinie występowały takie przypadki. Stres jest również częstą przyczyną.

Na szczęście istnieją rozwiązania tego problemu. Chociaż przeszczepy włosów nie są niezawodne, wciąż można uniknąć niepowodzenia spowodowanego telogenem effluvium. Jedną z metod leczenia jest metoda odrostu. Zabieg polega na wszczepieniu setek jednostek mieszkowych w szczeliny wykonane za pomocą igieł 18-G. Wykonanie zabiegu trwa jedną sesję. U pacjenta udało się odzyskać znaczny wzrost włosów do czterech miesięcy po zabiegu. Kolejna sesja nie była konieczna, a pacjent był zadowolony z rezultatów.

Inną opcją jest skorzystanie z procedury przeszczepu włosów, która wykorzystuje włosy od dawcy. Jednak zabieg ten może prowadzić do ciągłego wypadania włosów, co zmniejszy gęstość przeszczepu i obniży jego skuteczność. Dlatego pacjenci muszą być świadomi tego potencjalnego problemu, zanim poddadzą się zabiegowi. Przeszczepione włosy mogą wejść w fazę telogenu w tym samym czasie co nowo przeszczepione, co prowadzi do zauważalnego przerzedzenia przeszczepionych włosów. Na szczęście faza telogenu jest tymczasowa i ustępuje po przejściu włosów w fazę anagenu.

Leczenie telogenu może obejmować stosowanie minoksydylu w celu pobudzenia wzrostu włosów. Jednak leki te mają skutki uboczne i mogą powodować egzemę lub podrażnienie skóry głowy. Osoby cierpiące na tę przypadłość powinny poszukać bardziej naturalnej terapii zastępującej włosy.

Stres jest kolejnym czynnikiem, który może powodować utratę włosów. Stres powoduje nieprawidłowości w cyklu wzrostu włosów, co powoduje ich wypadanie. Włosy pozostają w stanie uśpienia przez trzy miesiące, zanim zaczną ponownie wypadać.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *