Przyczyny zmniejszenia piersi w czasie ciąży

Przyczyny zmniejszenia piersi w czasie ciąży

Chociaż zmniejszenie piersi w czasie ciąży jest zabiegiem, który nie zmniejszy rozmiaru ani kształtu kobiety, może pomóc jej złagodzić ból i stworzyć bardziej proporcjonalną sylwetkę. Może również poprawić samoocenę i jakość życia kobiety. Jeśli rozważasz poddanie się tej procedurze, omów z chirurgiem swoją historię medyczną oraz wszelkie emocjonalne i fizyczne obawy.

Operacja jest wykonywana w celu zmniejszenia bólu

Operacja zmniejszenia piersi jest częstym zabiegiem u kobiet w ciąży. Zabieg wykonywany jest w celu zmniejszenia bólu spowodowanego dużymi piersiami. Większość kobiet jest w stanie wrócić do pracy i innych aktywności fizycznych po jednym do dwóch tygodni. Jednak wyniki operacji zmniejszenia piersi mogą nie być natychmiastowe, a pacjentka musi odpoczywać i przestrzegać zaleceń pooperacyjnych przez kilka tygodni. Operacja zmniejszenia piersi może spowodować u pacjentki tymczasową utratę czucia w skórze piersi i sutkach, ale ta utrata czucia będzie stopniowo zanikać. Przez sześć do ośmiu tygodni po zabiegu zaleca się kobietom odpoczynek od aktywności fizycznej, w tym od dźwigania ciężarów.

Pacjentki, które planują poddać się operacji zmniejszenia piersi, powinny skonsultować się ze swoim ubezpieczycielem zdrowotnym. Jest to ważne, ponieważ niektóre firmy ubezpieczeniowe pokrywają część kosztów zabiegu. Ponadto niektórzy ubezpieczyciele pokryją honorarium anestezjologa i badania laboratoryjne. Jak w przypadku każdej procedury medycznej, kobieta musi być w dobrym stanie fizycznym i psychicznym.

Może poprawić jakość życia kobiety

Dla wielu kobiet zbyt duże piersi mogą negatywnie wpływać na ich styl życia. Mogą być zbyt ciężkie, aby wygodnie nosić ubrania i mogą wpływać na zdolność kobiety do angażowania się w niektóre aktywności fizyczne. Duże piersi mogą również powodować u kobiety ból w szyi, ramionach i plecach spowodowany dźwiganiem tak dużego ciężaru. Usunięcie nadmiaru tkanki piersi może pomóc poprawić postawę kobiety i zwiększyć jej zdolność do ćwiczeń. Duży biust może również powodować dyskomfort i wysypkę pod piersiami.

Zmniejszenie piersi podczas ciąży może być pokryte przez Twój plan ubezpieczeń zdrowotnych. Jest to bezpieczny i skuteczny zabieg, który może poprawić jakość życia kobiety. Ponadto, po zabiegu kobieta może doświadczyć wzrostu samooceny i pewności siebie. Oprócz poprawy wyglądu kobiety, jakość życia kobiety może się znacznie poprawić po zmniejszeniu piersi.

Może zmienić kształt piersi

Zmniejszenie piersi podczas ciąży może zmienić kształt i rozmiar piersi kobiety. Ponieważ operacja jest trwała, piersi kobiety mogą nie wrócić do rozmiaru sprzed ciąży. W okresie połogu piersi prawdopodobnie powrócą do swojej normalnej wielkości, która może być mniejsza niż przed operacją. W niektórych przypadkach rozmiar piersi nieznacznie wzrośnie, choć nie musi to stanowić problemu. Niektóre kobiety doświadczają również obrzęku.

Jeśli kobieta jest niezadowolona ze swoich piersi po urodzeniu dziecka, operacja piersi może pomóc. Synergy Plastic Surgery oferuje bezpłatne konsultacje. Certyfikowany chirurg plastyczny będzie mógł omówić kształt i rozmiar Twoich piersi. Możesz również przedyskutować z chirurgiem swoje oczekiwania przed operacją. Każda kobieta ma inne wyobrażenie o tym, co jest idealne dla jej piersi, a chirurg będzie mógł dać Ci spersonalizowany plan leczenia, który pasuje do Twoich oczekiwań.

Podczas gdy wzrost piersi jest naturalną częścią ciąży, naturalny wzrost rozmiaru i objętości piersi może zmienić ich kształt. Jest to normalna część procesu ciąży i pomaga Twojemu ciału przygotować się do karmienia piersią. Podczas gdy ta zmiana wielkości i kształtu piersi nie będzie wymagała mastopeksji, należy pamiętać, że jeśli planujesz zabieg w czasie ciąży, powinnaś skonsultować się z chirurgiem plastycznym.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *