Powody zdrowotne, dla których należy wykonać operację zmniejszenia piersi

Do jakich procedur stosuje się znieczulenie miejscowe?

Istnieje wiele powodów, dla których kobieta może rozważyć operację zmniejszenia piersi. Niektóre są oczywiste: duże, nieproporcjonalne piersi mogą powodować ból i dyskomfort. Kobiety mogą być również zawstydzone wielkością swoich piersi i nie chcą zwracać na siebie uwagi. Ponadto kobiety, które mają duże piersi, mogą mieć trudności z zaangażowaniem się w takie aktywności jak cardio i ćwiczenia.

Kobiety bez objawów

Jeśli rozważasz operację zmniejszenia piersi, pamiętaj, aby omówić z chirurgiem swoją historię medyczną i kwestie emocjonalne. Jeśli nie jesteś pewna, czy operacja jest objęta ubezpieczeniem, jak najszybciej skontaktuj się z kasą chorych. Ubezpieczenie zdrowotne może pokryć część kosztów, w tym koszty anestezjologa i opłat laboratoryjnych. Wiedząc z wyprzedzeniem, co pokryje ubezpieczenie, unikniesz niespodzianek po operacji.

Większość kobiet poddaje się operacji zmniejszenia piersi, ponieważ pragnie ulgi od odczuwanego bólu, ale może ona również poprawić jakość życia kobiety. Zabiegi chirurgiczne mogą podnieść piersi wyżej, nadać im bardziej zaokrąglony wygląd i przywrócić im bardziej proporcjonalne proporcje do reszty ciała. Jeśli jednak nie masz żadnych objawów i jesteś zaniepokojona swoim wyglądem, nadal możesz być kandydatką do operacji.

Po operacji możesz otrzymać opatrunek z gazy, aby przykryć miejsce nacięcia. Może być również konieczne noszenie biustonosza chirurgicznego przez kilka tygodni. Ponadto w piersi mogą zostać umieszczone rurki drenujące. Zostaną one usunięte po kilku dniach.

Kobiety z bólem pleców i szyi

Operacja zmniejszenia rozmiaru piersi może pomóc kobietom, które odczuwają ból w szyi lub plecach. Duże piersi powodują, że dyski kręgosłupa wybrzuszają się, powodując ból. Leczenie chirurgiczne zmniejsza również nacisk na nerwy i otaczające je mięśnie. Zabieg poprawia postawę kobiety, zmniejszając ból pleców i szyi.

Ból spowodowany dużymi piersiami może wpływać na jakość życia kobiet i ich zdolność do czerpania radości z codziennych czynności. Duże piersi są często przyczyną przewlekłych bólów pleców, szyi i ramion. Operacja zmniejszenia piersi usuwa dodatkowy ciężar z tych obszarów, co pozwala pozbyć się wielu obciążeń.

Większość operacji zmniejszenia piersi jest wykonywana jako zabieg ambulatoryjny, co oznacza, że pacjentki mogą wrócić do domu tego samego dnia. Po operacji pacjentki będą prawdopodobnie odczuwać ból w okolicy piersi przez okres do tygodnia. Zaleca się noszenie biustonosza podtrzymującego przez kilka dni.

Kobiety, które nie mogą karmić piersią

Jeśli jesteś kobietą, która nie może karmić piersią, powinnaś poczekać do momentu, gdy ostatnie dziecko zostanie odstawione od piersi, zanim rozważysz operację zmniejszenia piersi. Twoje piersi znacznie się zmienią w czasie ciąży, więc najlepiej jest poczekać, aż ostatnie dziecko zostanie odstawione od piersi, aby upewnić się, że są one zdrowe. Jeśli rozważasz tę operację po urodzeniu dziecka, pamiętaj, aby porozmawiać z lekarzem o wszystkich swoich opcjach.

Karmienie piersią jest dla kobiety wspaniałym sposobem na nawiązanie więzi z dzieckiem i poprawę jego układu odpornościowego. Istnieje jednak kilka czynników, które mogą zakłócić podaż mleka po operacji. Chirurg może usunąć brodawkę sutkową i przewody mleczne, jeśli planujesz karmić piersią, co może spowodować zmniejszenie podaży mleka.

Chociaż większość uszkodzeń nerwów związanych z pomniejszeniem piersi wraca do normy w ciągu sześciu do 12 miesięcy, niektóre nerwy nigdy się nie regenerują. Ich regeneracja może potrwać nawet dwa lata. Kobiety mają zazwyczaj dziewięć przewodów, ale niektóre kobiety mają ich zaledwie cztery. W tych przypadkach utrata przewodu może spowodować brak dopływu mleka, co może prowadzić do problemów emocjonalnych.

Kobiety, które mają duże sutki

Zbyt duże sutki są częstym problemem kosmetycznym. W zależności od przyczyny, kobieta może mieć duże sutki z powodu genetyki, hormonów lub urazu piersi. Niezależnie od przyczyny, operacja może pomóc w zmniejszeniu tych nieestetycznych cech. Kandydatka do operacji powinna cieszyć się dobrym zdrowiem i mieć realistyczne oczekiwania co do wyników. Pacjentka powinna być również świadoma ryzyka związanego z zabiegiem, w tym drętwienia sutków, które może powodować trudności w karmieniu piersią.

Operacja zmniejszenia rozmiaru sutka polega na wykonaniu nacięcia w sutku lub wokół otoczki. Następnie usuwany jest nadmiar tkanki. Czasami usuwa się również skórę wokół szyjki sutka. Następnie umieszcza się szew pomiędzy dolną częścią końcówki sutka.

Zabiegi chirurgiczne mogą pozostawić blizny. Dobry chirurg plastyczny zastosuje techniki minimalizujące widoczne blizny. Nacięcie użyte do tego zabiegu będzie miało kształt odwróconej litery „T” i będzie przebiegać pionowo w dół piersi. Niektóre kobiety po zabiegu będą miały zmienioną pozycję sutka. Jeśli tak się stanie, chirurg omówi to z pacjentką i wyjaśni ryzyko operacyjne oraz opiekę pooperacyjną.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *