Kiedy zdecydować się na operację zmniejszenia piersi

Kiedy zdecydować się na operację zmniejszenia piersi

Jeśli chcesz mieć mniejszy rozmiar piersi, możesz zdecydować się na operację zmniejszenia piersi. Zabieg ten polega na usunięciu nadmiaru skóry, tłuszczu i tkanki z obszaru piersi. Następnie chirurg zamknie nacięcia. Przed zabiegiem zaleca się wykonanie przedoperacyjnej mammografii.

Prezentujemy Państwu artykuł stworzony w harmonijnej współpracy z beautysource.pl

Przedoperacyjne badanie mammograficzne

Przedoperacyjne badania mammograficzne są zalecane w celu zdiagnozowania chorób podstawowych i określenia, czy jest Pani dobrym kandydatem do operacji zmniejszenia piersi. W tym badaniu przedoperacyjne mammogramy nie wykazały zmian w tkance piersi, chociaż zauważono pewne nieprawidłowości, w tym zniekształcenie architektury, pogrubienie skóry w dolnej części oraz uniesienie sutka. Ponadto w badaniach przedoperacyjnych nie zaobserwowano zwapnień i mas szpikulcowych.

Według American Society of Plastic Surgeons u kobiet przed poddaniem się operacji zmniejszenia piersi konieczne jest wykonanie podstawowej mammografii. Ma to na celu ocenę ich ryzyka rozwoju raka piersi, który często jest przyczyną tej operacji. Chociaż American Cancer Society zaleca, aby nie wykonywać rutynowych badań mammograficznych przed zabiegiem chirurgicznym, to ostatnie badania wykazały, że jedna trzecia młodszych kobiet poddaje się tym badaniom przed zabiegiem chirurgicznym. Ta praktyka jest nie tylko niepotrzebna, ale może zwiększyć koszty i spowodować niepotrzebny stres u pacjentki.

Operacja zmniejszenia piersi metodą Inverted-T

Kiedy zdecydować się na operację zmniejszenia piersi techniką Inverted-T to decyzja, którą będziesz musiała podjąć ze swoim chirurgiem. Technika Inverted-T jest jedną z najpopularniejszych opcji kształtowania piersi, ale ma ona swoje wady. Jej blizny mogą być nieatrakcyjne i chirurg może być zmuszony do użycia innej techniki, aby je ukryć.

Ta metoda chirurgiczna obejmuje trzy nacięcia na piersi. Pierwsze z nich znajduje się w otoczce, natomiast dwa pozostałe w załamaniu piersi. Pozwala to na maksymalne usunięcie tkanek i nadanie im nowego kształtu. Zabieg wymaga dłuższego czasu rekonwalescencji niż inne rodzaje redukcji piersi.

Inverted-T to OPS II stopnia dla kobiet z rakiem piersi. Operacja polega na usunięciu nadmiaru tkanki piersi i ponownym ukształtowaniu piersi. Technika ta nazywana jest również liftingiem „kotwicznym”. Jest to dobry wybór dla pacjentek ze znaczną asymetrią lub chcących zejść o kilka rozmiarów w dół.

Objawy makromastii

Pacjentki, które doświadczają objawowej makromastii po operacji zmniejszenia piersi, są w grupie ryzyka rozwoju tego schorzenia. Na szczęście diagnoza jest zazwyczaj prosta i nie wymaga przeprowadzenia szczegółowych badań. Poniżej wymieniono niektóre oznaki i objawy, na które należy zwrócić uwagę po tym zabiegu chirurgicznym.

Duże piersi mogą powodować ból i dyskomfort. W ciężkich przypadkach może to skutkować bólem pleców, szyi i drętwieniem. Niektóre kobiety doświadczają również trudności w poruszaniu piersiami, co powoduje ból. Na szczęście większość przypadków makromastii ustępuje samoistnie. Objawy są zwykle tymczasowe i mogą pojawić się kilka lat po operacji.

Operacja zmniejszenia rozmiaru piersi może być skuteczna w leczeniu makromastii. Zabieg usuwa nadmiar tłuszczu, skóry i tkanki z piersi, aby zmniejszyć rozmiar otoczki. Może być również pomocny w łagodzeniu bólu i dyskomfortu spowodowanego dużymi piersiami.

Skutki uboczne operacji zmniejszenia piersi

Chociaż operacja zmniejszenia piersi może być świetną opcją dla wielu kobiet, nie jest pozbawiona ryzyka. Efekty uboczne zabiegu to utrata czucia w sutkach, infekcje i słabe gojenie się ran. Pacjentki mogą również doświadczyć asymetrii i utraty tkanki tłuszczowej w piersi. W niektórych przypadkach sutek może zostać usunięty. Pacjentki powinny być świadome tych zagrożeń, zanim poddadzą się zabiegowi.

W ciągu pierwszych kilku tygodni po zabiegu pacjentki powinny unikać podnoszenia jakichkolwiek ciężkich przedmiotów. Może to spowodować nacisk na nacięcie i zwiększyć ryzyko krwawienia. Operacja wiąże się również z pewnym bólem, który można złagodzić doustnymi środkami przeciwbólowymi. Niektóre kobiety odczuwają również emocjonalną reakcję na operację, co może być normalne i powinno zostać omówione z chirurgiem. Częstym efektem ubocznym jest również zasinienie, które jednak zwykle zanika w miarę gojenia się tkanki.

Koszt operacji zmniejszenia piersi

Operacja zmniejszenia piersi, znana również jako mammoplastyka redukcyjna, może poprawić samoocenę i obraz ciała kobiety. Większość planów ubezpieczeń zdrowotnych pokrywa koszty zabiegu, jeśli jest on niezbędny z medycznego punktu widzenia. Jeśli jednak zabieg jest czysto kosmetyczny, koszty mogą nie zostać pokryte. Jeśli nie jesteś pewna, czy kwalifikujesz się do zabiegu, powinnaś skontaktować się ze swoim ubezpieczycielem, aby dowiedzieć się, jakie są dostępne opcje.

Koszt operacji zmniejszenia piersi różni się w zależności od chirurga i złożoności zabiegu. Może on wynosić od 5 000 do 10 000 dolarów. Koszt może jednak wzrosnąć, jeśli potrzebne są dodatkowe korekty. Twoje ubezpieczenie najprawdopodobniej pokryje część kosztów, ale ostateczny koszt będzie zależał od chirurga i jego doświadczenia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *