Jak wygląda zabieg zmniejszenia piersi?

Jak wygląda zabieg zmniejszenia piersi?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wygląda zabieg zmniejszenia piersi, będziesz chciała spojrzeć na kilka zdjęć przed i po. Zobaczysz redukcje w kształcie litery T i w kształcie lizaka. Procedury te są bardzo popularne, ale mogą być nieco inwazyjne. Powinnaś być pewna, że jesteś dobrą kandydatką do operacji zmniejszenia piersi. Twój powrót do zdrowia będzie zależał od Twoich specyficznych potrzeb. Po operacji będziesz musiała odpoczywać i unikać ciężkich ćwiczeń przez kilka tygodni. Powinnaś również zaplanować wykonywanie lekkich ćwiczeń, ale nie powinnaś przesadzać z ich ilością.

Zdjęcia przed i po operacji zmniejszania piersi

Ważne jest, aby przeanalizować zdjęcia przed i po operacji zmniejszania piersi, aby określić, czy wyniki wyglądają naturalnie. Jeśli piersi pacjentki wydają się nienaturalne, być może nadszedł czas, aby rozważyć innego chirurga. Zdjęcia powinny pokazywać naturalny kształt, ułożenie i wyniki pacjentki. Pacjentki powinny również pozować do zdjęć w sposób naturalny. Pomocne jest również oglądanie różnych zdjęć pod różnymi kątami, aby zobaczyć rezultaty pod różnymi kątami.

Ta pacjentka to 51-letnia kobieta z Palmdale w Kalifornii, która poddała się operacji zmniejszenia piersi z powodu ich skrajnej ptozy. Chciała również uzyskać bardziej płaski kontur piersi. Przed operacją nosiła biustonosz w rozmiarze 40 DDD. Po zabiegu nosiła biustonosz o miseczce 38 D.

Operacja zmniejszenia piersi, znana również jako mammaplastyka redukcyjna, pozwala uzyskać mniejsze, bardziej kształtne piersi. Celem chirurga jest zmniejszenie rozmiaru piersi przy jednoczesnym zachowaniu jak najbardziej naturalnego kształtu i pozycji piersi. Zbyt duże piersi mogą powodować ból szyi i pleców, co może utrudniać ćwiczenia i aktywność społeczną. Na szczęście badania wykazały, że zmniejszenie piersi może pomóc złagodzić objawy związane z dużymi, ciężkimi piersiami.

Blizny po operacji zmniejszenia piersi różnią się wyglądem i lokalizacją. Blizna pionowa będzie przebiegać po obrysie otoczki i schodzić w dół do fałdu piersi. Blizny będą również różne na różnych etapach rekonwalescencji. W ciągu pierwszych kilku tygodni blizna będzie wyglądała na czerwoną. Powinna ona jednak zanikać w ciągu kilku miesięcy do roku.

Zdjęcia przed i po operacji zmniejszenia piersi typu „lizak”

37-letnia kobieta chciała poddać się operacji zmniejszenia piersi, aby skorygować swoje wiszące piersi, które powodowały u niej ból pleców i szyi. Wybrała operację zmniejszenia piersi metodą „lizaka”, która wymaga minimalnego nacięcia. Technika ta wykorzystuje laser, dzięki czemu piersi są podniesione bardziej naturalnie niż w przypadku tradycyjnych metod chirurgicznych. Sutki są również cały czas utrzymywane przy piersi.

Operacja zmniejsza również rozmiar piersi poprzez usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale nie tylko z piersi. Dodatkowa tkanka tłuszczowa może być usunięta z górnej części pleców, na szczycie żeber i pod pachą. Usunięcie tego nadmiaru tkanki tłuszczowej pomaga utrzymać piersi pełne i symetryczne. Redukcja piersi nie tylko pomaga kobietom poprawić ich samoocenę, ale może również pomóc w rozwiązaniu problemów fizycznych. W połączeniu z liposukcją, zabieg ten poprawi wygląd piersi i zapewni bardziej zrównoważoną sylwetkę.

Wykonanie zabiegu może trwać około dwóch godzin. W zależności od stopnia ptozy w piersiach, zabieg ten może być wykonany jako część Mommy Makeover. Rezultaty są długotrwałe. Jednak rezultaty są często opóźnione, ponieważ tkanki, które utrzymują piersi razem, napinają się z czasem. Dodatkowo, wahania wagi mogą spowodować, że rozmiar piersi kobiety stanie się nierówny.

Przy zmniejszaniu piersi metodą lizaka nacięcie jest wykonywane wokół otoczki i rozciąga się pionowo w dół do fałdu piersiowego. Technika ta zmniejsza ryzyko powstania blizn poprzez stworzenie bardziej równomiernego napięcia w całej piersi. Ponadto, mniejsze blizny są łatwiejsze do ukrycia.

Zdjęcia przed i po operacji zmniejszenia piersi w kształcie litery T

Odwrócona redukcja piersi w kształcie litery T ma blizny podobne do tych po pionowej redukcji piersi. Blizny po redukcji piersi w kształcie litery T są poziome, biegną w fałdzie pod piersią i zanikają z czasem. Blizny te są zazwyczaj bardzo niepozorne i można je ukryć pod ubraniem.

Zdjęcia przed i po zabiegu redukcji piersi są istotną częścią procesu decyzyjnego. Dzięki nim możesz zobaczyć, jak będzie wyglądał zabieg i upewnić się, że Twoje oczekiwania są realistyczne. Zdjęcia powinny również pokazywać, jak wyniki wyglądają pod różnymi kątami. W ten sposób możesz zdecydować, czy zabieg jest dla Ciebie odpowiedni.

Zanim przejdziesz do zabiegu, upewnij się, że masz nacięcie wykonane w odpowiednich miejscach. Przed operacją chirurg zaznaczy miejsca nacięć. Nacięcia te będą wykonane przy otoczce i w fałdzie piersi. Nacięcia są wykonywane w taki sposób, aby umożliwić maksymalne przekształcenie i usunięcie tkanek. Możesz również mieć rurki drenażowe i szwy umieszczone w piersi. Po operacji będziesz musiała wziąć co najmniej tydzień lub dwa wolnego od pracy i przez kilka tygodni uczęszczać na wizyty kontrolne.

Po operacji będziesz musiała nosić biustonosz chirurgiczny. Będzie on podtrzymywał Twój nowy kształt. W przypadku dużej redukcji chirurg może umieścić rurkę drenażową. Rurki te są zwykle usuwane, gdy wyjście wskazuje, że nastąpiło wewnętrzne gojenie. Po tym, można wrócić do pracy, ale ważne jest, aby rozpocząć powoli i stopniowo. Możesz wznowić aktywność po dwóch tygodniach, a prawdopodobnie będziesz mógł ćwiczyć po sześciu tygodniach.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *