Przeszczep włosów – jakie są skutki uboczne?

Kiedy można jeść po znieczuleniu?

Niektórzy pacjenci doświadczają kilku efektów ubocznych po poddaniu się operacji przeszczepu włosów. Należą do nich infekcje, blizny i wiotkość skóry głowy. Warto wiedzieć, czego można się spodziewać przed poddaniem się zabiegowi. Zabieg może być bolesny. Kilka punktów na skórze głowy zostanie znieczulonych środkiem znieczulającym.

Artykuł zrealizowany przy wsparciu serwisu beautysfera.pl

Infekcje skóry głowy

Jeśli niedawno miałeś przeszczep włosów, możesz być narażony na rozwój infekcji skóry głowy. Istnieje jednak kilka kroków, które można podjąć, aby zmniejszyć to ryzyko. Należą do nich częste mycie, unikanie alkoholu i światła słonecznego oraz spanie z podniesioną głową. Są to wszystkie istotne wskazówki, których należy dokładnie przestrzegać, aby uniknąć infekcji. Jeśli podejrzewasz, że masz infekcję, odwiedź lekarza i zaopatrz się w antybiotyki. W niektórych przypadkach pomocne mogą być również miejscowe płukanki.

Częstym powikłaniem po operacji przeszczepu włosów jest zapalenie mieszków włosowych. Jest to spowodowane infekcją bakteryjną i może trwać do ośmiu miesięcy po zabiegu. Ten rodzaj infekcji objawia się skupiskiem małych, czerwonych krostek wokół przeszczepów lub miejsca dawcy, a także uczuciem swędzenia i gorąca.

Najlepszym sposobem zapobiegania infekcji skóry głowy po przeszczepie włosów jest unikanie dotykania skóry głowy bezpośrednio po zabiegu. Drapanie skóry głowy spowoduje powstanie strupów lub skorupek. Może to prowadzić do infekcji, która uszkadza nowe włosy. Ponadto, nie należy myć włosów po zabiegu.

Infekcja skóry głowy po przeszczepie włosów może być poważnym problemem, jeśli nie jest natychmiast leczona. Może prowadzić do poważniejszych powikłań, w tym posocznicy i sepsy, które mogą prowadzić do niewydolności narządów. Dlatego należy natychmiast zgłosić lekarzowi wszelkie objawy infekcji. Należy pamiętać, że ryzyko infekcji różni się w zależności od rodzaju przeszczepu włosów, który wybierzesz. Jeśli zdecydujesz się na FUE, chirurg usuwa pasek skóry z tyłu głowy i przeszczepia mieszki włosowe jeden po drugim.

Zakażenia skóry głowy po przeszczepie włosów mogą poważnie wpłynąć na wyniki operacji. W najgorszych przypadkach konieczna może być nawet operacja naprawcza. Infekcje mogą prowadzić do powstawania blizn, zmniejszenia tempa wzrostu i słabej gęstości nowych włosów. Powikłaniom tym można zapobiec, podejmując w porę interwencję u profesjonalnego lekarza.

Poza leczeniem, musisz również unikać dzielenia się szczotkami do włosów i grzebieniami. Ponadto należy zadbać o regularne pranie szczotek do włosów i bielizny pościelowej. W okresie infekcji należy unikać bliskiego kontaktu ze zwierzętami domowymi, a także trzymać się z dala od salonów fryzjerskich do czasu ustąpienia grzyba.

Swędzenie

Kilka dni po zabiegu przeszczepu włosów, możesz zauważyć pewne swędzenie. Jest to wynik mikro otworów, lub otwarte rany, które zostały utworzone podczas procedury. Krew i płyny ustrojowe, które są potrzebne do gojenia, wyschną i utworzą skorupę na skórze głowy. Skorupa ta odpadnie po kilku dniach. Ważne jest jednak, aby unikać drapania tego miejsca, aby uniknąć zakażenia.

Lekarz może przepisać leki łagodzące swędzenie. Jeśli te metody nie przyniosą Ci ulgi, możesz również wypróbować lecznicze produkty do pielęgnacji włosów. Ponadto, powinieneś ograniczyć ekspozycję na bezpośrednie światło słoneczne i brud. Powinnaś także unikać pływania. Na koniec pamiętaj o przestrzeganiu wskazówek podanych przez chirurga.

Swędzenie po przeszczepie włosów może być niekomfortowe i może trwać kilka tygodni lub nawet miesięcy. Pierwsze swędzenie jest powszechne i zwykle trwa od czterech do pięciu dni po zabiegu. Jeśli jednak utrzymuje się nawet po tym czasie, należy kontynuować leczenie antyhistaminowe i stosować szampon z ketokonazolem. Silniejsze wersje tego szamponu są dostępne na receptę. Mycie włosów tym szamponem dwa razy w tygodniu przez dwa do czterech tygodni powinno pomóc zmniejszyć swędzenie.

Swędzenie po przeszczepie włosów może być również oznaką infekcji. Podczas procesu gojenia skóra głowy jest narażona na kontakt z krwią i bakteriami, co może powodować uczucie swędzenia. W tym czasie lekarz przepisze Ci antybiotyki, jeśli swędzenie będzie się utrzymywać. W tym czasie najlepiej jest unikać drapania tego miejsca i zachować spokój.

Swędzenie po przeszczepie włosów może być powszechne przez około cztery tygodnie po zabiegu, ale jeśli utrzymuje się dłużej, należy skontaktować się z lekarzem. W tym czasie najlepiej nie drapać przeszczepionego miejsca, ponieważ może to spowodować uszkodzenie przeszczepów. W międzyczasie używaj sprayów z solą med, które pomogą zmniejszyć swędzenie. Dodatkowo możesz rozważyć przyjmowanie leków antyhistaminowych, aby zmniejszyć możliwość wystąpienia reakcji alergicznej.

Swędzenie po przeszczepie włosów jest często pierwszym objawem, którego doświadczasz po zabiegu. Jest on zazwyczaj nieszkodliwy, ale może być niekomfortowy. W ciągu pierwszych dwóch tygodni wokół przeszczepionego miejsca może pojawić się skorupa. Ta skorupa tworzy się z zakrzepów krwi, które są obecne w obszarze dawcy. Może to powodować tworzenie się skorupy na skórze głowy i wywoływać swędzenie.

Zwiotczenie skóry głowy

Zwiotczenie skóry głowy to stan, w którym skóra i komórki na głowie stają się luźne i mają mniejszą zdolność do zachowania swojego kształtu. Może to nastąpić w wyniku urazu, w tym przeszczepu włosów. Wykwalifikowany specjalista od przeszczepu włosów może zminimalizować efekt tego stanu i pomóc pacjentom uzyskać dramatyczne rezultaty.

Aby zapobiec takim powikłaniom, chirurdzy mogą używać nowego urządzenia zwanego Laxometrem do pomiaru wiotkości skóry głowy podczas przeszczepu włosów metodą paskową. Urządzenie to, zaprezentowane po raz pierwszy na 15. dorocznym spotkaniu Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Odtwarzania Włosów w Las Vegas, pozwala chirurgom zmierzyć luźność i zapewnić wysoki poziom kosmetycznej regeneracji.

Innym sposobem na zmniejszenie skutków wiotkości skóry głowy jest wykonywanie ćwiczeń skóry głowy. Pomogą one przywrócić równowagę skóry głowy i pobudzić wzrost. Do ich praktykowania nie potrzebujesz drogiego sprzętu ani wizyty u lekarza. Możesz ćwiczyć skupiając się na konkretnym fragmencie skóry głowy, lub możesz spróbować stymulować całą skórę głowy na raz. Wykonywanie tych ćwiczeń codziennie pomoże ci mieć zdrowe włosy i zmniejszyć skutki utraty włosów po przeszczepie włosów.

Stopień wiotkości skóry głowy określi wielkość nacięcia dawcy. Od tego zależy liczba otrzymanych przeszczepów, a także długość i szerokość paska dawcy. Chirurg specjalizujący się w przeszczepach włosów zmierzy luźność skóry głowy podczas wstępnej oceny. Jeśli skóra głowy jest luźna, ale nie nadmiernie napięta, chirurg może użyć szerszego paska dawcy. Jeśli jednak skóra głowy jest bardzo ciasna, może się to skończyć bardzo dużą blizną.

Chociaż wiotkość skóry głowy jest rzadka, może wystąpić. Jest to rzadki efekt uboczny operacji przeszczepu włosów. Większość pacjentów odzyskuje większość luzu skóry głowy w ciągu ośmiu miesięcy. Jeśli jednak skóra głowy jest zbyt ciasna, może być konieczne wykonanie dodatkowych przeszczepów, aby to zrekompensować. Jeśli tak się stanie, należy skorzystać z porady specjalisty od przeszczepu włosów, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Blizny

Blizny po zabiegu przeszczepu włosów są na ogół minimalne. W większości przypadków blizny będą miały charakter liniowy. Jednak dokładny rozmiar blizn może się różnić w zależności od zastosowanej techniki. Niektóre blizny mogą być duże i rozciągać się od ucha do ucha. Operacja przeszczepu włosów jest zwykle zabiegiem ambulatoryjnym, a pacjent jest zwykle umieszczany w znieczuleniu miejscowym.

Zabieg trwa zazwyczaj od dwóch do czterech godzin. Jeśli jednak blizna jest większa niż zwykle, lekarz może wymagać więcej czasu. Blizny, które tworzą się po operacji przeszczepu włosów, będą zwykle ukryte przez otaczające je włosy. Wyniki są zwykle widoczne trzy do sześciu miesięcy po zabiegu. Niektórzy pacjenci mogą doświadczać blizn przez okres do jednego roku.

Blizny mogą mieć różną wielkość i lokalizację, ale blizny po operacji przeszczepu włosów są mniej powszechne niż w przypadku innych zabiegów. Blizny po operacji przeszczepu włosów zależą od umiejętności chirurga i zastosowanej techniki chirurgicznej. Jeśli zabieg był wykonywany przy użyciu skalpela, może powstać szeroka blizna.

Blizny po operacji przeszczepu włosów są nieuniknione, ale wykwalifikowany chirurg może zmniejszyć ich widoczność. Blizny pozostawione przez tradycyjną operację FUT mogą być duże i liniowe. Natomiast blizny po operacji FUE są mniejsze i bardziej dyskretne, co pozwala na szybszy czas rekonwalescencji i szybszy wzrost włosów po przeszczepie. Jeśli jednak chirurg ma małe doświadczenie, może pozostawić bliznę widoczną na obszarze dawczym.

Blizny po operacji przeszczepu włosów są nadal możliwe, ale dzięki nowym technologiom istnieje mniejsze ryzyko powolnego gojenia się po zabiegu przeszczepu włosów. Najważniejszym krokiem jest wybór bardzo doświadczonego lekarza. Lekarze w Aesthetic Scalp są doświadczeni w tej dziedzinie i mają wysoki wskaźnik sukcesu.

Liniowa blizna po przeszczepie włosów FUT nie jest rzadkością po zabiegu, ale niektórzy ludzie szukają alternatywnych rozwiązań, aby pokryć bliznę. Na przykład, niektórzy szukają procedury przeszczepu włosów, która wykorzystuje technikę przeszczepu skóry głowy, która może pokryć bliznę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *