Czy opłaca się wykonać zabieg zmniejszenia piersi przed porodem?

Czy opłaca się wykonać zabieg zmniejszenia piersi przed porodem?

Jeśli myślisz o poddaniu się zabiegowi zmniejszenia piersi przed porodem, jest kilka rzeczy, które należy rozważyć, zanim zdecydujesz się na operację. Przede wszystkim powinnaś omówić zabieg z chirurgiem. Istnieje kilka dostępnych metod, a wszystkie niosą ze sobą różne ryzyko i korzyści. Dowiedz się więcej o bezpłatnym przeszczepie sutków i procedurach odwróconej litery T.

Inverted-T

Przed porodem dziecka powinnaś wiedzieć, jak zminimalizować rozmiar swoich piersi. Istnieje kilka procedur chirurgicznych, które mogą pomóc Ci osiągnąć ten cel. Niektóre z nich to zmniejszenie piersi typu „lizak”, zmiana położenia piersi oraz zmniejszenie piersi typu „inverted-T”. Wszystkie te procedury obejmują nacięcia, które są wykonane wokół otoczki. Następnie usuwany jest nadmiar tkanki. W niektórych przypadkach lekarz zszywa piersi, aby poprawić ich kształt.

Przed poddaniem się jakiemukolwiek zabiegowi chirurgicznemu należy rozważyć, czy zabieg ten nie będzie przeszkadzał w karmieniu piersią. Większość kobiet nie ma problemów z karmieniem piersią po zabiegu zmniejszenia piersi, jednak obszar pod otoczką lub brodawką sutkową może zostać naruszony. Badania wykazały jednak, że karmienie piersią jest możliwe pod warunkiem zachowania brodawki sutkowej lub otoczki. Jeśli przepływ krwi do tego obszaru jest ograniczony lub przeszczepy zawiodą, możliwa jest utrata części sutka lub otoczki.

Liposukcja

Zabieg zmniejszenia piersi polega na usunięciu nadmiaru skóry, tłuszczu i tkanki z piersi. Operacja wykonywana jest w celu zmniejszenia rozmiaru biustu kobiety i uczynienia go bardziej perlistym. Zapewni również symetryczność piersi. Chirurg zamknie nacięcia. Niektóre kobiety martwią się, czy operacja będzie kolidować z karmieniem piersią. Jednak większość ekspertów zgadza się, że możliwe jest, aby kobiety karmiły piersią po zabiegu.

Zabieg wymaga znieczulenia ogólnego i trwa tylko kilka godzin. Zastosowana technika zależy od wielkości piersi i ilości skóry, która musi zostać usunięta. Nacięcia są zwykle ukryte w pachach i pod piersiami. Niektóre z zabiegów chirurgicznych mogą wymagać usunięcia tłuszczu lub tkanki z fałdu pod piersiami.

Chociaż obie procedury chirurgiczne mogą pozostawić blizny, to z czasem ulegną one stopniowemu zanikowi. Linie nacięć będą ledwo widoczne i z czasem staną się blade. Większość kobiet nie wyraża żadnych obaw dotyczących blizn po operacji. Jednak w niektórych przypadkach, blizna będzie bardziej zauważalna niż oczekiwana.

Zabieg zmniejszenia piersi może rozwiązać wiele problemów. Może poprawić postawę kobiety i uwolnić ją od emocjonalnych i fizycznych obciążeń. Może również pomóc kobiecie w poprawieniu jej samooceny.

Wolny przeszczep sutka

Wolny przeszczep sutka to technika chirurgiczna, która zmniejsza rozmiar piersi bez użycia przeszczepów tkankowych. Pozwala uniknąć konieczności wykonania pionowego nacięcia i minimalizuje blizny. Procedura ta jest również pomocna w uzyskaniu dobrej projekcji. Jest jednak wciąż stosunkowo nowa i wymaga dalszych badań.

Aby wykonać ten zabieg, lekarz wykonuje nacięcia w pobliżu otoczki i pod piersią. Usuwa się nadmiar tkanki i zmienia położenie otoczki i sutka. Następnie zamykają nacięcia taśmą chirurgiczną lub szwami. W niektórych przypadkach zabieg może obejmować usunięcie sutka. Jeśli sutek pozostaje zbyt duży, zamiast niego stosuje się wolny przeszczep sutka.

Oprócz redukcji piersi przed porodem, wolny przeszczep sutka może być stosowany w celu zwalczania problemów związanych z redukcjami pedikularnymi. Wolny przeszczep sutka pozwala również na uzyskanie lepszego wyniku estetycznego. Zmniejsza również ryzyko przerwania ciągłości naczyń krwionośnych. Może być stosowany u kobiet z makromastią w wywiadzie.

Technika wolnego przeszczepu sutka może pomóc kobietom z dużymi piersiami, które nie mogą karmić niemowląt piersią. Technika ta nie jest zalecana w przypadku konieczności usunięcia kompleksu sutkowo-jamistego. Zabieg może powodować powikłania i ograniczać zdolność matki do karmienia piersią.

Inferior pedicle

Istnieje kilka powodów, dla których warto rozważyć poddanie się zabiegowi zmniejszenia piersi przed porodem. Na przykład zabieg ten może pomóc w zmniejszeniu sutków i otoczek u kobiety. Zmniejszenie tego obszaru może poprawić jakość życia kobiety, jej ogólny stan zdrowia i samopoczucie psychiczne.

Odwrócona-T + Liposukcja

Pierwsze pytanie, jakie musisz sobie zadać, brzmi: „Czy opłaca się wykonać zabieg odwróconej-T + liposukcji przed porodem?”. Odpowiedź brzmi dźwięczne „tak”. Możesz być dobrym kandydatem, jeśli masz małe kieszenie tłuszczu lub luźną skórę. W przeciwnym razie, może być lepiej poddać się procedurze tummy tuck.

Procedura ta polega na wstrzyknięciu roztworu soli fizjologicznej do komórek tłuszczowych. Roztwór ten jest mieszany z wodą i środkiem znieczulającym i jest wstrzykiwany przez kaniulę, podobną do igły dożylnej. Roztwór rozbija komórki tłuszczowe w wybranym obszarze. W przeciwieństwie do brzuszków lub innych rodzajów chirurgii kosmetycznej, liposukcja usuwa tylko niewielkie ilości tłuszczu. Nie jest to również zabieg odchudzający i nie zapobiega późniejszemu przybieraniu na wadze.

Obecnie dostępnych jest kilka metod liposukcji. Najpopularniejszą z nich jest liposukcja tumescencyjna. Technika ta polega na wstrzyknięciu roztworu soli fizjologicznej w obszary tłuszczowe w celu ich usunięcia. Roztwór ten zawiera również epinefrynę, która minimalizuje utratę krwi podczas zabiegu.

Inferior pedicle + Liposukcja

Technika ta jest dobrze ugruntowana i ma zastosowanie do różnych rozmiarów piersi. Charakteryzuje się dobrą żywotnością NAC i niskim wskaźnikiem powikłań. Głównymi wadami tej procedury są długość pionowej blizny i możliwość wystąpienia pseudoptozy. Zabieg jest realną opcją dla pacjentek z piersiami wysokiego ryzyka.

Technika chirurgiczna znana jako pedikulum inferior polega na wytworzeniu pedikulum w kształcie klina w dół ściany klatki piersiowej. W przypadku mniejszych redukcji, technika ta pozostawia szypułę o podstawie 8 cm, natomiast w przypadku większych redukcji stosuje się szypułę 10 cm. Podczas tego zabiegu ważne jest zachowanie czucia i ukrwienia sutka. Technika ta stała się standardem w redukcji piersi.

Szypuła ma szerokość od 6 do 8 centymetrów i rozciąga się na dwa centymetry powyżej kompleksu otoczki sutkowej. Szypułka jest następnie izolowana poprzez nacięcie podramienne aż do powięzi piersiowej. Następnie wycina się obszar pomiędzy szypułą a fałdem. Obszar ten jest przygotowywany do liposukcji. Po oczyszczeniu obszaru resekcji i uzyskaniu hemostazy, obszar boczny jest przygotowywany do liposukcji. Po zakończeniu tych czynności następuje zbliżenie filarów piersi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *