Nagłe zmniejszenie jednej piersi – co robić?

Nagłe zmniejszenie jednej piersi - co robić?

Jeśli cierpisz z powodu nagłego zmniejszenia jednej piersi, możesz chcieć uzyskać drugą opinię. Są pewne rzeczy, na które musisz uważać, takie jak krwawienie lub obrzęk. Ponadto chirurg będzie chciał, abyś przed zabiegiem wykonała pewne badania. Są one bardzo ważne i pomogą Ci dokonać najlepszego możliwego wyboru.

Ten artykuł to efekt naszej kreatywnej współpracy z blog-kosmetyczny.pl

Chirurgiczna opaska z asem

Po nagłym zmniejszeniu jednej piersi pacjentki są instruowane, aby nosić opaskę z asem, aby chronić miejsce nacięcia. Powinny również nosić miękki biustonosz podtrzymujący o umiarkowanej kompresji. Stanik ten powinien być noszony przez całą dobę i przez kilka tygodni po operacji. Kobietom odradza się noszenie biustonoszy z fiszbinami przez kilka pierwszych tygodni po operacji. Powinny również unikać pływania, korzystania z gorących kąpieli i nakładania balsamów na piersi do czasu zagojenia się nacięć.

W ciągu pierwszych 24 godzin po operacji pacjentkom zaleca się przyjmowanie leków przeciwbólowych. Rana pooperacyjna powinna być obolała i może pojawić się na niej skorupa. Są to normalne objawy, ale pacjenci powinni skontaktować się z lekarzem, jeśli doświadczą nietypowego dyskomfortu lub obrzęku. Całkowite zagojenie się nacięć może potrwać od sześciu do dwunastu miesięcy. Piersi mogą się wahać podczas procesu gojenia, a pacjentki powinny dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza.

Opaska chirurgiczna powinna być pozostawiona na miejscu nacięcia przez co najmniej 48 godzin po zabiegu. Następnie pacjent powinien wziąć prysznic lub użyć mydła i wody do umycia ciała. Specjalny biustonosz powinien być zdejmowany tylko podczas kąpieli, ponieważ woda mogłaby wprowadzić bakterie lub spowodować zakażenie.

Badania przedoperacyjne

Jeśli zdecydowałaś się na operację zmniejszenia jednej piersi, Twój lekarz może wykonać przedoperacyjne badania krwi, aby określić stan zdrowia Twoich narządów. Badania te mogą obejmować poziom glukozy i elektrolitów. Jeśli te testy są nieprawidłowe, lekarz może odłożyć operację. Jednak w wielu przypadkach badania krwi wracają do normy.

Powrót do zdrowia po operacji

W ciągu pierwszych kilku tygodni po operacji Twoja pierś będzie znacznie mniejsza niż pozostałe dwie. Chirurg udzieli Ci wskazówek, jak należy o nią odpowiednio dbać. Instrukcje te zapewnią Ci pełne wyleczenie i minimalne skutki uboczne. Postępuj zgodnie z nimi. Bardzo ważne jest również, abyś zadzwoniła do gabinetu z wszelkimi pytaniami, jakie możesz mieć.

Ból jest nieuniknioną częścią procesu gojenia po operacji. Jednak ból jest łagodniejszy niż się spodziewasz i powinien ustąpić w ciągu trzech do pięciu dni. Należy pamiętać, że po operacji może wystąpić obrzęk, ale nie powinien on przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności ani w prowadzeniu samochodu.

Należy wziąć wolne od pracy przynajmniej przez pierwszy tydzień. Dobrze jest też unikać w tym czasie forsownych zajęć i podnoszenia ciężarów. Należy pamiętać o przyjmowaniu jak największej ilości płynów. Nie należy również palić w ciągu pierwszych kilku dni. Palenie zakłóca proces gojenia.

Podczas rekonwalescencji po operacji niezwykle ważne jest przestrzeganie zaleceń pooperacyjnych lekarza. Zmniejszy to ryzyko powikłań i zapewni łagodny powrót do zdrowia. Twój chirurg poda Ci leki, które złagodzą ból pooperacyjny.

Biustonosze chirurgiczne

Po przejściu zabiegu nagłej redukcji jednej piersi, będziesz musiała nosić biustonosz chirurgiczny przez kilka tygodni. Twój chirurg udzieli Ci szczegółowych instrukcji dotyczących noszenia biustonosza chirurgicznego. Biustonosz chirurgiczny pomoże Ci szybko wrócić do zdrowia po operacji. Noś go przez cały dzień i upewnij się, że zdejmujesz go tylko wtedy, gdy musisz iść do toalety lub wziąć prysznic. Przez kilka pierwszych dni będziesz odczuwać pewien dyskomfort i tkliwość wokół nacięcia. Może również wystąpić pewne zdrętwienie w tym obszarze. Jest to jednak normalne i z czasem ustępuje. Może również wystąpić drenaż, który jest normalny i może być przejrzysty lub krwawy.

Nagła redukcja jednej piersi jest zabiegiem chirurgicznym dla kobiet, które chcą mieć mniejsze piersi. Zabieg ten jest zwykle wykonywany w znieczuleniu ogólnym jako procedura ambulatoryjna. Zabieg trwa zazwyczaj od dwóch do czterech godzin i nie wymaga zakładania szwów ani drenów. Przez kilka tygodni po zabiegu będziesz musiała nosić biustonosz uciskowy, ale zazwyczaj jest to tylko łagodne. W ciągu siedmiu do dziesięciu dni po zabiegu powinnaś być w stanie wrócić do pracy i podjąć większość aktywności fizycznych. Wyniki operacji nagłego zmniejszenia jednej piersi będą widoczne zaraz po operacji, a symetria będzie stopniowo powracać w ciągu jednego roku.

Wielkość redukcji zależy od oceny lekarza i Twoich preferencji. Wielkość redukcji piersi waha się od jednego rozmiaru miseczki do dwóch rozmiarów miseczki mniejszych. Wielkość redukcji może wynosić nawet połowę objętości piersi. W zależności od zaleceń lekarza, zabieg może pomóc w uzyskaniu piersi o rozmiar mniejszych niż te, które normalnie byś nosiła.

Jeśli jesteś niezadowolona z wyników

Jeśli jesteś niezadowolona z wyników swojej ostatniej operacji, możesz chcieć natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej. Chirurg plastyczny może zasugerować, abyś poczekała, aż obrzęk się zmniejszy, a następnie poddała się kolejnemu zabiegowi zmniejszającemu rozmiar piersi. W niektórych przypadkach obrzęk piersi może wskazywać na infekcję lub krwawienie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *