Korekcja powiek – czy stosuje się znieczulenie?

Korekcja powiek - czy stosuje się znieczulenie?

Znieczulenie jest często używane podczas operacji korekcji powiek. Rodzaj znieczulenia będzie się różnić w zależności od procedury. Twój lekarz omówi korzyści i ryzyko związane ze znieczuleniem przed zabiegiem. Jeśli zdecydujesz się na znieczulenie podczas operacji powiek, powinieneś wiedzieć, jak się do niego przygotować.

Znieczulenie jest stosowane do operacji korekcji powiek

Operacja korekcji powiek jest wykonywana w znieczuleniu, miejscowym lub ogólnym. Znieczulenie miejscowe znieczula obszar wokół oka i zapobiega bólowi podczas zabiegu. Znieczulenie ogólne sprawia, że pacjent całkowicie zasypia. Środki znieczulenia miejscowego mogą być również stosowane w celu zminimalizowania krwawienia podczas zabiegu.

Chociaż znieczulenie miejscowe jest powszechne w przypadku operacji powiek, niektórzy chirurdzy preferują znieczulenie ogólne w przypadku operacji korekcji powiek. Znieczulenie miejscowe może powodować wzrost ciśnienia krwi, co utrudnia przeprowadzenie zabiegu. Ponadto, znieczulenie ogólne zapewnia całkowite odrętwienie i brak pamięci. Dodatkowo, pacjent nie odczuwa bólu podczas zabiegu, a nawet może otrzymać leki, które pomogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia nudności i wymiotów. Ponadto, znieczulenie ogólne jest bezpieczniejsze niż znieczulenie miejscowe, ponieważ pozwala anestezjologowi monitorować bicie serca pacjenta podczas całego zabiegu.

Znieczulenie miejscowe może być połączone z sedacją dożylną podczas operacji powiek. Kiedy zabieg wykonywany jest na górnej powiece, znieczulenie miejscowe jest wystarczające, ale jeśli wymagana jest agresywna praca z tłuszczem, konieczne może być znieczulenie ogólne. Twój chirurg zadecyduje, który rodzaj znieczulenia jest dla Ciebie najlepszy w oparciu o Twoją historię medyczną i poziom tolerancji.

Znieczulenie miejscowe jest zwykle połączone ze środkiem uspokajającym, abyś był zrelaksowany i spokojny. Pacjenci, którzy obawiają się zabiegu, mogą jednak zdecydować się na znieczulenie na czczo, które zapewnia szereg korzyści. Chirurg może poprosić o zamknięcie i otwarcie oczu na czas zabiegu, a także może zadawać pytania, które pomogą mu przygotować się do zabiegu.

Rodzaje znieczulenia

Operacja korekcji powiek jest wykonywana pod różnymi środkami znieczulającymi, aby zmniejszyć ból i przyspieszyć powrót do zdrowia. Pacjenci mogą otrzymać znieczulenie miejscowe lub ogólne, w zależności od rodzaju zabiegu. W przypadku prostych zabiegów, znieczulenie miejscowe jest zazwyczaj wystarczające. Jednak bardziej agresywne zabiegi chirurgiczne z udziałem tłuszczu mogą wymagać znieczulenia ogólnego. Wybór znieczulenia zależy od konkretnego przypadku, wcześniejszej historii pacjenta oraz jego tolerancji na różne środki znieczulające.

Miejscowo znieczulające krople do oczu mogą być podawane w celu zminimalizowania dyskomfortu związanego ze stosowaniem środków antyseptycznych i mogą ułatwić lekarzowi zastosowanie środków chroniących rogówkę. Ból i pieczenie związane z podawaniem znieczulających kropli do oczu jest przejściowe i trwa zwykle pięć minut. Oprócz znieczulenia powiek, znieczulenie miejscowe znieczula skórę w okolicy i nie będzie blokować głębszych struktur. Znieczulenie miejscowe jest stosowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa operacji.

Przed zabiegiem chirurg oceni nadmiar skóry i tłuszczu oraz zbada mięśnie powiek i brwi. Wyjaśni Ci również procedurę, możliwe ryzyko i koszty. Podczas tej konsultacji możesz zadawać wszelkie pytania i dzielić się wszelkimi obawami, jakie możesz mieć. Twój chirurg uważnie wysłucha Twoich obaw i udzieli Ci fachowej porady.

Istnieją dwa rodzaje znieczulenia do blefaroplastyki. Znieczulenie miejscowe jest połączone z lekiem uspokajającym. Ten środek uspokajający pomaga pacjentom zachować spokój i zrelaksować się podczas zabiegu. Podczas blefaroplastyki górna powieka jest całkowicie zdrętwiała.

Korzyści ze znieczulenia

Znieczulenie jest ważną częścią każdej operacji korekcji powiek. Pomaga chirurgowi lepiej zobaczyć obszar i wykonać nacięcia w odpowiednim miejscu. Chirurg może zastosować znieczulenie ogólne lub znieczulenie miejscowe, aby zakończyć procedurę. Znieczulenie miejscowe pozwala pacjentowi zachować świadomość podczas całego zabiegu.

Proces nakładania znieczulenia na powieki jest stosunkowo prosty. Krem znieczulający lub krople mogą być stosowane do skóry, gdzie nacięcia zostaną wykonane w celu przeprowadzenia operacji korekcji powiek. To pomaga pacjentowi pozostać wygodne, jak środek znieczulający jest wstrzykiwany do powiek. Krople znieczulające palą się przez około 5 sekund, a następnie drętwieją oko. Krople te znieczulają górną powiekę i mogą pomóc w sprawnym i bezbolesnym przebiegu operacji.

Znieczulenie pomaga zmniejszyć ból i zminimalizować krwawienie podczas zabiegu. Bez znieczulenia, operacja powiek byłaby bardzo bolesna. Znieczulenie miejscowe jest podobne do tego, co dentyści dadzą pacjentom. Znieczulenie jest podawane w miejscu operacji, a pacjent jest zdrętwiały przez kilka minut przed rozpoczęciem procedury. Pacjenci mogą odczuwać chwile bólu, ale jest to zazwyczaj tylko niewielki procent. Znieczulenie pomaga również zapobiegać nudnościom i wymiotom. Anestezjolog będzie również kontrolował tętno pacjenta podczas zabiegu, dzięki czemu jest on bezpieczny i skuteczny.

Procedura operacji korekcji powiek jest stosunkowo prosta i zajmie tylko kilka godzin. Zabieg zostanie wykonany w znieczuleniu miejscowym, ale większość pacjentów otrzyma dodatkowo lek uspokajający. Gdy pacjent jest już wystarczająco uspokojony, dr Wells rozpocznie wykonywanie nacięć. Po wykonaniu nacięć, pacjent otrzyma zimne okłady w celu ochrony oczu. W tym czasie pacjenci mogą doświadczyć tymczasowego niewyraźnego widzenia i wrażliwości na światło.

Koszt znieczulenia

Znieczulenie jest ważnym czynnikiem branym pod uwagę przy operacji korekcji powiek. Musisz być świadomy kosztów związanych z procedurą. Do zabiegu zostanie podany środek znieczulający miejscowo. Chirurg będzie następnie użyć skalpela, aby utworzyć linię nacięcia wokół linii rzęs. Następnie usunie on nadmiar skóry i tłuszczu w tym obszarze.

Koszt znieczulenia będzie się różnił w zależności od miejsca, w którym odbywa się zabieg. Jeśli poddajesz się operacji w gabinecie, koszty będą znacznie niższe niż w przypadku, gdy zabieg wykonywany jest w szpitalu. Jeśli poddajesz się operacji funkcjonalnej w celu skorygowania deformacji, firma ubezpieczeniowa prawdopodobnie pokryje koszty.

Zabieg blefaroplastyki górnej powieki kosztuje zazwyczaj około 2500 dolarów, a zabieg blefaroplastyki dolnej powieki może kosztować nawet 4000 dolarów. Zabieg ten poprawia wygląd worków pod oczami i zmniejsza opuchliznę poprzez napinanie skóry bezpośrednio pod okiem. Jednak, ponieważ chirurgia powiek jest kosmetyczny, to jest mało prawdopodobne, aby być objęte przez plan ubezpieczeniowy. RealSelf, strona, która oferuje usługi kosmetyczne, stwierdza, że średni koszt blepharektomii dolnej powieki wynosi 7500 dolarów.

Znieczulenie jest ważną częścią operacji korekcji powiek, ponieważ zapewnia najbardziej komfortowy powrót do zdrowia dla pacjenta. Podczas gdy jest to stosunkowo niewielki wydatek, koszty pooperacyjne mogą być znaczące, zwłaszcza jeśli pacjent płaci za tę procedurę z własnej kieszeni.

Optymalne stężenie epinefryny

Optymalne stężenie epinefryny dla kosmetycznej chirurgii powiek jest trudnym pytaniem do odpowiedzi. Optymalne stężenia są na ogół mniejsze niż 4 mg/ml. Takie stężenie jest wystarczające do zmniejszenia przepływu krwi do twarzy, ale zbyt duże może prowadzić do powikłań.

W niniejszym badaniu oceniono 66 powiek od 40 pacjentów poddanych przezskórnej aponeurotycznej naprawie powiek. Odległość odruchu brzeżnego-1 (MRD-1) mierzono przed i po zabiegu. Pacjentów podzielono na grupy: z pozytywną odpowiedzią na fenylefrynę i bez odpowiedzi. W pierwszej grupie odpowiedź na fenylefrynę oceniano w 3 miesiącu po zabiegu. Wśród czynników wpływających uwzględniono wiek i płeć. Do oceny wpływu tych czynników na pooperacyjne MRD-1 pacjentów zastosowano analizę regresji wielorakiej.

Opóźnienie czasowe w celu zminimalizowania perfuzji

Opóźnienie czasowe w celu zminimalizowania perfuzji podczas operacji korekcji powiek jest techniką, którą stosuje się w celu zmniejszenia dyskomfortu pacjenta podczas zabiegu. Polega ona na powolnym wstrzyknięciu niewielkiej ilości środka znieczulającego w boczny aspekt powieki za pomocą igły skierowanej od globusa. Następnie chirurg przeciera powiekę roztworem miejscowo znieczulającym, aby zmniejszyć ból i zasinienie.

Optymalny czas podawania epinefryny i opóźnienia operacji korekcji powiek był badany przez kilku autorów, w tym Sheikh R. Podczas korekcji powiek pacjenci powinni być uspokojeni przed zabiegiem. Może to zapobiec powikłaniom takim jak ektropiczna powieka. Może to prowadzić do procedur rewizyjnych, które są bardziej złożone.

Perfuzja krwi podczas operacji korekcji powiek jest mierzona kilkoma metodami. Laser speckle contrast imaging (LSCI) i laser Doppler velocimetry (LDV) to dwie powszechnie stosowane metody. Temperatura tkanek powiek jest również monitorowana przy użyciu kamery na podczerwień o wysokiej rozdzielczości.

Oprócz wykorzystania LDV do pomiaru perfuzji krwi, system PeriCam PSI NR wykorzystuje metodę LDV. Niewidoczna wiązka laserowa emituje światło o długości fali 785 nm. Światło jest rozpraszane przez tkankę, a światło trafiające na poruszające się komórki krwi ulega zmianie dopplerowskiej, podczas gdy światło trafiające na statyczną tkankę pozostaje niezmienione. Częstotliwość i wielkość przesunięcia dopplerowskiego są związane z prędkością komórek krwi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *