Jakie są skutki operacji zmniejszenia piersi?

Czy płuca i przepona bolą po znieczuleniu?

Jeśli rozważasz przeprowadzenie operacji zmniejszenia piersi, musisz zrozumieć, czego możesz się spodziewać po zabiegu. Możesz spodziewać się blizny wzdłuż środka piersi i fałdy w dolnej części piersi, co jest całkowicie normalne. Jednakże, będzie ona zanikać z czasem. Wielu pacjentów zgłasza zmniejszenie bólu pleców lub ramion po zabiegu i bardziej przyjemny wygląd.

Możliwe powikłania operacji zmniejszenia piersi

Podczas gdy większość pacjentów jest zadowolona z wyników operacji zmniejszenia piersi, niewielka liczba może doświadczyć kilku powszechnych powikłań. Należą do nich utrata czucia w sutku, infekcje, złe gojenie się ran i asymetria. Kobiety, które mają nadwagę, mogą doświadczyć większego ryzyka powikłań. Ważne jest, aby omówić te zagrożenia z chirurgiem i przygotować się na nie.

Podczas zabiegu zmniejszenia piersi chirurg wykonuje trzy nacięcia: jedno wokół otoczki, drugie pod brodawką i trzecie wzdłuż naturalnej krzywizny piersi. Nacięcia te wyznaczają obszary piersi, które mogą zostać zmniejszone. Zaznaczą one również nową pozycję brodawki sutkowej, która może wymagać przesunięcia.

Po operacji będziesz musiała wziąć co najmniej tydzień lub dwa wolnego od pracy. Należy również wziąć miesiąc przerwy od aktywności fizycznej, a przez kilka miesięcy nie należy wracać do forsownej aktywności fizycznej. Proces rekonwalescencji może być zarówno fizycznym, jak i emocjonalnym wyzwaniem, dlatego ważne jest, aby jak najszybciej podzielić się swoimi obawami z lekarzem.

Chociaż operacja zmniejszenia piersi jest zabiegiem ambulatoryjnym, pacjentki mogą wymagać spędzenia jednej nocy w szpitalu. Dzieje się tak, ponieważ stosowane jest znieczulenie ogólne, które usypia pacjentkę. Ważne jest, aby ktoś odwiózł Panią do domu po operacji i aby ktoś pozostał z Panią pierwszej nocy. Po operacji może być wymagane noszenie biustonosza chirurgicznego. Jeśli planujesz zabieg zmniejszenia piersi, dowiedz się od swojego chirurga o możliwych zagrożeniach i skutkach ubocznych.

Pacjentki po operacji zmniejszenia piersi powinny spodziewać się zmęczenia i bólu piersi przez kilka tygodni. Mogą wystąpić pewne siniaki lub krwawienie z nacięć. Oprócz bólu, wzdłuż nacięć widoczne będą blizny, które z czasem zanikają. Niektóre kobiety nie mogą karmić piersią po zabiegu.

Pacjentki, które w przeszłości chorowały na raka piersi, mogą być również zmuszone do wykonania mammografii przed zabiegiem. Palacze są również narażeni na większe ryzyko powikłań. Dlatego zaleca się rzucenie palenia na sześć do ośmiu tygodni przed zabiegiem i powstrzymanie się od niego przez dwa tygodnie po nim. Większość zabiegów zmniejszenia piersi wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Większość osób dochodzi do siebie po operacji tego samego dnia, ale niektóre mogą spędzić w szpitalu nawet dwie noce. U niektórych osób występuje krwawienie, dlatego mogą one potrzebować leków przeciwbólowych lub przeciwzapalnych.

Wielu ubezpieczycieli zdrowotnych pokryje koszty operacji zmniejszenia piersi. Ważne jest jednak, aby przed zabiegiem skonsultować się z ubezpieczycielem, aby mieć pełną świadomość zasad pokrycia.

Ramy czasowe powrotu do zdrowia po operacji zmniejszenia piersi

Po przejściu operacji zmniejszenia piersi, pacjenci powinni pozostać w szpitalu przez kilka dni, aby odzyskać siły. W tym czasie będą monitorowane przez pielęgniarki i mogą otrzymać dożylne leki przeciwbólowe, aby opanować ewentualny dyskomfort pooperacyjny lub mdłości. Gdy pacjenci poczują się komfortowo, zespół chirurgiczny usunie wszelkie bandaże i odprowadzi ich do domu. Podczas gdy odpoczynek jest niezbędny do odzyskania zdrowia, pacjenci mogą rozpocząć lekkie codzienne czynności po dwóch do trzech dni. Może być również konieczna wizyta kontrolna w celu usunięcia szwów.

Po operacji zmniejszenia piersi pacjentki mogą odczuwać drętwienie piersi. Jest to zazwyczaj przejściowe. W ciągu sześciu tygodni pacjentki mogą powrócić do normalnej aktywności. Przez trzy do czterech tygodni powinny nosić podtrzymujący biustonosz sportowy. Pacjentki muszą również unikać podnoszenia czegokolwiek ponad głowę i powinny spać na plecach przez kilka pierwszych dni.

Pacjenci powinni wziąć tydzień wolnego od pracy lub innych zobowiązań, aby odzyskać siły po zabiegu. Powinny one unikać energicznych ćwiczeń fizycznych do co najmniej sześciu tygodni po operacji. Niektóre kobiety mogą potrzebować opiekuna, który pomoże im w pracach domowych przez trzy tygodnie. Ponadto przez sześć tygodni powinny one unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów lub wykonywania uciążliwych czynności.

Po operacji zmniejszenia piersi pacjentki powinny przyjmować leki przeciwbólowe i dokładnie stosować się do zaleceń. Chociaż może pojawić się obrzęk, powinny one stopniowo powracać do normalnej aktywności. Powinny również przyjmować antybiotyki na receptę, aby uniknąć powikłań wynikających z infekcji. Po miesiącu powinny być w stanie chodzić na krótkich dystansach. Po tygodniu obrzęk zacznie się zmniejszać.

Ramy czasowe powrotu do zdrowia po operacji zmniejszenia piersi są unikalne dla każdej pacjentki. Niektóre pacjentki mogą wymagać pobytu w szpitalu przez kilka pierwszych dni, podczas gdy inne mogą oczekiwać powrotu do zdrowia w ciągu tygodnia do miesiąca. Pacjentki powinny również nadal uważać na swoje piersi i być świadome możliwych infekcji. Jeśli wystąpią komplikacje, pacjentki powinny jak najszybciej zwrócić się do lekarza.

W pierwszym tygodniu po operacji zmniejszenia piersi pacjentki będą musiały odpoczywać i nosić odzież uciskową. Po tym czasie zostaną wypisane do domu. Niektóre kobiety mogą również potrzebować noclegu po operacji w celu monitorowania procesu gojenia. Kiedy będą w stanie chodzić, mogą wrócić do pracy lub do domu.

Kobiety, które mają problemy z piersiami, często decydują się na operację zmniejszenia piersi. Procedura ta pozostawi je z mniejszymi piersiami i poprawi ich pewność siebie. To zajmie kilka tygodni dla pacjenta, aby odzyskać, ale po osiągnięciu zdrowego odzysku, mogą wznowić wiele działań. Czas pełnego powrotu do zdrowia po operacji zmniejszenia piersi wynosi zwykle około czterech do sześciu tygodni. Pod koniec czwartego tygodnia pacjentki mogą wrócić do swoich normalnych zajęć.

Podczas gdy rekonwalescencja po operacji zmniejszenia piersi trwa zwykle od dwóch do sześciu tygodni, każdy wraca do zdrowia w różnym tempie. Niektóre osoby biorą tylko jeden dzień wolnego od pracy, podczas gdy inne muszą poświęcić nawet dwa tygodnie czasu. W każdym przypadku, dobry czas rekonwalescencji jest niezbędny dla udanego wyniku.

Koszt operacji zmniejszenia piersi

Koszt operacji zmniejszenia piersi może się znacznie różnić między gabinetami, nawet w obrębie tego samego miasta. Całkowity koszt operacji zależy od kilku czynników, w tym od wielkości nacięć, objętości usuniętej tkanki i złożoności samej operacji. Niektóre plany ubezpieczeniowe pokrywają część lub całość kosztów operacji, ale pacjenci powinni zawsze sprawdzić pokrycie przed podjęciem jakichkolwiek decyzji. Mogą oni również skorzystać z opcji finansowania, aby uczynić operację bardziej przystępną cenowo.

Firmy ubezpieczeniowe często pokrywają koszty operacji zmniejszenia piersi, o ile zabieg jest uznany za medycznie konieczny. Chociaż kryteria kwalifikacji mogą być różne, większość wymaga, aby pacjentki miały znaczące, długotrwałe objawy fizyczne. Objawy te mogą obejmować wysypki pod piersiami. Pacjentki mogą być również zobowiązane do przedstawienia dowodu na inne niechirurgiczne leczenie, takie jak fizykoterapia, utrata wagi lub leczenie układu mięśniowo-szkieletowego. Dodatkowo muszą wykazać, że przez sześć miesięcy przed poddaniem się operacji miały objawy określonego schorzenia.

Średni koszt operacji zmniejszenia piersi wynosi od 8 000 do 13 000 dolarów. Liczba ta obejmuje wszystkie koszty związane z zabiegiem, ale nie obejmuje kosztów związanych z lekami na receptę i przedoperacyjnymi badaniami lekarskimi. W zależności od konkretnego chirurga i ośrodka chirurgicznego, rzeczywisty koszt może się znacznie różnić. Pacjentki powinny być świadome, że koszt operacji zmniejszenia piersi różni się w zależności od stanu, ubezpieczenia, asymetrii i wymagań dotyczących znieczulenia.

Koszt operacji zmniejszenia piersi zależy od rodzaju zabiegu, jego złożoności i celów kosmetycznych. Zabieg trwa zazwyczaj od dwóch do trzech godzin i zwykle wymaga znieczulenia ogólnego. Następnie pacjentka będzie nosić podtrzymujący biustonosz przez trzy do czterech tygodni. Chirurg plastyczny będzie również pomagać pacjentom w składaniu wniosków o ubezpieczenie do firm ubezpieczeniowych. Większość firm ubezpieczeniowych potrzebuje około miesiąca, aby zatwierdzić wniosek.

Koszt operacji zmniejszenia piersi może również zależeć od wybranego chirurga plastycznego. Należy wybrać lekarza, który ma doświadczenie w przeprowadzaniu operacji. Doświadczony chirurg plastyczny pobierze więcej opłat niż chirurg, który nie ma doświadczenia. Jeśli pojawią się komplikacje, koszt operacji zmniejszenia piersi może drastycznie wzrosnąć. Ponadto mogą być wymagane operacje rewizyjne, jeśli zabieg nie zostanie wykonany prawidłowo.

Aby zakwalifikować się do ubezpieczenia, pacjenci muszą uzyskać list od swojej firmy ubezpieczeniowej stwierdzający, że procedura jest niezbędna do rozwiązania podstawowego problemu zdrowotnego. Niektóre firmy ubezpieczeniowe wymagają od sześciu do 12 miesięcy udokumentowanego leczenia przez fizykoterapeutę, kręgarza i/lub dermatologa. Po uzyskaniu zgody, zabieg zostanie zaplanowany.

Istnieje kilka różnych rodzajów operacji zmniejszenia piersi. Większość zabiegów polega na usunięciu nadmiaru tkanki piersi i tłuszczu. Następnie lekarz nadaje tkance piersiowej nowy kształt, dzięki czemu ogólny rozmiar piersi staje się mniejszy. Rezultaty są często bardzo imponujące, a kobieta może poczuć się bardziej pewna swojego wyglądu i samooceny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *