Metody zmniejszania piersi

Metody zmniejszania piersi

Istnieje kilka metod operacji zmniejszania piersi. Niektóre z tych metod są bardziej inwazyjne niż inne. W zależności od Twoich potrzeb, możesz być najlepiej obsłużona przez jedną z tych opcji. Należą do nich nacięcie w kształcie odwróconej litery T, nacięcie typu Anchor oraz nacięcie pionowe. Można również rozważyć zastosowanie wolnego przeszczepu sutka.

Odwrócone nacięcie T

Odwrócone nacięcie T w celu zmniejszenia piersi jest dobrze znaną techniką chirurgiczną, która umożliwia chirurgom tworzenie krótszych blizn. Blizna w kształcie odwróconej litery T jest skuteczna w przypadku praktycznie każdej szypuły, w tym dolnej i górnej dwubocznej. Jest to częsty wybór wśród chirurgów, ponieważ jest elastyczny i można go dostosować. Ten wzór blizny jest stosowany w połączeniu z pionową bipedicle.

Ta technika jest uważana za złoty standard w redukcji piersi. W przeciwieństwie do techniki podwójnego T, ta technika nie wymaga wolnego przeszczepu sutka. Zapewnia ona również lepsze czucie brodawki sutkowej w porównaniu z nacięciem typu double-T. Jest to również dobry wybór dla pacjentek ze znacznym zwiotczeniem i dużą ilością tkanki piersi.

Technika odwróconego T polega na wykonaniu nacięcia w kształcie litery T na przedniej i tylnej ścianie klatki piersiowej. Nacięcie to ma zwykle głębokość kilku milimetrów. W przeciwieństwie do innych technik zmniejszania piersi, technika ta nie przecina się do brodawki-areoli. Pozostawia jednak skośny dywan oparty na muskulaturze ściany klatki piersiowej.

Inny rodzaj redukcji piersi nazywany jest mastopeksją typu Anchor pattern. Jest to metoda podobna do nacięcia w kształcie odwróconej litery T, z tym że nacięcie jest niższe i przebiega wzdłuż podstawy piersi. Metoda ta jest szczególnie skuteczna w przypadku pacjentek z umiarkowaną lub ciężką ptozą piersi. Ten rodzaj zabiegu jest również skuteczny u kobiet, które mają wyraźny nadmiar skóry w piersiach, np. u tych, które straciły znaczną ilość kilogramów lub były w ciąży.

Technika odwróconej litery T jest częstym zabiegiem zmniejszania dużych piersi. Polega ona na tym, że skóra w piersi utrzymuje swój kształt, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że skóra zachowa swój kształt po operacji. Jeśli skóra nie pozostanie na swoim miejscu, może to prowadzić do wypadania, co jest niepożądane dla wyniku kosmetycznego. Tego typu zabieg można wykonać z użyciem szwów wzmacniających fałd podramienny.

Podejście IT do redukcji piersi jest częstym wyborem dla większości pacjentek. Technika IT pozwala chirurgom zminimalizować nadmiar skóry i napiąć skórę piersi. Zakres ptozy i objętość piersi określają optymalną technikę. Zabieg podniesienia nie zwiększa rozmiaru piersi, więc nie jest to procedura zalecana dla pacjentek z dużymi lub obwisłymi piersiami.

Nacięcie typu anchor pattern

Nacięcie typu anchor pattern jest techniką często stosowaną w operacjach zmniejszenia piersi. Jest to schemat nacięcia, który obejmuje trzy nacięcia, po jednym z każdej strony piersi. Zapewnia to chirurgowi dobry dostęp do tkanek piersi i pozwala na pracę ze wszystkich stron piersi. Operacja jest skuteczna w przypadku mniejszych i umiarkowanych rozmiarów piersi. Jest mniej inwazyjna i wymaga krótszego czasu rekonwalescencji niż inne procedury.

Inną techniką jest nacięcie typu anchor pattern, czyli „odwrócone T”. Rozpoczyna się ono od okrągłego nacięcia wokół otoczki, a następnie wykonuje się poziome nacięcie wzdłuż fałdu piersi. Ten wzór tworzy większe blizny, ale pozwala również na większe przekształcenie piersi. Jest on idealny dla pacjentek, które mają opadające piersi lub znaczne ilości tkanki w piersi.

Nacięcie typu anchor pattern jest najczęściej stosowanym nacięciem podczas operacji zmniejszania piersi. Swoją nazwę zawdzięcza kształtowi, który przypomina kotwicę. Rozpoczyna się ono od okrągłego nacięcia wokół otoczki i przesuwa się pionowo w dół ściany klatki piersiowej, po czym wygina się w poziomą linię w poprzek fałdu piersi.

Technika ta jest uważana za najbardziej popularną i wszechstronną metodę operacji zmniejszenia piersi. Tworzy ona najbardziej zauważalne blizny i jest idealna dla pacjentów, którzy cierpią z powodu silnego zwiotczenia. Najczęstsze blizny związane ze wzorem kotwicy znajdują się na dolnej części piersi, ale nie jest to jedyny typ blizny. Jeśli rozważasz operację zmniejszenia piersi, upewnij się, że Twój chirurg stosuje technikę nacięcia typu anchor pattern.

Inny wzór nacięcia to wzór lizaka. Polega on na wykonaniu nacięcia wokół otoczki i na środku dolnej części piersi. Następnie brodawka sutkowa jest podnoszona do góry w nowe miejsce, a otoczka jest zmieniana. Blizny na sutku i piersi są minimalne. Technika ta jest popularna wśród kobiet o umiarkowanych rozmiarach.

Pionowe nacięcie

Pionowe nacięcie jest jedną z najbardziej popularnych technik chirurgicznych zmniejszania piersi. Jej zaletą jest minimalna ilość blizn i unikanie konieczności wykonywania nacięć poziomych. Z tego powodu pacjenci, którzy obawiają się wyglądu swoich nacięć, często wybierają tę metodę. Ten rodzaj operacji trwa około dwóch do czterech godzin i może skutecznie zmniejszyć rozmiar piersi i kompleks sutkowo-jajeczny.

Technika ta skutkuje mniejszą ilością blizn i bardziej naturalnym kształtem piersi. Może jednak pozostawić pionową bliznę i bliznę na ścianie klatki piersiowej. U niektórych pacjentek po zabiegu mogą również wystąpić wgłębienia pod pachami. Chirurg może zastosować strategię zwaną zbieraniem szwów, aby zmniejszyć pionową bliznę i długość nacięcia. Wykazano również, że strategia ta zmniejsza odsetek rewizji puckera.

Jedna z najpopularniejszych technik zmniejszania piersi, pionowe nacięcie jest popularną opcją dla kobiet z umiarkowanie dużymi piersiami. Jest to najlepsza opcja dla kobiet, które nie potrzebują dużej redukcji rozmiaru i nie mają nadmiernego zwiotczenia sutków. Pionowe nacięcie zmniejsza ryzyko utraty czucia sutka i poprawia wygląd piersi.

Ta technika pionowego nacięcia eliminuje konieczność wykonania poziomego nacięcia wzdłuż fałdu piersi. Oznacza to, że blizna jest znacznie mniej widoczna i wymaga krótszego czasu gojenia. Jednak to podejście nie jest idealne dla kobiet, które chcą usunąć nadmiar tkanki piersiowej lub tłuszczu. Ponadto pionowe nacięcie wymaga dłuższego czasu rekonwalescencji.

Oprócz zmniejszenia rozmiaru piersi, technika pionowego nacięcia jest również znana jako metoda LeJour. Metoda ta jest bardziej konserwatywna niż metoda tradycyjna, która charakteryzuje się długimi bliznami. Stosując tę technikę, chirurdzy wykonują nacięcia od dołu otoczki do podstawy piersi. Blizny po tej operacji są znacznie mniej widoczne niż blizny po redukcji piersi w kształcie odwróconego T.

Inną metodą zmniejszania rozmiaru piersi jest wise pattern. Technika ta jest podobna do wzorca kotwicy, ale ma mniej kontroli. Metoda ta jest idealna dla pacjentek z małymi lub umiarkowanie dużymi piersiami. Charakteryzuje się ona również krótszym okresem rekonwalescencji niż wzorzec kotwicy.

Wolny przeszczep sutka

Wolny przeszczep sutka to zabieg chirurgiczny mający na celu zmniejszenie rozmiaru dużej piersi. Jest to zabieg szybki, bezpieczny i skuteczny. Zazwyczaj wymaga jedynie krótkiego pobytu w znieczuleniu, a utrata krwi jest minimalna. Jednak w niektórych przypadkach może przynieść rozczarowujące rezultaty, jeśli duża pierś została mocno zredukowana wokół szypuły. Ponadto istnieje większe ryzyko utraty sutka, jeśli podczas operacji zostanie naruszony dopływ krwi.

Operacja swobodnego przeszczepu sutka wymaga tylko jednego nacięcia, które zwykle jest podramienne. Technika ta minimalizuje blizny, umożliwia dobrą projekcję i zapobiega potrzebie pionowego nacięcia. Staje się ona coraz częstszą opcją zmniejszania piersi, ale konieczne są dodatkowe badania w celu udoskonalenia tej techniki.

Zmniejszenie piersi za pomocą wolnego przeszczepu sutka jest często zalecane u pacjentów z ciężką makromastią, u których duża szypuła może utrudniać wykonanie odpowiedniego zmniejszenia. Technika ta jest również przydatna u pacjentek z odwróconymi sutkami i otłuszczonymi piersiami.

W tej procedurze szypuła pacjenta jest obracana w kierunku nowego położenia kompleksu sutkowo-jajowego. Następnie chirurg plastyczny zszywa ze sobą boczną i przyśrodkową tkankę piersi. Następnie chirurg nadaje kształt i przycina skórę nad przeszczepem. Pacjentka otrzymuje następnie opatrunek wiązany przez pięć dni.

Redukcja pedału jest najczęstszym rodzajem redukcji sutka. Technika ta pozostawia sutek połączony z piersią, co zapewnia przepływ krwi podczas operacji. Wolny przeszczep sutka to alternatywna metoda, która polega na usunięciu sutka i ponownym jego umocowaniu jako przeszczepu skóry. Jest to opcja dla pacjentów z historią ciężkiego palenia lub dużymi piersiami.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *