Czy możliwe jest zmniejszenie tylko jednej piersi?

Czy możliwe jest zmniejszenie tylko jednej piersi?

Istnieje kilka różnych sposobów na zmniejszenie rozmiaru piersi. Jednym z najczęstszych sposobów jest operacja. Zabieg ten jest zazwyczaj wykonywany w szpitalnej sali operacyjnej i trwa około trzech do czterech godzin, choć w niektórych przypadkach może trwać dłużej. Niektóre pacjentki zostają na noc po zabiegu, podczas gdy inne są w stanie wrócić do domu tego samego dnia. W trakcie operacji pacjent jest poddawany znieczuleniu ogólnemu. W tym czasie nie będą Państwo nic czuć.

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z dojrzale-piekno.com.pl

Chirurgia na NHS

Jeśli chciałabyś zmniejszyć tylko jedną pierś, istnieje wiele możliwości. Ten rodzaj zabiegu chirurgicznego może pomóc Ci osiągnąć oczekiwane rezultaty, minimalizując jednocześnie ból związany z obwisłymi piersiami. Powinnaś jednak wcześniej skontaktować się ze swoją firmą ubezpieczeniową, aby upewnić się, że operacja zostanie pokryta. Pomoże Ci to uniknąć niespodziewanych kosztów po zabiegu.

Pierwszym krokiem do poddania się operacji zmniejszenia tylko jednej piersi jest wybór chirurga. Będziesz chciała wybrać kogoś, kto jest certyfikowany przez zarząd i ma doświadczenie w wykonywaniu tego typu procedury. Będziesz także chciał chirurga z wielką reputacją dla ich pracy. Na szczęście można znaleźć renomowanych chirurgów poprzez wyszukiwanie w Internecie.

Przedoperacyjne badanie MRI

Przedoperacyjne badanie MRI w celu zmniejszenia piersi daje chirurgom lepsze pojęcie o tym, czy pacjent będzie miał pozytywny margines, czy nie. Rezonans magnetyczny może wykryć zmiany w grubości tkanki, zmiany związane z implantami i progresję blizny. Może również wykryć nieprawidłowości w piersiach i sutkach.

MRI jest bardziej czuły niż mammografia w wykrywaniu raka piersi. W niektórych przypadkach może wykryć ponad 5,6 procent choroby. W jednym z badań, MRI pomógł chirurgom podjąć bardziej świadomą decyzję chirurgiczną. Naukowcy przeanalizowali skany MRI 19 pacjentów z podejrzeniem zajęcia ściany klatki piersiowej po operacji piersi. Pacjentki te przed operacją miały wykonane badanie kliniczne i mammografię. Wyniki MRI zostały porównane z wynikami chirurgicznymi, a wyniki MR były bardziej czułe i specyficzne niż wyniki chirurgiczne.

Liposukcja

Liposukcja jest procedurą chirurgiczną, która usuwa nadmiar tłuszczu z piersi. Procedura ta jest zwykle wykonywana jako zabieg ambulatoryjny. Lekarz używa kaniuli, która ma około dwóch milimetrów średnicy, aby uzyskać dostęp do dotkniętego obszaru. Przed zabiegiem pacjenci są oznaczani do operacji. Mały pasek nazywany jest „strefą zagrożenia” i stanowi obszar pomiędzy obojczykiem a początkiem tkanki piersi. Ponieważ obszar ten nie jest znaczący, może się wydawać, że zawiera on tkankę piersi.

Jedną z zalet liposukcji jest to, że jest ona mniej inwazyjna niż standardowe zmniejszenie piersi. Ponadto może ona zmniejszyć ból i zredukować rozmiar piersi. Chirurg używa maleńkiej kaniuli, aby usunąć tłuszcz z leżącej pod nim tkanki.

Dieta

Jedną z najlepszych diet do zmniejszenia tylko jednej piersi jest taka, która obniża ogólną zawartość tłuszczu w organizmie. Dieta ta powinna zawierać dużo warzyw, owoców, białka i orzechów, a powinna unikać węglowodanów, słodyczy i przetworzonej żywności. Może również zawierać niektóre ryby, takie jak łosoś, makrela, pstrąg i śledź.

Ćwiczenia

Jednym ze sposobów na zmniejszenie tylko jednej piersi są ćwiczenia. To może pomóc tonować piersi i wzmocnić mięśnie piersiowe, które wspierają piersi. To również poprawia postawę i wzmacnia górną część ciała. Jest to również naturalny sposób na zmniejszenie tłuszczu w piersiach. Nie przesadzaj z rozciąganiem się podczas wykonywania tych ćwiczeń. Należy również nosić wspierającą odzież podczas wykonywania tych ćwiczeń.

Możesz również wykonywać unoszenia nóg, które ujędrnią mięśnie brzucha i zmniejszą rozmiar piersi. To ćwiczenie jest szczególnie skuteczne w przypadku zmniejszania tylko jednej piersi. Aby wykonać to ćwiczenie należy położyć się na podłodze, a następnie podnieść obie nogi prosto do góry. Podczas podnoszenia obu nóg należy wykonać wdech i wydech. Możesz również użyć ciężarków, aby ukierunkować mięśnie w piersi.

Wolne przeszczepy sutków

Technika wolnych przeszczepów sutków jest szybka i łatwa do wykonania przez chirurgów. Nie jest ona jednak pozbawiona ryzyka. Jednym z głównych zagrożeń jest utrata wrażliwości sutka i hipopigmentacja kompleksu brodawka-areola. Kolejną wadą jest brak możliwości karmienia piersią po zabiegu. Pacjentki, które nie są gotowe na rezygnację z wrażliwości sutków powinny unikać tej procedury. Metoda ta wiąże się również z nierównomierną pigmentacją i bliznowaceniem.

Technika wolnego przeszczepu sutka jest starszą techniką zmniejszania piersi. Polega na usunięciu sutka z piersi i zastąpieniu go przeszczepem skóry. Technika ta jest uważana za bezpieczniejszą dla kobiet o dużym biuście, a także zapewnia elastyczność. Jednak wiąże się ona również z przecięciem szypuły, która dostarcza krew do sutka. Może to zagrażać ukrwieniu.

Powikłania

Chociaż zmniejszenie tylko jednej piersi jest najczęstszym zabiegiem chirurgii kosmetycznej, istnieją pewne zagrożenia związane z tą procedurą. Oprócz obrzęku i bólu, komórki tłuszczowe w piersi mogą zostać uszkodzone. Może to opóźnić proces gojenia. Może również spowodować, że z rany będzie sączył się tłusty płyn, który jest mylony z ropą. Pozostała tkanka może również stać się twarda. W ciężkich przypadkach skóra może nawet obumrzeć. Chociaż zdarza się to rzadko, może być konieczna dalsza operacja w celu skorygowania uszkodzenia.

Innym możliwym powikłaniem zmniejszenia tylko jednej piersi jest infekcja. Może ona wystąpić po każdym rodzaju operacji. Infekcja może być leczona antybiotykami i dodatkowymi opatrunkami. W zależności od rodzaju infekcji, blizna może nie być tak zgrabna, jak byś chciała. Niektóre osoby mogą również doświadczyć zmian w odczuwaniu lub utraty czucia w sutkach. Na szczęście większość powikłań związanych z redukcją piersi jest rzadka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *