Co robić, gdy włosy zaczynają siwieć

Co robić, gdy włosy zaczynają siwieć

Jeśli twoje włosy zaczynają siwieć, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc im zachować kolor i nie wyglądać ponuro. Fioletowy szampon może pomóc zneutralizować żółte tony włosów, podobnie jak spray do tymczasowego barwienia. Możesz też udać się do stylisty na konsultację.

Zmiany w stylu życia zapobiegające siwieniu włosów

Istnieje kilka sposobów zapobiegania siwieniu. Jednym z nich jest zmniejszenie stresu oksydacyjnego. Badania wykazały, że stres może powodować siwienie włosów. Jeśli martwisz się, że masz siwe włosy, powinnaś spróbować obniżyć poziom stresu i zacząć codziennie medytować. Możesz również rozpocząć rutynę farbowania włosów. Te metody pomogą Ci zapobiec siwiznie i nie dopuszczą do pojawienia się jej na Twojej głowie.

Innym sposobem na zapobieganie siwieniu jest zmiana diety. Niektóre produkty spożywcze mogą powodować przedwczesne siwienie włosów. Zawierają one nadtlenek wodoru, który może uszkodzić mieszki włosowe. Aby temu zapobiec, należy upewnić się, że stosujesz zrównoważoną dietę. Upewnij się również, że dużo śpisz.

Dieta bogata w antyoksydanty to świetny sposób na powstrzymanie siwienia. Niektóre z tych pokarmów to owoce morza, jajka i mięso. Powinieneś również uwzględnić pokarmy bogate w witaminę D, takie jak mleko i owoce. Codzienna multiwitamina pomoże również dostarczyć witamin i minerałów, których potrzebują Twoje włosy. Witamina B12 i wapń są niezbędne, by zapobiec siwieniu włosów.

Jedzenie dużej ilości orzechów to kolejny świetny sposób na zapobieganie siwieniu włosów. Orzechy zawierają znaczne ilości miedzi, która pomaga organizmowi produkować więcej melaniny, która jest odpowiedzialna za kolor Twoich włosów. Ponadto, pokarmy bogate w witaminę B są również niezbędne w zapobieganiu siwieniu, ponieważ poprawiają zaopatrzenie organizmu w tlen. Dzięki temu Twoje włosy pozostają mocne i lśniące.

Oprócz stosowania zdrowej diety, powinieneś także spróbować zmniejszyć poziom stresu. Zwiększenie poziomu stresu może przyspieszyć siwienie.

Fioletowy szampon pomaga zneutralizować żółte tony we włosach

Fioletowy szampon to świetny produkt do stosowania na siwych lub białych włosach, zwłaszcza jeśli zaczynasz zauważać żółte tony zaczynające pojawiać się na Twoich włosach. Fioletowy pigment zawarty w szamponie pomaga zneutralizować żółte tony na włosach i rozjaśnić srebrne włosy. Formuła pozbawiona siarczanów i chlorku sodu jest na tyle delikatna, że może być stosowana do wszystkich rodzajów włosów.

Fioletowy szampon jest szczególnie pomocny, jeśli Twoje włosy stają się żółte i mają mosiężny lub żółty odcień. Ten szampon może zneutralizować żółte tony na włosach i sprawić, że będą one wyglądać świeżo i zdrowo. Szampon najlepiej stosować raz lub dwa razy w tygodniu i należy pozostawić go na włosach przez pięć do dziesięciu minut.

Fioletowy szampon jest łatwym w użyciu produktem, który można stosować w domu, oszczędzając pieniądze na wizytach w salonie. Każda marka ma swoje własne wskazówki, więc upewnij się, że czytasz dokładnie butelkę, aby upewnić się, że otrzymujesz pożądane wyniki. Warto również przetestować kilka pasm przed nałożeniem fioletowego szamponu, aby sprawdzić ich porowatość i czas, jaki powinnaś pozostawić produkt na włosach.

Główną wadą fioletowego szamponu jest to, że może on powodować przesuszenie i zniszczenie włosów. Ze względu na swój pigment, należy go pozostawić na włosach przez pięć do dziesięciu minut po umyciu włosów. Ponadto, niektórzy ludzie nie lubią zapachu fioletowego szamponu.

Fioletowy szampon pomaga zneutralizować żółte tony na włosach i może pomóc utrzymać jasne i błyszczące włosy w okresie między sesjami rozjaśniania. Jest również skuteczny dla osób o ciemnych blond włosach.

Spray do tymczasowego barwienia może zamaskować siwe włosy

Kiedy Twoje włosy zaczynają siwieć, możesz je tymczasowo zabarwić, aby ukryć siwiznę. Istnieje wiele sprayów do tymczasowego barwienia, które możesz stosować. Większość z nich jest nieszkodliwa i łatwa w użyciu. Pamiętaj jednak, by przetestować produkt przed użyciem go na włosach. W ten sposób będziesz mogła dostosować jego aplikację i krycie do swoich potrzeb.

Spray do tymczasowego barwienia włosów to świetna opcja do pokrycia siwych włosów. Można nimi pokryć zarówno pojedyncze pasma, jak i sekcje, a także odrosty, więc nie musisz się martwić, że będą widoczne. Najlepiej stosować jeden z tych produktów w małych ilościach, gdyż nie chcesz, by kolor dostał się do oczu. Upewnij się, że wybrałaś odcień, który pasuje do Twojego naturalnego koloru włosów i koloru, na który je ufarbowałaś.

Spray do tymczasowego barwienia może być stosowany u nasady siwych włosów, aby ukryć efekty siwego pigmentu. Pomaga to zamaskować siwe odrosty i duże obszary siwizny do czasu uzyskania trwałego rozwiązania. Innym tymczasowym rozwiązaniem jest puder do korzeni, który można nakładać za pomocą pędzla. Ta metoda sprawdza się dobrze, aby pokryć szarości w subtelny sposób i nie pozostawia lepkiej pozostałości.

Innym rozwiązaniem w sytuacji siwizny jest farbowanie włosów za pomocą półtrwałego koloru. Opcja ta działa poprzez podniesienie łuski włosa, co pozwala na wniknięcie koloru głębiej do kory włosa. Dzięki temu kolor jest bardziej efektywny i utrzymuje się dłużej niż naturalne barwniki do włosów.

Konsultacja ze stylistą

Jeśli zauważysz, że Twoje włosy zaczynają siwieć, czas umówić się na konsultację ze stylistą. To może być ważna decyzja, ponieważ wymaga czasu, pieniędzy i zaangażowania. Stylista w salonie powinien być w stanie wyjaśnić, jak wyglądają siwe włosy i jakie opcje są dla Ciebie dostępne. Na przykład, istnieją techniki balayage, które mogą pomóc w mieszaniu siwych włosów. W tej technice, stylista ręcznie maluje rozjaśniacz aż do nasady włosów, tworząc naturalny wygląd, który łączy się z siwizną.

Aby jak najlepiej wykorzystać konsultację, przynieś ze sobą przykład tego, czego oczekujesz. Pomoże to styliście lepiej zrozumieć, czego oczekujesz. Niektórzy ludzie myślą o tym, co chcieliby mieć zrobione ze swoimi włosami przez kilka dni, podczas gdy inni myślą o tym tylko przez kilka sekund. Zastanów się, jak wyglądały Twoje włosy podczas ostatniej wizyty. Następnie przedyskutuj, co ci się podobało, a co nie.

Jeśli przechodzisz od farbowanego wyglądu do swojego naturalnego koloru, konsultacja ze stylistą pomoże Ci osiągnąć Twoje cele. Stylista będzie w stanie określić dokładny odcień Twojego naturalnego koloru włosów i opracować plan działania, który pozwoli Ci osiągnąć wymarzoną siwiznę. Pomoże Ci to uniknąć trudnych do usunięcia siwych odrostów i kłopotliwej fazy odrastania. Stylista będzie mógł również zastosować zabiegi tonujące i pasemka na włosach, czyli proces zwany graylighting.

Niezależnie od tego, czy szukasz naturalnego koloru siwizny, czy też chcesz poddać się zabiegowi koloryzacji, powinnaś porozmawiać ze stylistą o swoich preferencjach oraz o czasie i pieniądzach potrzebnych do ich osiągnięcia. Jeśli obawiasz się czasu i wydatków, mniej drastycznym rozwiązaniem może być zastosowanie pasemek. Pasemka te są rozproszone na włosach i pomagają połączyć naturalny szary kolor z brązem.

Przejście na siwe włosy po farbowaniu

Przejście na siwe włosy może być trudne dla kobiet. Wiele z nich uważa, że siwe włosy są bardziej szorstkie i mają bardziej falistą strukturę niż ich farbowane pukle. Istnieje również ryzyko rozdwajania się końcówek. Dobry specjalista może pomóc kobietom osiągnąć naturalnie wyglądającą zmianę koloru siwych włosów. W niektórych przypadkach, kobiety mogą nawet posiwieć w ciągu jednej nocy.

Włosy farbowane trudno jest połączyć z naturalnie siwymi odrostami. Choć jest to nieuniknione, są kroki, które możesz podjąć, by uczynić tę zmianę mniej zauważalną. Pierwszym krokiem jest poznanie swojego typu włosów. Być może nie będziesz chciała od razu farbować włosów na ciemno, ale możesz zastosować niskie pasemka, aby stworzyć stopniowe przejście.

Innym sposobem na ukrycie linii demarkacyjnej między farbowanymi włosami a nową siwizną jest zmiana fryzury. Zmiana fryzury może zatuszować linię oddzielającą te dwa rodzaje włosów i pomóc Ci wyeksponować Twoje siwe włosy. Whitney zaleca także wypróbowanie różnych fryzur w oczekiwaniu na odrost siwych włosów.

Jednym z najważniejszych kroków przy przechodzeniu do siwych włosów z włosów farbowanych jest zaufanie fryzjerowi i rozmowa z nim o kolorze i cięciu, które chcesz uzyskać. Często strzyżenie może ułatwić przejście. Powiedz, że planujesz zapuścić siwe włosy i poproś o dobranie fryzury do kształtu twarzy.

Jeśli nie chcesz farbować włosów, możesz spróbować tymczasowego koloru w sprayu. Te tymczasowe kolory utrzymują się przez jeden dzień i zmywają się. Inną opcją jest użycie suchego szamponu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *