Jak dbać o włosy blond

Jak dbać o włosy blond

Utrzymanie czystych i zdrowych włosów blond to podstawa. Używanie szamponu bez detergentów zapobiegnie łamaniu się włosów i zwiększy ich objętość, jednocześnie unikając stosowania szkodliwych składników. Powinnaś również myć włosy co drugi dzień. Jeśli okaże się, że masz dużo tłustych blond włosów, możesz użyć suchego szamponu. Należy jednak unikać suchych szamponów w aerozolu, gdyż zawierają one alkohol, który może sprawić, że włosy będą suche i podatne na łamanie.

Fioletowe szampony rozjaśniają włosy blond

Fioletowe szampony mogą być świetnym sposobem na dodanie żywego koloru Twoim blond lokom. Na przykład szampon Joico Bust Your Brass zawiera fioletowe pigmenty, które pomagają zneutralizować mosiężne odcienie i chronić Twoje pasma. Pomaga również dodać włosom blasku i zwalczyć elektryzowanie się. Zastosowano w nim technologię SmartRelease firmy Joico, czyli system dostarczania oparty na liposomach, który stale uwalnia do Twoich włosów odżywcze mieszanki olejku z dzikiej róży, keratyny i argininy.

Chociaż fioletowe szampony mogą nie być najskuteczniejsze dla rozjaśnionych blondynek, mogą pomóc przywrócić im soczysty, złoty kolor. Fioletowe szampony dodają więcej tonera, który pokrywa warstwę mineralną otoczki włosa. W miarę gromadzenia się tonera, blond staje się ciemniejszy. Ponadto, więcej produktów oznacza więcej chemikaliów, co tylko sprawi, że Twój blond będzie wyglądał bardziej mętnie.

Oleje są dobre dla włosów blond

Włosy blond są szczególnie narażone na uszkodzenia słoneczne i uszkodzenia termiczne, ale oleje do włosów mogą pomóc utrzymać kolor blond przed blaknięciem. Niektóre z najlepszych olejków do włosów blond to olej makadamia, olej marula i olej jojoba. Olej rycynowy nie jest dobrym wyborem dla włosów blond, ponieważ może nadać kolorowi mosiężny wygląd.

Olejki te są również znane z ochrony przed promieniami UV i uszkodzeniami termicznymi. Niektóre z nich zostały opracowane specjalnie dla włosów blond. Na przykład olejek tamanu pochłania promieniowanie UV i może zapobiegać łamliwości. Z kolei olejek monoi dodaje włosom blasku, zapobiega łamaniu się i zatrzymuje wilgoć.

Invigo Sun UV Hair Color Protection Spray

Invigo Sun UV Hair Color Protection Spray pomaga chronić kolor włosów przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Zawiera Sun-Blend, który może zapobiec blaknięciu i utlenianiu się koloru. Nakłada się go na wilgotne lub suche włosy przed ekspozycją na światło słoneczne. Po kilku godzinach ekspozycji można ponownie zastosować spray ochronny.

Ten spray zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV włosom blond, a wielosmakowa formuła dodaje im także blasku. Jest również bezpieczny dla rafy i wegański. Produkt sprawi, że Twoje włosy będą wyglądały na grubsze i bardziej objętościowe bez ich obciążania.

Zestawy do samodzielnego wybielania mogą być ryzykowne

Przed rozpoczęciem sesji wybielania DIY upewnij się, że wiesz, jak chronić swoje włosy. Rozjaśnianie włosów może je uszkodzić, narażając na szwank efekt końcowy. Aby zapobiec uszkodzeniom, przed rozpoczęciem należy użyć odżywki lub szamponu równoważącego. Pomoże to chronić włosy przed ostrymi chemikaliami stosowanymi w zestawie do wybielania DIY.

Chemiczny proces rozjaśniania powoduje uszkodzenie wiązań, które utrzymują pasma włosów razem. Każde pasmo włosów ma trzy rodzaje wiązań. Jeśli jedno z nich stanie się słabe, pasma będą się łamać i rozdwajać. Dobra odżywka do włosów pomoże przywrócić włosom farbowanym utraconą siłę i elastyczność.

Odżywki do włosów DIY

Jeśli chcesz, by Twoje włosy miały żywszy i jaśniejszy kolor, możesz spróbować użyć odżywek rozjaśniających do włosów DIY. Są one zazwyczaj wzbogacone o rumianek i cytrusy, które nadają włosom bardziej równomierny odcień. Świetnie nadają się do minimalizowania ciemnych odrostów i dodają blasku.

Używanie szamponu bezpiecznego dla koloru to doskonała opcja dla blondynek. Musisz jednak pamiętać o dokładnym nawilżeniu włosów po każdym myciu. Dzięki temu włosy nie będą wyglądały na matowe lub żółte. Możesz również użyć suchego szamponu, który doda im wilgoci pomiędzy myciami. Na koniec, rozważ użycie maski do włosów farbowanych, która doda im siły i przedłuży ich odcień.

Zakup filtra wody do głowicy prysznicowej

Filtr prysznicowy ma wiele zalet dla Twojej skóry i włosów, w tym promowanie zdrowego blasku i uczucia świeżości i czystości. W szczególności, jest to korzystne dla włosów blond, ponieważ filtr prysznicowy usunie zanieczyszczenia i składniki mineralne, które mogą uszkodzić włosy i skórę. Ponadto, filtry prysznicowe poprawią cyrkulację wody w rurach, zapewniając włosom zdrowy i żywy wygląd.

W ofercie znajdziesz filtry do baterii kuchennych i prysznicowych ze wspólnymi przyłączami, dzięki czemu instalacja jest prosta. Filtry prysznicowe z witaminą C są szczególnie korzystne dla włosów blond, ponieważ odżywią rozdwojone końcówki i zapobiegną uszkodzeniom skóry. Możesz również kupić filtry z witaminą C, które usuną chlor i inne zanieczyszczenia z wody. Pamiętaj tylko, by wymieniać swój filtr przynajmniej raz w roku lub gdy ulegnie on uszkodzeniu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *