Jak ukryć siwe włosy u brunetów

Jak ukryć siwe włosy u brunetów

Siwienie włosów to normalny proces starzenia się. Istnieją różne sposoby na zamaskowanie siwizny na włosach. Niektóre z nich to: Szampony osadzające kolor, Tusze do włosów, Półtrwałe farby do włosów, oraz zmiana części ciała. Metody te są bezpieczne i na ogół nie powodują uszkodzeń.

Szampony odkładające kolor

Jeśli masz siwe włosy, możesz rozważyć użycie szamponu odkładającego kolor, ale ważne jest, aby wybrać taki, który będzie dla Ciebie odpowiedni. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów takich szamponów. Każda marka oferuje inne funkcje i może pracować na różnych rodzajach włosów, w tym tych z kolorowymi odrostami.

Szampony koloryzujące to dobry sposób na utrzymanie koloru włosów pomiędzy kolejnymi koloryzacjami. Pomagają one zachować żywość i bogactwo koloru, a także ukryć ewentualne mosiężne zabarwienie. Produkty te nie są naturalne, ale są bardzo polecane przez fanów i ekspertów.

Najlepszy szampon do włosów siwych powinien zawierać fioletowy pigment jako główny składnik. Pigment ten neutralizuje mosiężność i usuwa mosiądz z włosów. Powinien również nawilżać włosy. Siarczany mogą powodować uszkodzenia siwych włosów, a ten szampon nie powinien zawierać siarczanów.

Szampony osadzające kolor nie są tak silne jak farby do włosów, ale pomagają utrzymać pigment na włosach. Dobrym przykładem takiego szamponu jest Klorane Anti-Yellowing Shampoo, który neutralizuje mosiężne nuty występujące na siwych włosach. Szampony te mogą zapobiec konieczności kosztownej koloryzacji.

Wybór najlepszego szamponu osadzającego kolor na siwych włosach jest wyborem indywidualnym, zależnym od wyglądu, jaki chcemy osiągnąć. Należy jednak pamiętać, że istnieje kilka świetnych produktów, które zostały opracowane specjalnie dla siwych włosów. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć najlepszy szampon osadzający kolor. Tusz do rzęs

Hair Tusz do rzęs

Hair to wszechstronne narzędzie do ukrywania siwych włosów. Może przykryć siwe odrosty, dodać pasemka lub podkreślić srebrny kolor włosów. W tym filmie Lisa pokazuje jak ukryć biały odrost na włosach brunetki. Ponadto, pokazuje jak używać produktu do pokrycia siwych włosów na włosach blond. Możesz kupić odcień, który pasuje do Twojego koloru włosów lub eksperymentować z różnymi odcieniami. Maskara

Hair potrafi ukryć siwe pasma w kilka minut. Zawiera przeciwutleniacze, pantenol i naturalne woski, dzięki czemu bez problemu łączy się z kolorem włosów. Dostępny jest w sześciu naturalnie wyglądających odcieniach i obiecuje, że pozostanie na miejscu aż do następnego mycia. Podkreśla również kolor brwi i nie brudzi skóry głowy.

Jeśli jesteś brunetką, możesz spróbować użyć tuszu do włosów, aby ukryć siwe odrosty. Wybierz odcień, który pasuje do koloru Twoich włosów i przeczesz włosy, aby je wymieszać. Pierwszym miejscem, w którym pojawia się siwizna są skronie, dlatego tusz do włosów może pomóc w ukryciu siwych odrostów również w tym miejscu.

Innym sposobem na ukrycie siwizny jest zmiana części włosów. Zmiana przedziałka może ukryć siwe włosy lub dodać im objętości.

Półtrwałe farby do włosów

Jeżeli chcesz ukryć siwe włosy jako brunetka, możesz wypróbować półtrwałe farby do włosów. Produkty te są dostępne w wielu odcieniach. Możesz również mieszać i dopasowywać odcienie, aby uzyskać naturalnie wyglądający efekt. Kolor utrzymuje się przez około 12 myć, w zależności od wybranego odcienia. Jeżeli często myjesz włosy, kolor może wyblaknąć szybciej. Pot nie ma jednak wpływu na kolor.

Na rynku istnieje kilka marek półtrwałych farb do włosów. Marka Joico oferuje półtrwałe farby do włosów, które utrzymują się do 20 myć. Firma ta posiada również odżywkę osadzającą kolor, która pomaga utrzymać kolor i zapobiega łamaniu się włosów.

Wybór odpowiedniej półtrwałej farby do włosów jest kluczowy dla uzyskania pięknego nowego wyglądu. Wybierz odcień o jeden ton jaśniejszy od Twojego naturalnego koloru. Dzięki temu kolor nie wyblaknie zbyt szybko i nie będzie wydawał się zbyt ciemny. Ponieważ farby półtrwałe nie zawierają amoniaku ani nadtlenku, są lepsze dla włosów niż farby trwałe.

Chociaż półtrwałe farby do włosów mogą ukryć siwiznę na jakiś czas, nigdy nie możesz być w 100% pewna, że nie pojawi się ona na Twoim naturalnym kolorze włosów. Jeżeli chcesz całkowicie ukryć siwiznę, musisz zdecydować się na ten kolor.

Zmiana przedziałka na włosach, by ukryć siwiznę

Jednym z najczęstszych sposobów na ukrycie siwizny jest zmiana przedziałka na włosach. Zmieniając przedziałek, możesz ukryć siwiznę i dodać włosom więcej objętości. Ważne jest, by wybrać przedziałek, który schlebia Twojemu kształtowi twarzy, dzięki czemu siwizna będzie mniej widoczna.

Jeżeli jesteś brunetką, zmiana przedziałka pomoże Ci połączyć siwiznę z resztą włosów. Możesz też rozjaśnić włosy, by wtopić siwe pasma w swój naturalny kolor. Dzięki temu nie będzie ich widać i nie będziesz musiała chodzić do salonu na częste sesje farbowania.

Aby to zrobić, należy najpierw nasycić odrosty kolorem. Duży pędzel do barwienia pomoże Ci dotrzeć do każdej warstwy i skutecznie pokryć szarości. W razie potrzeby możesz dodać więcej koloru w połowie procesu rozwoju. Alternatywnie, możesz nakładać kolor za pomocą gąbki.

Innym sposobem na pokrycie siwych włosów jest dodanie pasemek lub balejażu. Pasemka lub balejaż mogą odwrócić uwagę od siwych włosów. Te metody wymagają zmiany sposobu pielęgnacji włosów. Stosowanie farby do włosów nie jest jednak dobrym rozwiązaniem dla brunetek, ponieważ nie pokryje ona wszystkich siwych włosów.

Color blending

Color blending może być skutecznym rozwiązaniem dla brunetek, które mają siwe włosy. Zabieg ten pozwala ukryć siwiznę poprzez delikatne przykrycie cebulek włosów. Jest to również rozwiązanie mało wymagające. Aby uzyskać najlepsze pokrycie, użyj koloru półtrwałego. Na opakowaniu szukaj odcienia o nazwie „naturalny” lub „neutralny”. Taki odcień zapewni Ci od 50 do 70 procent pokrycia.

Dla brunetek, świetnym rozwiązaniem jest połączenie siwych włosów z brązem. Możesz użyć dwóch lub trzech odcieni brązu, aby ukryć siwiznę. Wybierając odcień, weź pod uwagę odcień skóry klientki. Osoby o ciepłej skórze powinny wybrać odcień brunetki do szarości ze złotymi refleksami. Osoby o chłodnej karnacji powinny wybrać ciemniejszy odcień. Jeśli klientka chce mieć bardziej trwałe rozwiązanie, wypróbuj korektor do podkładu.

Mieszanie kolorów to świetny sposób na odświeżenie włosów. Jest on szczególnie skuteczny w przypadku włosów ciemnobrązowych. Można go dostosować do osobowości i stylu klientki. Technika ta może stworzyć subtelne ombre lub efektowny dwutonowy look. Może również nadać Twoim włosom nowoczesny wygląd. Jeżeli jednak jesteś brunetką, z wiekiem możesz stanąć w obliczu trudnego przejścia.

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na ukrycie siwizny jest dodanie pasemek. Babylights to małe pasemka, które rozjaśniają wierzchnią warstwę włosów. Jest to bardzo delikatny sposób na zamaskowanie siwych włosów. Inną opcją jest zawijanie pasm w papier termiczny lub folię termiczną. Obie opcje są łagodniejsze dla włosów niż folie.

Stosowanie korektora do korzeni

Korektor do korzeni to niedrogi i wygodny sposób na ukrycie siwych odrostów bez kłopotliwego farbowania włosów. Zapewnia on pokrycie dużych powierzchni podczas jednej szybkiej aplikacji i utrzymuje się do następnego mycia. Produkt wykonany jest z naturalnych składników, które nie spowodują szkodliwej reakcji po nałożeniu na włosy. Dobrze łączy się z kolorem włosów i nie rozmazuje się ani nie łuszczy.

Korektory korzeni są często tymczasowymi pudrami, które mogą ukryć siwe odrosty do czasu następnego mycia włosów. Niektóre z tych produktów dostępne są w różnych odcieniach, które można dopasować do naturalnego koloru włosów. Ważne jest jednak, aby dokładnie przeczytać instrukcję na produkcie. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, nakładaj korektor na włosy z odległości od 6 do 12 centymetrów. Nie nakładaj go zbyt dużo, bo możesz uzyskać efekt plam.

Korektory do korzeni mogą być również doskonałym sposobem na ukrycie cienkich włosów lub siwych plam. Usługa nabłyszczania może wzmocnić kolor korektora, dzięki czemu siwe włosy będą mniej widoczne. Nadaje ona również wysoki połysk Twoim włosom. Jest też łatwa do zastosowania.

Farby do włosów typu Root touch-up są dostępne w zestawach. Aby go nałożyć, zacznij od odsłoniętych włosów u nasady i kieruj się w górę. Możesz również zastosować spray do podkreślania odrostów na włosach i skórze głowy. Spray do poprawiania koloru u nasady włosów zawiera zazwyczaj ostrzejsze barwniki i może powodować zimne oparzenia skóry głowy. Zamiast tego spróbuj użyć naturalnych barwników.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *