Co powinnaś wiedzieć przed operacją zmniejszenia piersi

Czy do operacji korekcji ust stosuje się znieczulenie?

Jeśli zdecydowałaś się na operację zmniejszenia piersi, powinnaś wiedzieć, czego się spodziewać przed zabiegiem. Możesz dowiedzieć się, jakie są koszty operacji zmniejszenia piersi, jak długo trwa okres rekonwalescencji i jakie są potencjalne skutki uboczne operacji. Sam zabieg może poprawić Twoją samoocenę i jakość życia, a wiele kobiet zgłasza wysoki poziom zadowolenia z jego wyników.

Przygotowanie do operacji zmniejszenia piersi

Jeśli rozważasz operację zmniejszenia piersi, istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby zapewnić sobie pozytywne doświadczenia. Aby zabieg zakończył się sukcesem, należy zadbać o dobrą kondycję fizyczną ciała, a przed zabiegiem omówić z chirurgiem historię choroby. Ważne jest również, aby być szczerym z chirurgiem o swoich powodów, dla których chcesz mieć mniejszy biust.

Na tydzień przed zabiegiem należy umówić się na wizytę przedoperacyjną z chirurgiem. Podczas tej wizyty zostanie ustalone, czy jesteś wystarczająco zdrowa, aby poddać się operacji i czy potrzebujesz badań laboratoryjnych. Chirurg może również chcieć dokonać pomiarów Twoich piersi. Otrzymasz również leki przeciwbólowe i antybiotyki, aby zmniejszyć ryzyko infekcji.

Przed zabiegiem poinformuj swojego chirurga plastyka o wszelkich przyjmowanych przez Ciebie lekach. Twój chirurg doradzi Ci również, czy możesz przyjmować leki na receptę w dniu zabiegu. Wielu chirurgów odradza stosowanie leków przeciwzapalnych, takich jak aspiryna, podczas rekonwalescencji po operacji. Należy również upewnić się, że zostały wykonane wszystkie badania laboratoryjne wymagane do zabiegu. Twój chirurg może również chcieć wykonać podstawowe badanie mammograficzne przed operacją, aby upewnić się, że Twoje piersi są zdrowe. Ponadto upewnij się, że masz listę wszelkich innych pilnych spraw, w tym zorganizowanie transportu do domu po operacji.

Po operacji zmniejszenia piersi będziesz musiała wziąć co najmniej tydzień wolnego od pracy lub szkoły, aby dojść do siebie. Po operacji ciało będzie opuchnięte i może być obolałe przez kilka pierwszych tygodni. Leki przeciwbólowe mogą zmniejszyć dyskomfort, ale przez miesiąc należy unikać forsownych zajęć. Podczas rekonwalescencji należy skupić się na relaksie i pozostawić organizmowi czas na regenerację.

Przed operacją chirurg zmierzy Twoje piersi i zrobi zdjęcia. Omówi także procedurę i rezultaty, jakich oczekujesz. Chirurg wyjaśni również cały proces, a także to, jak powinnaś się przygotować i jak dojść do siebie po operacji.

Koszt operacji zmniejszenia piersi

Jeśli chcesz zmniejszyć rozmiar swoich piersi, masz wiele możliwości. Istnieją metody chirurgiczne, które mogą bezpiecznie i skutecznie zmniejszyć rozmiar Twoich piersi nawet o połowę. Ale zanim zdecydujesz się na zabieg zmniejszenia piersi, powinnaś rozważyć swój budżet. Aby uzyskać realistyczną wycenę, powinnaś spotkać się osobiście z chirurgiem plastycznym. Będzie on w stanie opracować unikalny plan chirurgiczny, który jest dostosowany do Twoich potrzeb i pragnień, a także podać Ci szczegółowy kosztorys. Może on również pomóc Ci ubiegać się o finansowanie chirurgii plastycznej, które rozbije Twoje koszty na przystępne miesięczne płatności.

Koszt operacji zmniejszenia piersi w Chicago, Illinois wynosi średnio od $8,000 do $13,000. Różni się on jednak w zależności od honorarium chirurga, placówki operacyjnej i złożoności zabiegu. Wiele polis ubezpieczeniowych pokrywa część kosztów, co może być dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają pieniędzy, aby zapłacić pełną cenę.

Porównując ceny, ważne jest, aby upewnić się, że wybierasz chirurga plastycznego z certyfikatem. Nie tylko doświadczenie chirurga i szkolenia będą pomocne, ale cena, którą pobierają powinna być w zakresie innych chirurgów plastycznych, którzy mają podobne referencje. To pomoże Ci uniknąć bycia wykorzystanym przez tych, którzy oferują niskie szacunki. Ponadto, chirurg plastyczny może zweryfikować swoje uprawnienia do zabiegu i dostarczyć niezbędną dokumentację medyczną dla firmy ubezpieczeniowej, co pomoże Ci uzyskać pokrycie dla procedury.

Chociaż koszt operacji zmniejszenia piersi może być wysoki, wiele planów ubezpieczeń zdrowotnych pokrywa ten zabieg. Dzieje się tak dlatego, że większość firm ubezpieczeniowych jest zobowiązana do upewnienia się, że zabieg jest w najlepszym interesie pacjenta. Korzyści płynące z operacji zmniejszenia piersi są liczne. Oprócz zmniejszenia rozmiaru piersi, może ona również pomóc w skorygowaniu postawy i zapobiec problemom z kręgosłupem, takim jak zapalenie stawów.

Jeśli nadal nie jesteś pewna, czy ubezpieczyciel pokryje koszty operacji zmniejszenia piersi, możesz spróbować odwołać się od decyzji. Napisz list do firmy ubezpieczeniowej, w którym wyjaśnisz powód, dla którego chcesz poddać się operacji. Jeśli odmówią pokrycia, zbierz listy poparcia od innych dostawców usług medycznych. Możesz nawet przedstawić dowody naukowe potwierdzające korzyści płynące z operacji zmniejszenia piersi.

Czas rekonwalescencji po operacji zmniejszenia piersi

Po operacji zmniejszenia piersi większość pacjentek musi wziąć około dwóch tygodni wolnego od pracy, aby dojść do siebie. Obejmuje to czas na odpoczynek i przyjmowanie leków przeciwbólowych. Przez co najmniej miesiąc powinny one również unikać wykonywania ciężkich czynności. Okres rekonwalescencji może być długi, dlatego tak ważne jest dokładne stosowanie się do zaleceń chirurga.

W ciągu pierwszych trzech dni po operacji pacjenci powinni zacząć czuć się komfortowo. Ból i obrzęk powinny ustąpić. Nacięcia chirurgiczne zostaną przykryte dużym przezroczystym plastikowym opatrunkiem. Dziesięć dni po operacji opatrunek zostanie usunięty. W tym czasie pacjenci powinni utrzymywać miejsca nacięć w czystości.

Ważne jest również przestrzeganie instrukcji pooperacyjnych podanych przez chirurga. Stosowanie się do nich zmniejszy ryzyko infekcji i ułatwi szybszy powrót do zdrowia. Pacjentom zaleca się unikanie forsownych zajęć przez kilka tygodni po zabiegu. Zaleca się im również unikanie podnoszenia ciężkich przedmiotów lub podnoszenia ich powyżej głowy.

Zarządzanie bólem pooperacyjnym jest ważnym elementem powrotu do zdrowia po operacji zmniejszenia piersi. Większość pacjentek jest zaskoczona tym, jak mało bólu odczuwają po zabiegu. Leki przeciwbólowe to świetny sposób na opanowanie bólu i zapewnienie sobie komfortu. Ważne jest, aby przestrzegać harmonogramu przyjmowania leków. Jeśli pominiesz jedną dawkę, możesz odczuwać większy ból wiele godzin później.

W zależności od rodzaju operacji zmniejszenia piersi, czas rekonwalescencji może być różny. Niektóre zabiegi mogą być wykonywane w warunkach ambulatoryjnych, ale inne wymagają pobytu w szpitalu. Podczas operacji zostaniesz poddana znieczuleniu ogólnemu, które uśpi Twoją czujność. Potrzebna będzie osoba, która odwiezie Pana/Panią do domu i pozostanie z Panem/Panią pierwszej nocy.

Ból pooperacyjny i obrzęk mogą utrzymywać się przez kilka dni po zabiegu. Proces rekonwalescencji jest stopniowy, a niektóre pacjentki mogą powrócić do codziennych czynności w ciągu dwóch do sześciu tygodni. Piersi mogą jednak pozostać obolałe nawet przez rok po zabiegu. W tym czasie należy nadal delikatnie obchodzić się z piersiami. Jeśli nadal odczuwasz dyskomfort, zgłoś się do lekarza.

Po operacji zmniejszenia piersi ważne jest, aby wystarczająco odpocząć. Dobrym pomysłem jest poproszenie kogoś o przypilnowanie dzieci lub zajęcie się zwierzętami domowymi podczas rekonwalescencji. Ponadto powinnaś postarać się zrobić wcześniej zakupy spożywcze. Jeśli możesz, przygotuj posiłki z wyprzedzeniem i umieść je na niższej półce, abyś nie musiała przenosić ich do innego pomieszczenia.

Skutki uboczne operacji zmniejszenia piersi

Istnieje kilka skutków ubocznych operacji zmniejszenia piersi, ale są one na ogół łagodne. Po zabiegu odczuwalna jest bolesność, obrzęk i przebarwienia, które ustępują w ciągu kilku tygodni. Poziom energii będzie również niższy przez kilka tygodni. Zostaniesz pouczona, aby unikać podnoszenia ciężarów i spania na brzuchu. Otrzyma Pani również leki przeciwbólowe w celu złagodzenia dyskomfortu.

Należy ściśle przestrzegać zaleceń pooperacyjnych. Pomoże to w prawidłowym gojeniu i zminimalizuje czas trwania skutków ubocznych. Należy przyjmować witaminy i jeść dobrze zbilansowane posiłki. Ważne jest również, aby przez pewien czas unikać palenia i wyrobów tytoniowych. Twój chirurg może również poprosić Cię o zaprzestanie przyjmowania niektórych leków, w tym aspiryny i acetaminofenu. Lekarz udzieli także instrukcji dotyczących tego, jakie witaminy należy przyjmować po zabiegu.

Przez kilka tygodni po zabiegu nie należy podnosić niczego ciężkiego. Może to spowodować napięcie nacięcia i może spowodować pewne krwawienie. Po operacji może również dojść do utraty czucia w sutku. Te efekty uboczne operacji zmniejszenia piersi są jednak rzadkie. Ryzyko wystąpienia powikłań jest zwiększone, jeśli palisz, ale możesz je zminimalizować, rzucając palenie przed operacją. Jeśli rozważasz operację zmniejszenia piersi, skonsultuj się ze swoim lekarzem rodzinnym i wybierz renomowanego lekarza i szpital.

Przed operacją powinnaś porozmawiać z chirurgiem o wszelkich wcześniejszych stanach zdrowia lub problemach emocjonalnych, które masz. Lekarz będzie musiał wykonać pomiary i zdjęcia, aby upewnić się, że operacja przyniesie oczekiwane rezultaty. On lub ona prawdopodobnie zasugeruje różne techniki zmniejszania piersi w oparciu o rozmiar twoich piersi. Ważne jest, aby omówić z chirurgiem wszelkie wcześniejsze schorzenia i zagrożenia, aby mógł on odpowiednio zaplanować zabieg.

Efekty uboczne operacji zmniejszenia piersi to obrzęk i ból. Powrót do zdrowia po zabiegu może potrwać od dwóch do sześciu tygodni. W tym czasie będziesz potrzebowała pomocy przy pracach domowych, opiece nad dziećmi i zakupach. Jeśli planujesz prowadzić samochód po operacji, zalecane jest powstrzymanie się od prowadzenia pojazdu do czasu, aż będzie można wygodnie zapiąć pasy bezpieczeństwa. Chirurg może również umieścić w piersi dren chirurgiczny, aby ułatwić prawidłowe gojenie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *