Redukcja piersi w znieczuleniu

Redukcja piersi w znieczuleniu

Pielęgniarka chirurgiczna zapozna się z Twoją historią medyczną przed operacją. Następnie umieści w Pani ramieniu linię dożylną w celu podawania leków i płynów. Przed operacją chirurg omówi szczegóły operacji i wyjaśni wszelkie zagrożenia oraz potencjalne niezadowalające wyniki. Na koniec przejrzy z Państwem formularz zgody.

Liposukcja

Liposukcja jest zabiegiem kosmetycznym, w którym usuwa się złogi tłuszczu i rekonstruuje określony obszar. Zabieg wykonywany jest za pomocą wąskiej rurki, zwanej kaniulą, która wprowadzana jest przez niewielkie nacięcie. Kaniula następnie rozbija komórki tłuszczowe. Alternatywnie, duża strzykawka może być używana do zapewnienia działania ssącego. Do liposukcji stosuje się kilka rodzajów znieczulenia, w tym znieczulenie miejscowe i ogólne.

Liposukcja jest najlepiej wykonywana u pacjentów, którzy są w dobrym stanie zdrowia i którzy mają stały obszar nadmiaru tłuszczu. Jest to bezpieczny zabieg, którego efektem jest młody wygląd. Kandydaci do liposukcji powinni być w dobrym ogólnym stanie zdrowia i mieć realistyczne oczekiwania.

Lekarz wykonujący liposukcję użyje cienkiej rurki połączonej z próżnią, aby usunąć komórki tłuszczowe z piersi. W zależności od wielkości złogów tłuszczu, liposukcja jest najbardziej odpowiednia dla małych lub umiarkowanych redukcji. Umiarkowane lub poważne zwiotczenie piersi może wymagać pionowej redukcji piersi. Aby wykonać ten zabieg, lekarz wykona nacięcia w pobliżu otoczki i w dół do fałdu pod piersią. Następnie lekarz usunie nadmiar tłuszczu i tkanki z piersi, a także usunie niewielką ilość skóry. Efektem końcowym jest jędrniejszy i gładszy kształt piersi oraz zmniejszenie ich rozmiaru.

Istnieje kilka zagrożeń związanych z liposukcją, w tym niepożądana reakcja na znieczulenie i nudności. U niektórych pacjentów mogą wystąpić również reakcje alergiczne, a nawet śmierć. Pacjenci powinni omówić wszelkie alergie medyczne, które mają z chirurgiem przed operacją, aby zapobiec ryzyku powikłań. Niektórzy pacjenci doświadczają zasinień, a w niektórych skrajnych przypadkach zasinień może dojść do nadmiernego krwawienia, a nawet obumarcia skóry.

Pomimo ryzyka, liposukcja jest zabiegiem bezpiecznym i skutecznym. Większość powikłań liposukcji jest niewielka i rzadko spotykana. Po zabiegu pacjenci mogą powrócić do regularnej aktywności fizycznej i uprawiania sportu. W zależności od lokalizacji tłuszczu i rodzaju zastosowanego znieczulenia, zabieg może być wykonany nawet u starszej kobiety.

Liposukcja może być wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Znieczulenie miejscowe jest bezpieczniejsze niż ogólne, ale zabieg nie zawsze jest tak komfortowy dla niektórych pacjentów. Lekarz może zastosować dożylny środek uspokajający, aby pomóc utrzymać pacjentowi komfort podczas zabiegu. Znieczulenie ogólne jest lepszym wyborem, jeśli szukasz do zmniejszenia dużej ilości tłuszczu. Ten rodzaj zabiegu wymaga obecności pielęgniarki-anestezjologa.

Excision

Operacja zmniejszenia piersi jest częstym zabiegiem kosmetycznym wykonywanym u kobiet. Polega na usunięciu nadmiaru tkanki piersi i przesunięciu sutka wyżej na piersi. Chirurg usuwa również tłuszcz i skórę z okolic sutka. W niektórych przypadkach może być konieczny przeszczep sutka, zwłaszcza jeśli piersi są duże i opadające.

Zabieg jest zazwyczaj wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub w sedacji dożylnej. W zależności od chirurga, możesz otrzymać zarówno znieczulenie wziewne, jak i dożylne. Następnie przez usta do tchawicy zostanie wprowadzona rurka do oddychania. Rurka ta zostanie podłączona do respiratora, który będzie podtrzymywał oddychanie podczas zabiegu. Proces ten będzie nadzorowany przez pielęgniarkę. Podczas operacji chirurg może wykonać kilka nacięć w Pani piersiach, które następnie zostaną zamknięte.

Przed operacją zespół anestezjologiczny zapozna się z Pani historią choroby. Jeśli ma Pani jakieś problemy zdrowotne, lekarz może zlecić badania przedoperacyjne. W niektórych przypadkach zostaną wykonane wysokiej jakości cyfrowe zdjęcia rentgenowskie, aby sprawdzić, czy nie występują jakieś nieprawidłowości. Zdjęcia te są zazwyczaj zalecane dla kobiet po czterdziestce bez żadnych objawów, ale Twój chirurg może poprosić o wykonanie tych zdjęć wcześniej, jeśli podejrzewa, że operacja może spowodować problem z piersiami.

Operacja zmniejszenia piersi może być zabiegiem ambulatoryjnym lub można zostać w szpitalu na noc. Zwykle trwa ona od dwóch do trzech godzin i wymaga czasu rekonwalescencji od dwóch do trzech godzin. Po operacji można powrócić do normalnych czynności, chociaż należy skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia w sprawie swojego stanu zdrowia.

Operacja usunie nadmiar tkanki z piersi i zmieni ich kształt. Sutek i otoczka pozostaną połączone z dopływem krwi i nerwów, ale być może będą musiały zostać usunięte lub przeszczepione w nowe miejsce. Następnie lekarz zamknie skórę wokół tych obszarów za pomocą szwów lub taśmy chirurgicznej. Po zabiegu pozostaną blizny, które znikną w ciągu roku lub dwóch.

Podczas operacji zmniejszenia piersi lekarz wykona kilka małych nacięć wzdłuż boków piersi. Pierwsze z nich okrąża otoczkę. Drugie zaczyna się pod brodawką sutkową i biegnie wzdłuż fałdu piersiowego. Ostatnie nacięcie przebiega zgodnie z naturalną krzywizną piersi. Ten zabieg chirurgiczny spowoduje zmniejszenie rozmiaru piersi i lepsze dopasowanie odzieży.

Znieczulenie ogólne

Znieczulenie ogólne do operacji zmniejszenia piersi pozwala Twojemu chirurgowi wykonać zabieg pod wpływem znieczulenia ogólnego. Dzięki temu może on wyciąć niewielkie nacięcie w Twojej piersi i ukryć je przed wzrokiem. Nacięcia są następnie zamykane za pomocą wchłanialnych szwów, aby zminimalizować blizny. Po zabiegu zostanie Pani umieszczona w sali pooperacyjnej, gdzie pielęgniarki będą monitorować Pani parametry życiowe i poziom bólu. Chirurg określi, kiedy będzie Pani gotowa do powrotu do domu.

Znieczulenie ogólne przy redukcji piersi to podawany dożylnie lek, który tymczasowo paraliżuje ciało i wprowadza pacjentkę w stan bezbolesności. Aby zapewnić komfort, zwykle zakłada się rurkę do oddychania. Mniej inwazyjną alternatywą dla znieczulenia ogólnego do zmniejszenia piersi jest sedacja dożylna. Ten rodzaj sedacji nie powoduje całkowitego paraliżu i jest połączony z zastrzykiem lidokainy w celu znieczulenia miejsca nacięcia.

Najczęstszą formą znieczulenia do zabiegu zmniejszenia piersi jest znieczulenie ogólne. Znieczulenie ogólne pozwala pacjentkom na zachowanie całkowitej nieświadomości podczas całego zabiegu. Może być ono połączone ze znieczuleniem miejscowym w celu zmniejszenia bólu wokół miejsca nacięcia. Znieczulenie ogólne rozpoczyna się od podania leku przez kroplówkę i może być kontynuowane za pomocą maski do oddychania lub rurki do oddychania po całkowitym uśpieniu pacjentki. Postępy w dziedzinie znieczulenia ogólnego znacznie poprawiły bezpieczeństwo i komfort pacjentów.

Od pacjentek poddających się operacji zmniejszenia piersi wymaga się dobrej kondycji fizycznej. Powinny mieć kogoś, kto odwiezie je do domu i zostanie z nimi na noc przed operacją. W zależności od zabiegu, procedura ta może trwać od dwóch do pięciu godzin. Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci pozostaną w szpitalu na noc, ale w niektórych przypadkach, operacja może być wykonana w placówce ambulatoryjnej. W okresie rekonwalescencji pacjentki będą musiały nosić specjalny biustonosz pooperacyjny.

Po operacji zmniejszenia piersi będziesz odczuwać pewien obrzęk. Na początku może być trudno się poruszać, ale z czasem obrzęk i bolesność ustąpią. W ciągu tygodnia lub dwóch możesz powrócić do normalnej aktywności. Należy unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów lub nadmiernego schylania się. Przez kilka pierwszych tygodni po zabiegu konieczne jest noszenie biustonosza podtrzymującego.

Sedacja dożylna

Sedacja dożylna jest opcją przy operacji zmniejszenia piersi. Podczas zabiegu będziesz otrzymywać leki i płyny przez linię dożylną, która jest wprowadzana do ramienia. Po zabiegu zostaniesz przeniesiona do sali pooperacyjnej. W okresie rekonwalescencji otrzyma Pan/Pani instrukcje dotyczące pielęgnacji miejsca operowanego i przyjmowania leków w celu zminimalizowania możliwości wystąpienia infekcji.

Sedacja dożylna pomaga zrelaksować się podczas zabiegu. Stosuje się ją w połączeniu z miejscowymi środkami znieczulającymi, które mogą pomóc zminimalizować ból wokół miejsca nacięcia. Pacjenci nie powinni pamiętać o zabiegu po jego zakończeniu. Ta metoda sedacji została udoskonalona w ostatnich latach.

Po zabiegu zostanie umieszczona rurka do oddychania w celu ochrony dróg oddechowych. Sedacja dożylna pomaga również rozluźnić mięśnie, co czyni zabieg znacznie bardziej komfortowym. Dzięki sedacji dożylnej leki uspokajające szybciej opuszczają organizm. Lekarz będzie monitorował pacjenta przez 24 godziny na dobę, aby zapewnić mu komfort podczas całego zabiegu.

W niektórych przypadkach możliwe jest wybranie znieczulenia regionalnego do zmniejszenia piersi. Ten rodzaj znieczulenia powoduje odrętwienie tkanek wokół miejsca operacji i zapewnia długotrwałą ulgę w bólu. Korzyści ze znieczulenia regionalnego w porównaniu ze znieczuleniem ogólnym obejmują mniej siniaków i mniejsze prawdopodobieństwo krwawienia.

Innym popularnym wyborem w przypadku redukcji piersi jest sedacja dożylna. W przeciwieństwie do znieczulenia ogólnego, ten rodzaj znieczulenia jest bardziej komfortowy i zmniejsza możliwość wystąpienia nudności lub wymiotów. Pacjenci doświadczają również znacznie zmniejszonych pooperacyjnych nudności i wymiotów. Ważne jest więc, aby wybrać znieczulenie w oparciu o poziom komfortu i potrzeby pacjenta.

Podejmując decyzję pomiędzy znieczuleniem ogólnym a sedacją dożylną, zapytaj lekarza, która z nich będzie dla Ciebie korzystniejsza. Obie metody mają swoje wady i zalety. Zastosowanie znieczulenia ogólnego ma wiele korzyści, ale niesie ze sobą pewne ryzyko. Ta opcja wymaga ścisłej współpracy pomiędzy chirurgiem i anestezjologiem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *