Czy istnieje operacja zmniejszenia piersi u mężczyzn?

Czy istnieje operacja zmniejszenia piersi u mężczyzn?

Operacja zmniejszenia piersi u mężczyzn to zabieg, który wykonuje się w celu usunięcia nadmiaru tkanki gruczołowej i tłuszczu z klatki piersiowej. Ogólnie rzecz biorąc, procedura trwa godzinę lub dwie. Jednak może się to różnić w zależności od ilości tkanki, która musi zostać usunięta. W zależności od sytuacji, procedura może wymagać liposukcji lub wycięcia tłuszczu. Po wykonaniu nacięcia wokół obszaru sutka lub pod pachą, chirurg usunie tłuszcz i tkankę gruczołową. Może on również usunąć nadmiar skóry, aby pomóc w utrzymaniu dobrych konturów.

Badania przedoperacyjne

Operacja zmniejszenia piersi u mężczyzn może być ryzykowna, dlatego lekarz prawdopodobnie przeprowadzi badania przedoperacyjne, aby upewnić się, że zabieg przebiegnie tak gładko, jak to możliwe. Lekarz może poprosić o pobranie krwi w celu określenia poziomu hemoglobiny, liczby czerwonych krwinek (RBC), liczby białych krwinek (WBC) i płytek krwi. Należy również pamiętać o wszelkich ograniczeniach przedoperacyjnych.

Oprócz wywiadu medycznego, chirurg przeprowadzi również badanie przedmiotowe, aby sprawdzić, czy nie występują żadne nieprawidłowości. Badanie to pomoże ustalić, czy ma Pan/Pani jakieś masy w klatce piersiowej lub jądra, które należy usunąć. Po zabiegu lekarz usunie nadmiar tkanki gruczołowej i tłuszczu w klatce piersiowej. W niektórych przypadkach zostanie również wykonana liposukcja.

Otrzymasz szczegółowe instrukcje pooperacyjne. Nacięcia zostaną przykryte taśmami sterylnymi. Klatka piersiowa może być również oklejona taśmą lub zabandażowana. Pomogą one uformować klatkę piersiową po zabiegu i podtrzymają skórę. Po zabiegu należy nosić odzież pooperacyjną przez okres do 4 tygodni.

Kolejną ważną częścią badania przedoperacyjnego jest badanie EKG. Operacja naraża organizm na ogromny stres i może powodować zmiany w rytmie serca. W tym czasie uwalniane są hormony takie jak adrenalina i epinefryna, które wpływają na reakcję serca na stres.

Operacja zmniejszenia piersi u mężczyzn jest powszechną procedurą, która usuwa nadmiar tłuszczu, tkanki gruczołowej i skóry z klatki piersiowej. Zabieg ten może prowadzić do uzyskania jędrniejszej, bardziej męskiej klatki piersiowej. Redukcja męskich piersi to świetna opcja dla mężczyzn cierpiących na ginekomastię. Zwiększy to również ich pewność siebie. Chirurg zajmujący się redukcją męskich piersi zastosuje połączenie liposukcji i chirurgicznego wycięcia, aby zmniejszyć rozmiar klatki piersiowej.

Czas rekonwalescencji

Po operacji zmniejszenia piersi u mężczyzn czas rekonwalescencji będzie się różnił w zależności od indywidualnych okoliczności. Przez dwa do trzech tygodni może wystąpić obrzęk, napięcie lub zasinienie w okolicy klatki piersiowej. W ciągu pierwszych dwóch dni po operacji należy unikać ćwiczeń, podnoszenia ciężarów i brania prysznica. Po tym czasie można powrócić do normalnych czynności.

Większość pacjentów jest w stanie powrócić do lekkiej aktywności w ciągu dwóch tygodni. Należy jednak unikać forsownych ruchów z udziałem mięśnia piersiowego, dopóki chirurg nie wyrazi na to zgody. Dodatkowo, przez trzy do czterech tygodni należy nosić na klatce piersiowej odzież uciskową. Pomoże to w szybszym gojeniu się.

Po operacji zmniejszenia piersi u mężczyzn często występują siniaki i bóle, które jednak z czasem zanikają. Twój chirurg przepisze Ci środki przeciwbólowe i antybiotyki, które pomogą zminimalizować ból i siniaki. Należy jednak unikać alkoholu, który może utrudnić proces gojenia. Większość mężczyzn odczuwa pewne zasinienia przez pierwsze dwa do trzech tygodni po zabiegu. Jeśli zasinienie jest szczególnie bolesne, należy poinformować o tym chirurga. Chirurg może również przepisać miejscowe kremy, które pomogą zmniejszyć ból.

Po operacji zmniejszenia piersi u mężczyzn będziesz musiał wziąć kilka dni wolnego od pracy i stosować się do zaleceń pooperacyjnych. Po miesiącu można wrócić do normalnych zajęć. W tym okresie należy powstrzymać się od forsownych ćwiczeń fizycznych. Po operacji należy również unikać palenia papierosów i picia alkoholu. Istotne jest, aby przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza, aby zapewnić najlepszy powrót do zdrowia. Jeśli masz jakiekolwiek problemy zdrowotne, chirurg omówi je z Tobą przed operacją.

Operacja zmniejszenia piersi u mężczyzn trwa zazwyczaj około półtorej godziny. Większość pacjentów jest w stanie wrócić do pracy po upływie jednego do dwóch tygodni od zabiegu. Jeśli pracujesz w zawodzie, który wymaga podnoszenia ciężarów, powinieneś odczekać około trzech tygodni.

Powikłania

Istnieje kilka potencjalnych powikłań związanych z operacją zmniejszenia piersi u mężczyzn. Powikłania te mogą obejmować uszkodzenia skóry, infekcje i niepożądaną reakcję na znieczulenie. Blizny, drętwienie i zmiany pigmentacji mogą również wystąpić. Niemniej jednak, pomimo ryzyka, zabiegi te mogą zapewnić zadowalający efekt.

Przed poddaniem się zabiegowi ważne jest, aby skonsultować się z chirurgiem na temat wszelkich warunków zdrowotnych lub leków, które możesz przyjmować. Ważne jest, aby przed zabiegiem rzucić palenie i utrzymać stabilną wagę. Może być również konieczne poddanie się badaniom przedoperacyjnym w celu sprawdzenia funkcji wątroby i nerek oraz sprawdzenia, czy nie występuje niedokrwistość. Ponadto chirurg może wykonać badanie mammograficzne, aby sprawdzić, czy w piersi nie ma żadnych nieprawidłowości.

Po zabiegu będzie Pani musiała odpoczywać przez co najmniej jeden tydzień. Po tym czasie może Pani wrócić do swoich normalnych zajęć, ale przez kilka tygodni powinna Pani powstrzymać się od forsownych aktywności. Ma to na celu zapobieganie gromadzeniu się płynu i infekcji. Konieczne będzie również noszenie odzieży uciskowej, aby pomóc skórze zwinąć się i zmniejszyć obrzęk. Może również wystąpić pewien ból, ale powinien on być możliwy do opanowania za pomocą leków.

Operacja zmniejszenia piersi u mężczyzn może być przeprowadzona na jednej lub obu piersiach. Operacja ta może pomóc w poprawieniu pewności siebie i obrazu własnej osoby. Może również poprawić Twój wygląd fizyczny i zmniejszyć ból związany z nadmiarem tkanki piersi. Ważne jest jednak, aby zrozumieć ryzyko związane z zabiegiem i należy je otwarcie omówić z chirurgiem. Przed zabiegiem należy omówić swoje cele i upewnić się, że masz realistyczne oczekiwania wobec zabiegu.

Istnieją pewne powszechne zagrożenia związane z operacją, które obejmują krwawienie i zakażenie. Ważne jest, aby wybrać do operacji wysoko wykwalifikowanego i doświadczonego chirurga. Doświadczony chirurg będzie w stanie pomóc Ci ustalić realistyczne cele i zminimalizować ryzyko. Ponadto ważne jest, aby dokładnie przestrzegać instrukcji chirurga, aby zmniejszyć ryzyko powikłań.

Koszt

Koszt operacji zmniejszenia piersi u mężczyzn różni się w zależności od chirurga i zależy od kilku czynników. Długość zabiegu, chirurg plastyczny i ośrodek odgrywają rolę w ogólnym koszcie. Podczas gdy niektórzy chirurdzy mogą pobierać 500 dolarów lub mniej za procedurę, inni mogą pobierać opłaty w wysokości do 8000 dolarów.

Średni koszt operacji zmniejszenia piersi u mężczyzn w DiBello Plastic Surgery wynosi $6,500. Cena będzie zależała od doświadczenia i kwalifikacji chirurga. Generalnie zaleca się wybór chirurga plastycznego z wysokimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Oprócz honorarium chirurga, jakość sali operacyjnej i honorarium anestezjologa wpłynie na ostateczny koszt zabiegu.

Operacja zmniejszenia piersi u mężczyzn obejmuje zazwyczaj dwie techniki: liposukcję i wycięcie chirurgiczne. Ta pierwsza polega na usunięciu tkanki gruczołowej i tłuszczu z klatki piersiowej. Druga polega na podniesieniu pozostałej skóry. Podobnie jak w przypadku operacji u kobiet, zabieg zmniejszenia męskich piersi może również prowadzić do powstania rozstępów i nadmiernego nadmiaru skóry.

Po operacji zmniejszenia męskich piersi pacjent będzie musiał wziąć kilka dni wolnego od pracy i nosić kamizelkę uciskową przez około trzy tygodnie. Kamizelka uciskowa kosztuje około 70 do 100 dolarów. W tym okresie, pacjenci są zalecane, aby powstrzymać się od podnoszenia ciężkich lub uciążliwych działań, podczas gdy operacja jest gojenie. Może to potrwać nawet dwa lub trzy miesiące, aby ostateczny rezultat był widoczny.

Jeśli masz chorobę, która sprawia, że Twoje piersi są nadmiernie duże, możesz kwalifikować się do operacji zmniejszenia męskich piersi. Jednak operacja ta nie jest objęta ubezpieczeniem zdrowotnym, co oznacza, że musisz zapłacić z własnej kieszeni. Jednak niektórzy ubezpieczyciele pokrywają tę procedurę, gdy jest ona konieczna z medycznego punktu widzenia. Na przykład, BlueCross BlueShield of Florida uważa operację za medycznie konieczną, jeżeli pacjent ma poważny problem medyczny.

Inne procedury stosowane w redukcji męskich piersi

Podczas operacji redukcji męskich piersi usuwa się nadmiar tłuszczu, tkanki gruczołowej i skóry. Wyniki operacji są trwałe, ale pacjenci powinni prowadzić zdrowy tryb życia, aby utrzymać ostateczne rezultaty. Niektóre czynniki mogą prowadzić do nawrotu ginekomastii, w tym znaczny przyrost masy ciała, pewne schorzenia lub stosowanie leków wpływających na testosteron. Pacjenci, którzy poddali się operacji zmniejszenia piersi u mężczyzn, powinni skonsultować się z certyfikowanym chirurgiem kosmetycznym, aby poznać ewentualne ryzyko i powikłania związane z zabiegiem.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, zazwyczaj w warunkach ambulatoryjnych. Zazwyczaj trwa od jednej do dwóch godzin. Wiąże się z niewielkimi nacięciami i może być wykonany z minimalną blizną. Małe, półokrągłe nacięcie wykonuje się w otoczce, aby usunąć nadmiar tkanki piersi. Dodatkowe nacięcia są wykonywane w celu usunięcia nadmiaru skóry.

Długość okresu rekonwalescencji jest różna. Jest ona jednak ogólnie tolerowana, a okres rekonwalescencji trwa zazwyczaj od czterech do siedmiu dni. Pacjenci często są w stanie wrócić do pracy cztery do siedmiu dni po zabiegu. Opiekę pooperacyjną zapewnia dr Durst, który stosuje dyskretne nacięcia, aby uniknąć odsłonięcia miejsca operacyjnego.

Niektóre pacjentki będą wymagały wykonania serii badań przed operacją, w tym mammografii. Badanie mammograficzne pozwoli określić, czy istnieją jakiekolwiek schorzenia, które mogą mieć wpływ na przebieg operacji. Może to być pomocne, jeśli cierpisz na zaburzenia hormonalne, takie jak niedoczynność tarczycy, lub masz w historii raka piersi.

Chociaż okres rekonwalescencji po operacji zmniejszenia piersi u mężczyzn jest stosunkowo krótki, powinieneś spodziewać się okresu bolesności i wrażliwości. Możesz również doświadczyć utraty czucia przez kilka dni po zabiegu. Powinno to jednak zniknąć w ciągu kilku miesięcy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *