Redukcja piersi – czy redukcja piersi podlega refundacji?

Redukcja piersi - czy redukcja piersi podlega refundacji?

Przed podjęciem decyzji o poddaniu się redukcji piersi, ważne jest, aby wiedzieć kilka rzeczy o swojej polisie ubezpieczeniowej. Niektóre firmy wymagają dokumentacji medycznej od lekarza rodzinnego i chirurga plastycznego, więc pamiętaj o dostarczeniu niezbędnych informacji. Ponadto, jeśli od dłuższego czasu masz problemy z rozmiarem piersi, firma ubezpieczeniowa najprawdopodobniej zgodzi się na pokrycie kosztów operacji.

Badania przedoperacyjne

Istnieje kilka ważnych kryteriów, które należy spełnić, aby ubezpieczenie pokryło koszty badań przedoperacyjnych przed zmniejszeniem piersi. Jednym z tych kryteriów jest przewidywana ilość tkanki do usunięcia. Wiele firm ubezpieczeniowych wymaga minimalnej ilości usuwanej tkanki, zwykle około 500 gramów na pierś. Te wytyczne mogą się nieco zmienić w zależności od firmy. Niektóre firmy stosują wzór oparty na Twoim wzroście i wadze, aby określić, ile tkanki należy usunąć. Jednak oszacowanie ilości tkanki, którą stracisz, może być trudne dla kobiet, które mają przypadki graniczne.

Kolejną ważną kwestią dotyczącą pokrycia ubezpieczeniowego jest konieczność medyczna zabiegu. Chociaż wiele firm ubezpieczeniowych pokrywa koszty redukcji piersi, to w ostatnich latach kryteria konieczności medycznej stają się coraz bardziej rygorystyczne. Zanim firma ubezpieczeniowa zapłaci za operację, należy przedstawić zdjęcia powiększonych piersi, wymiary swojego wzrostu i informacje o objawach. Ubezpieczyciel weźmie również pod uwagę przybliżoną ilość piersi do usunięcia, więc warto skontaktować się z firmą ubezpieczeniową odpowiednio wcześnie, aby zapewnić sobie pokrycie kosztów przed operacją.

Oprócz konsultacji przedoperacyjnej konieczna jest wizyta u chirurga plastycznego, aby ustalić, czy jesteś kandydatką do operacji zmniejszenia piersi. Chirurg szczegółowo omówi z Tobą Twoje cele i obawy. Zapyta również o przyjmowane leki i stan zdrowia. Palenie może mieć wpływ na wyniki zabiegu, dlatego ważne jest, aby unikać palenia przed operacją. Ważne jest także, aby przed zabiegiem być zdrowym fizycznie i psychicznie.

Odmowy przedoperacyjne

Odmowy przedoperacyjne dla pacjentek starających się o zabieg zmniejszenia piersi stale rosły w ciągu ostatnich pięciu lat, zwłaszcza wśród prywatnych ubezpieczycieli. Tendencja ta wynika z arbitralnych i często niespójnych kryteriów pokrycia, które mają niewiele wspólnego z praktyką kliniczną. Najlepsi chirurdzy plastyczni opracowali ten przewodnik, aby pomóc pacjentom w spełnieniu wymagań ich ubezpieczycieli.

Wiele czynników może spowodować, że firma ubezpieczeniowa odmówi wykonania zabiegu zmniejszenia piersi. Jednym z powodów jest fakt, że zabieg ten rzadko ma charakter kosmetyczny i jest zazwyczaj wykonywany w celu uśmierzenia bólu. Mimo że procedura ma wysoki wskaźnik powodzenia, wiele firm ubezpieczeniowych nie rozumie potrzeby operacji zmniejszenia rozmiaru piersi. W rzeczywistości, zmniejszenie piersi jest najczęściej odmawianym zabiegiem chirurgii plastycznej. Firmy ubezpieczeniowe zarabiają pieniądze na odmowie wykonania zabiegu, więc nie są przychylne kobietom, które starają się o zmniejszenie piersi.

Aby uzyskać zgodę na operację zmniejszenia piersi, należy przedstawić notatkę od chirurga określającą ilość tkanki, która musi zostać usunięta. Notatka ta powinna również przedstawiać medyczną konieczność przeprowadzenia zabiegu. Ta notatka będzie musiała być złożona w firmie ubezpieczeniowej wraz z listami potwierdzającymi od innych dostawców usług medycznych. Jeżeli Państwa prośba zostanie odrzucona z tego powodu, być może będą Państwo musieli współpracować z doświadczonym specjalistą ds. ubezpieczeń w Los Angeles, który przeprowadzi Państwa przez ten proces.

Chirurg będzie również wymagał od Państwa przedstawienia historii choroby. Będzie to obejmować badanie fizyczne, w tym pomiary i zdjęcia. Pozwoli to określić, czy rozmiar Twoich piersi jest proporcjonalny do wymiarów Twojego ciała. Chirurg omówi również wszelkie ryzyko związane z operacją.

Pokrycie ubezpieczeniowe

Jeśli planujesz poddać się redukcji piersi, być może zastanawiasz się, czy ubezpieczenie pokryje procedurę. Wiele firm ubezpieczeniowych pokryje koszty zabiegu, o ile spełni on określone kryteria. Ogólnie rzecz biorąc, zmniejszenie piersi musi być konieczne z medycznego punktu widzenia. Oznacza to, że firma ubezpieczeniowa będzie chciała zobaczyć dokumentację medyczną potwierdzającą decyzję o poddaniu się temu zabiegowi.

Pierwszym krokiem do ustalenia, czy ubezpieczenie pokryje koszt zabiegu zmniejszenia piersi, jest skontaktowanie się z ubezpieczycielem i poproszenie o wycenę. Każda firma ubezpieczeniowa ma inne kryteria, aby określić, czy jesteś uprawniona. Ponadto, różne plany ubezpieczeniowe mogą wymagać, aby przed zabiegiem poddać się dodatkowym konsultacjom z innymi lekarzami lub poddać się terapii.

Jedną z głównych zalet zmniejszenia piersi jest złagodzenie objawów związanych z ich wielkością. Chociaż operacja zmniejszenia piersi jest zabiegiem bardziej inwazyjnym, często nie jest bolesna i wymaga jedynie przepisania leków przeciwbólowych w celu powrotu do zdrowia. Zazwyczaj po kilku dniach można wrócić do pracy. W czasie gojenia należy unikać uciążliwych czynności. Jednak niektóre firmy ubezpieczeniowe pokrywają koszty tego typu zabiegu tylko wtedy, gdy stwierdzą, że cierpisz na jakąś chorobę.

Niezwykle ważne jest, aby dowiedzieć się, czy Twój plan ubezpieczeniowy pokryje zabieg zmniejszenia piersi. Twój lekarz pierwszego kontaktu może być w stanie skierować Cię do wykwalifikowanego chirurga kosmetycznego w celu dalszej oceny.

Out-of-pocket costs

Chociaż większość planów ubezpieczeniowych pokrywa zmniejszenie piersi jako zabieg ambulatoryjny, koszty mogą wynosić od kilkuset dolarów do kilku tysięcy dolarów. Ponadto, wiele planów ubezpieczeniowych wymaga wstępnej kwalifikacji i wcześniejszej zgody na zabieg. Niezależnie od zakresu ubezpieczenia, ważne jest, aby wiedzieć, czego można się spodziewać przed zabiegiem.

Koszt zabiegu zmniejszenia piersi zależy od wielu czynników, w tym od chirurga. Wykwalifikowany chirurg może zminimalizować uraz piersi, zminimalizować dyskomfort pooperacyjny i poprawić ogólny stan zdrowia. Ponadto, chirurg z certyfikatem zapewni lepsze wyniki estetyczne. Co więcej, chirurdzy z doświadczeniem i udokumentowanym sukcesem mogą pobierać wyższe opłaty.

W rejonie Orange County typowy zabieg zmniejszenia piersi kosztuje od 5 500 do 7 500 dolarów. Jest to jednak ogólny szacunek i nie obejmuje dodatkowych kosztów związanych z opieką pooperacyjną lub użyciem implantów. Ponieważ nie ma dwóch takich samych procedur, może być konieczne zaplanowanie dodatkowych $1,400 – $7,000 w zależności od potrzeb i pragnień. Osobiste konsultacje z chirurgów plastycznych są najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się dokładnie, co koszt procedury będzie.

Jeśli masz ubezpieczenie zdrowotne, może ono pokryć część lub całość kosztów redukcji piersi. Jednak aby móc je pokryć, trzeba spełnić określone kryteria. Na przykład, jeśli cierpisz na przewlekły ból lub ból szyi w wyniku posiadania zbyt dużych piersi, ubezpieczyciel prawdopodobnie pokryje część kosztów.

Leczenie bólu spowodowanego makromastią

Po zmniejszeniu piersi, ból związany z piersiami może być leczony na kilka sposobów. Pierwsza opcja to narkotyczne leki przeciwbólowe. Drugą opcją są nienarkotyczne leki przeciwbólowe, takie jak acetaminofen lub ibuprofen. Ważne jest, aby przyjmować te leki z jedzeniem i dużą ilością wody. Należy unikać przykładania lodu do piersi i postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi samoopieki, aby zminimalizować ból.

Nieinwazyjne możliwości leczenia bólu związanego z makromastią obejmują ibuprofen, opiekę chiropraktyka, masaż i lepsze podtrzymanie biustonosza. Jednak metody te są jedynie tymczasowe i nie rozwiązują podstawowego problemu makromastii. Co więcej, mogą one w rzeczywistości powodować więcej problemów po zmniejszeniu piersi.

Leczenie bólu związanego z makromastią po zmniejszeniu piersi zależy w dużej mierze od tego, czy ból jest wtórny do makromastii. Uważa się jednak, że ból pleców jest wtórnym objawem makromastii, a RM może zmniejszyć ból pleców, choć dowody na poparcie tej hipotezy są ograniczone.

Metody leczenia zachowawczego są często nieskuteczne w łagodzeniu bólu związanego z makromastią. Powstały dyskomfort może być intensywny i może przeszkadzać w aktywności fizycznej. Pacjenci mogą również odczuwać drętwienie palców i dłoni.

Ubezpieczenie od zmniejszenia piersi

Jeśli rozważasz zmniejszenie piersi, ważne jest, aby ustalić, czy Twoje ubezpieczenie pokryje procedurę. Większość kas chorych pokryje zabieg, jeśli zostanie on uznany za medycznie konieczny, choć kryteria stosowane przez firmy ubezpieczeniowe są różne. Na przykład, niektóre firmy opierają swoją decyzję o pokryciu kosztów na ilości tkanki, która zostanie usunięta z każdej piersi.

Operacja zmniejszenia piersi jest uważana za chirurgię kosmetyczną, ale wielu ubezpieczycieli uznaje ją za zabieg rekonstrukcyjny. W związku z tym próg dla pokrycia rekonstrukcyjnego jest niższy niż dla chirurgii kosmetycznej. Jednak przed ustaleniem, czy ubezpieczyciel pokrywa zabieg, należy skontaktować się z ubezpieczycielem, aby uzyskać więcej informacji. Niektóre firmy wymagają uzyskania drugiej opinii, zanim zatwierdzą pokrycie.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje ubezpieczenie pokryje zabieg, upewnij się, że Twój chirurg plastyczny jest dostawcą in-network. Podczas gdy niektórzy ubezpieczyciele pozwalają na wybór chirurga plastycznego spoza sieci, inni nie zezwalają na taką opiekę. Ważne jest, aby zrozumieć różnice pomiędzy dostawcami w sieci i poza nią przed podjęciem decyzji o wyborze chirurga plastycznego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *