Jakie są powikłania po operacji zmniejszenia piersi?

Jakie są powikłania po operacji zmniejszenia piersi?

Większość pacjentów jest zadowolona z wyników zabiegu. Jednak niektóre mogą odczuwać pewien niepokój lub mieć problemy z zaakceptowaniem nowego wyglądu. Może to być spowodowane komplikacjami, które powodują, że piersi wyglądają na mniejsze niż to, co było pierwotnie zamierzone. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o możliwych skutkach ubocznych operacji zmniejszenia piersi.

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z beautythermal.pl

Powszechne powikłania operacji zmniejszenia piersi

Powikłania po operacji zmniejszenia piersi mogą być związane z wiekiem pacjentki, statusem palenia i innymi czynnikami. Czynniki te mogą również wpływać na rozważania śródoperacyjne. Wyniki tych badań są ograniczone, ponieważ większość badań obejmowała stosunkowo małą kohortę kobiet i jednego chirurga. Dlatego niektóre zagrożenia mogą być niedoszacowane.

Komórki tłuszczowe w piersi mogą również ulec uszkodzeniu, co może opóźnić gojenie się rany. W rezultacie rana może ulec zakażeniu lub mieć tłusty wygląd. Może to wymagać dodatkowych zabiegów chirurgicznych i opatrunków. W niektórych przypadkach, skóra może nawet stać się blizną. Chociaż powikłania te są rzadkie, niektóre kobiety mogą doświadczyć utraty czucia po zabiegu.

Podczas operacji do każdej piersi może zostać wprowadzony dren z rany. Pomaga to usunąć nadmiar krwi i płynu po operacji. Do usunięcia płynu służy cienka rurka połączona z próżnią. Dren ten powinien zostać usunięty po 24 do 48 godzinach. Po zabiegu wystąpi niewielki wyciek, ale można zastosować lekką podkładkę z gazy, która pomoże wchłonąć nadmiar płynu.

Większość pacjentek ma dobre wyniki po operacji zmniejszenia piersi. Jednak niektóre osoby doświadczają niepokoju lub trudności z zaakceptowaniem nowego wyglądu. Komplikacja może wpłynąć na rozmiar piersi lub spowodować niemożność karmienia piersią. Pacjenci powinni skontaktować się ze swoimi lekarzami, jeśli wystąpią te powikłania. Mogą również skontaktować się ze swoimi lekarzami, aby uzyskać alternatywną procedurę.

Operacja zmniejszenia piersi jest pokrywana przez większość planów ubezpieczeniowych. Jednak list preautoryzacji będzie potrzebne przed procedurą. W tym procesie, pacjent będzie musiał dostarczyć swojej firmie ubezpieczeniowej informacje na temat stanu, który doprowadził do ich operacji. Powinny one również zawierać realistyczne oczekiwania dotyczące poprawy, której będą doświadczać. Powinni również uzyskać drugą opinię przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Wzorce nacięć

Istnieją dwa główne wzorce nacięć stosowane podczas operacji zmniejszania piersi. Pierwszym z nich jest schemat kotwicowy, który jest techniką tradycyjną. Drugi to wzór lizaka, który jest mniejszy, ale nadal zapewnia dużą redukcję. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, a pacjentki powinny być ich świadome przed wyborem operacji.

Nacięcie kotwicowe pozwala chirurgowi usunąć nadmiar tkanki i tłuszczu z piersi. Pomaga ono również podnieść otoczkę i brodawkę sutkową. Chirurg następnie zszywa skórę pod piersią. Pozwoli to na uzyskanie naturalnie wyglądającego wzoru nacięcia. Efektem końcowym jest pierś, która jest bardziej proporcjonalna i funkcjonalna.

Pionowe nacięcie jest również częstą opcją operacji zmniejszenia piersi. Metoda ta usuwa nadmiar tkanki piersi i tłuszczu oraz napina skórę wokół piersi. Metoda ta jest świetna dla kobiet, które mają łagodne opadające lub obwisłe piersi. Może być również stosowana w połączeniu z implantami piersi, choć te nie zwiększą rozmiaru piersi.

Do zmniejszenia długości poziomej resekcji skóry w kształcie odwróconej litery T stosuje się zmodyfikowaną technikę szwów kabłąkowych. Następnie pod fałdem podpiersiowym umieszcza się uchwyt igły w celu zszycia dolnego zbiegu odwróconej litery T. Następnie przeciąga się nić w kierunku fałdu podpiersiowego. Nić jest następnie przeciągana w kierunku strony przeciwnej, aż do osiągnięcia mięśnia lub skóry właściwej.

Badanie zostało zaprojektowane w celu oceny wyników kosmetycznych każdego z typów rekonstrukcji. Jeden chirurg plastyczny wykonał wszystkie rekonstrukcje, a 20 praktykujących chirurgów plastycznych oceniło zdjęcia przed i po dla każdego typu. Pozycje i wygląd blizn były porównywane przy użyciu standardowego systemu. Boczny schemat nacięcia wiąże się z wysokim ryzykiem znoszenia i kurczenia się brodawki sutkowej, a schemat poprzeczny z wysokim ryzykiem nawrotu ptosis.

Możliwe działania niepożądane

Chociaż operacja zmniejszenia piersi jest na ogół bezpiecznym zabiegiem wykonywanym przez wykwalifikowanego chirurga plastycznego, może mieć pewne działania niepożądane. Należą do nich infekcje i krwawienia. U niektórych kobiet występuje również reakcja na znieczulenie. Dodatkowo, niektóre kobiety rozwijają małe owrzodzenia wokół sutków po ich operacji. Owrzodzenia te można leczyć kremami z antybiotykami. Ważne jest, aby przestrzegać zaleceń lekarza, aby zminimalizować skutki uboczne.

Operacja zmniejszenia piersi jest zazwyczaj zabiegiem ambulatoryjnym, ale może Pani pozostać w szpitalu na noc. Do operacji zostanie Pani poddana znieczuleniu ogólnemu. Cała operacja trwa zazwyczaj od trzech do czterech godzin, łącznie z czasem rekonwalescencji. Po zabiegu czeka Panią/Pana okres samodzielnej opieki w domu oraz wizyty kontrolne u chirurga.

Przed operacją należy omówić z chirurgiem historię choroby. Pomoże to zrozumieć, czy ma Pani/Pan jakiekolwiek problemy zdrowotne, które mogą mieć wpływ na operację. Należy również omówić z chirurgiem wszelkie problemy emocjonalne związane z piersiami. Powinnaś również omówić wszelkie przyjmowane obecnie leki, wszelkie alergie, jakie możesz mieć, oraz wszelkie poprzednie operacje, jakie miałaś.

Po operacji powinnaś unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów przez kilka tygodni. Podnoszenie może spowodować napięcie nacięcia i wywołać problemy z krwawieniem. Należy również omówić, czy planuje się karmienie piersią. Operacja zmniejszenia piersi może spowodować utratę czucia i ból w okolicy sutka, choć zdarza się to bardzo rzadko.

Niektóre kobiety odczuwają pewien obrzęk i dyskomfort po operacji, ale większość kobiet zgłasza, że odczuwają mniejszy dyskomfort niż się spodziewały. Ból jest zwykle łagodny do umiarkowanego i ustępuje z czasem. Recepty przeciwzapalne i leki przeciwbólowe pomogą Ci poradzić sobie z bolesnością. Jednak Advil może zwiększyć ryzyko krwawienia.

Odzyskiwanie

Odzyskiwanie po operacji zmniejszenia piersi to długi i czasami trudny proces. Aby zapobiec gromadzeniu się płynu pod skórą, stosuje się drenaż chirurgiczny, a większość kobiet musi pozostać w domu przez tydzień lub dwa po operacji. Regularne przyjmowanie środków przeciwbólowych jest niezbędne, abyś mogła poradzić sobie z dyskomfortem. Jeśli jednak odczuwasz stały ból, zgłoś to swojemu chirurgowi.

Istotne jest również, abyś wziął trochę czasu wolnego od pracy i zorganizował kogoś, kto zajmie się Tobą w domu. Oprócz zorganizowania pomocy, powinnaś wcześniej przygotować posiłki. Należy również zaopatrzyć się w dodatkowe biustonosze uciskowe i kupić wygodną odzież. Na koniec należy trzymać w pobliżu zapas wody i leków na wypadek, gdyby trzeba było je zażyć.

Niezależnie od rodzaju operacji zmniejszenia piersi, który wybierzesz, powinnaś przedyskutować proces chirurgiczny ze swoim chirurgiem zanim się jej poddasz. Większość pacjentek jest zadowolona z efektów, jednak niektóre mogą odczuwać niepokój i mieć problemy z zaakceptowaniem swojego nowego wyglądu. Powikłania związane z redukcją piersi, czyli brak objętości piersi, mogą spowodować brak zadowolenia z końcowego rezultatu.

Po operacji zmniejszenia piersi otrzymasz szczegółowe instrukcje dotyczące opieki pooperacyjnej. Obejmują one przyjmowanie doustnych i miejscowych leków przeciwbólowych, a także antybiotyków w celu zapobiegania infekcji. Chirurg zaleci także odpoczynek i unikanie forsownych zajęć. W tym czasie trzeba będzie również poprosić o pomoc w podnoszeniu rąk. Ważne jest, aby ograniczyć aktywność ramion po operacji, aby umożliwić piersi prawidłową regenerację.

Chociaż instrukcje pooperacyjne mogą się różnić dla każdego pacjenta, należy ich ściśle przestrzegać. Instrukcje te mają na celu przyspieszenie powrotu do zdrowia i zminimalizowanie skutków ubocznych, których doświadczysz. Należy zawsze stosować się do zaleceń chirurga i zadawać wszelkie pytania.

Ubezpieczenie

Jeśli rozważasz zmniejszenie piersi, musisz wiedzieć, czy Twoje ubezpieczenie pokryje koszt zabiegu. Aby się upewnić, skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową i zapytaj o szczegóły dotyczące wymagań dla listu preautoryzacyjnego. Być może będziesz musiała przedstawić dokumentację medyczną od swojego stałego lekarza i/lub chirurga plastycznego, zanim Twoja firma ubezpieczeniowa zatwierdzi zabieg. W zależności od rodzaju zabiegu, jaki Państwo otrzymują, ubezpieczyciel może również wymagać dodatkowych dokumentów, w tym drugiej opinii lub badania lekarskiego.

Po pierwsze, chirurg powinien przedstawić list wyjaśniający medyczną konieczność operacji zmniejszenia piersi. Upewnij się, że list koncentruje się na komplikacjach, które najprawdopodobniej zostaną pokryte przez ubezpieczenie, takich jak pęknięcie implantu i skurcz kapsularny typu Baker III lub IV. Ponadto wyjaśnij, że próbujesz zmniejszyć rozmiar piersi z powodu objawów autoimmunologicznych lub innych warunków zdrowotnych.

Zdjęcia przedoperacyjne wykonane przez chirurga mogą być również wymagane przez Twoją firmę ubezpieczeniową. W niektórych przypadkach może być konieczne dostarczenie zdjęć wszelkich fizycznych objawów, których doświadczasz przed operacją, takich jak ból pleców spowodowany przez ramiączka stanika. Chociaż te zdjęcia nie są dowodem medycznym, pomagają firmie ubezpieczeniowej określić, czy naprawdę potrzebujesz operacji.

Wiele kobiet decyduje się na operację zmniejszenia piersi z powodu bólu szyi lub pleców spowodowanego gęstą tkanką piersi. Inne kobiety rozważają operację z powodu bólu pleców i szyi lub ogólnego stresu na plecach. Lekarz udokumentuje te objawy, a także ilość gramów usuniętych z każdej piersi. Liczba gramów usuniętych z każdej piersi będzie ważnym parametrem, na który spojrzy firma ubezpieczeniowa.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *