Jak radzić sobie z odrostami i jak długo się pojawiają?

Jak radzić sobie z odrostami i jak długo się pojawiają?

Ten artykuł pomoże Ci poznać naturę odrostów, opcje leczenia i czas trwania tego stanu. Będzie również zawierał pewne środki ostrożności, które powinieneś podjąć, gdy masz do czynienia z odrostami. Pomoże Ci również wiedzieć, jak sobie z nimi radzić, zanim spowodują dyskomfort.

Czas trwania

Na czas trwania odrostów miały wpływ nasilenia defoliacji późną wiosną i latem. Wyższe wartości R60 odnotowano w miesiącach letnich. Wyższe dawki wapnowania nie przyniosły jednak korzyści w postaci masy zielnej ani szybszej regeneracji runi. Wapnowanie nie wpłynęło na masę zielną runi, ale wpłynęło na czas trwania odrostów.

Opóźnienie odrostów było skorelowane z wiekiem granul komórkowych. To opóźnienie czasowe znajduje odzwierciedlenie w początkowym czasie podwojenia podziału komórek (Tid). Im wyższy Tid odrostu, tym później komórka osiągnęła fazę stacjonarną.

Wraz z wydłużaniem się czasu trwania odrostu zwiększała się ilość plonu dostępnego do zbioru. Średnie tempo wzrostu obliczono jako przyrost masy plonu podzielony przez czas trwania odrostu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *