Jak przyspieszyć wzrost włosów

Jak przyspieszyć wzrost włosów

Jeśli zastanawiasz się jak przyspieszyć wzrost włosów, możesz mieć kilka możliwości. Możesz zacząć od ograniczenia spinek i ciasnych warkoczy, ponieważ mogą one uszkodzić mieszki włosowe. Inną opcją jest regularna zmiana fryzury. Częsta zmiana fryzury może pomóc uniknąć uszkodzeń i sprzyjać zdrowemu wzrostowi włosów.

Unikaj restrykcyjnych diet

Najlepszym sposobem na zwiększenie wzrostu włosów jest stosowanie zrównoważonej diety, która jest bogata w białko, selen, witaminy i inne składniki odżywcze. Należy unikać restrykcyjnych diet, ponieważ mogą one negatywnie wpływać na wzrost włosów. Dobrze zbilansowana dieta powinna zawierać produkty ze wszystkich grup żywnościowych.

Unikaj ciasnych kucyków

Jeśli chcesz poprawić wzrost włosów, unikaj noszenia włosów upiętych w ciasne kucyki i koki. Zarówno styl, jak i kształt mogą powodować ból w karku. Jeżeli nie możesz przestać nosić włosów, spróbuj stosować fryzury pół upięte. Pozwoli to utrzymać włosy z dala od twarzy i zmniejszy obciążenie włosów.

Ciasne kucyki mogą również powodować wypadanie włosów i łysienie trakcyjne. Upewnij się, że nie napinasz włosów zbyt mocno i daj im czas na odpoczynek i regenerację pomiędzy kolejnymi fryzurami. Jeśli zauważysz, że Twoje włosy wypadają z powodu łysienia trakcyjnego, czas zmienić swoje nawyki pielęgnacyjne. Pobudzi to wzrost nowych włosów i zapobiegnie ich wypadaniu.

Ciasne fryzury powodują więcej szkód dla włosów niż naprawiają. Tarcie o pasma powoduje ich łamanie, puszenie się i swobodne układanie. Może nawet dojść do łysienia trakcyjnego, czyli utraty włosów w wyniku wyrywania ich z mieszków włosowych. Noszenie ciasnych fryzur może również powodować stany zapalne w mieszkach włosowych, co uniemożliwia wzrost włosów w przyszłości.

Ciasne kucyki i koki nie są dobre dla zdrowia Twoich włosów. Mogą one nie tylko obciążać mieszki włosowe, ale także powodować złamania w miejscach styku gumki i włosów. Ważne jest również, aby unikać wiązania włosów, gdy są one mokre lub gdy śpisz.

Unikaj ryb o wysokiej zawartości rtęci

Nie należy jeść ryb o wysokiej zawartości rtęci. Według Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków, zdrowe spożycie owoców morza to 8 uncji tygodniowo. Owoce morza są pełne białka, kwasów tłuszczowych omega-3 oraz ważnych witamin i minerałów. Jednak niektóre rodzaje ryb mogą zawierać duże ilości rtęci.

Jeśli chcesz szybciej zapuścić włosy, unikaj tłustych ryb z dużą zawartością rtęci. Jednymi z najlepszych wyborów są łosoś i ostrygi. Są one bogatym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 i witaminy D. Zawierają również selen, miedź, żelazo, cynk i witaminę B12.

Wybierając ryby, zapoznaj się z tabelą rtęci, aby uniknąć spożywania ryb o wysokiej zawartości rtęci. Ilość rtęci w jednej porcji odpowiada wielkości dłoni. Jeśli martwisz się o poziom rtęci w rybach, staraj się ograniczać do dwóch porcji tygodniowo ryb wymienionych na liście „Best Choices”.

Ryby zawierające duże ilości rtęci to miecznik, makrela królewska, rekin i tuńczyk ahi. Ogólnie rzecz biorąc, miecznik zawiera najwyższe poziomy rtęci. Istnieją jednak inne ryby, które mają niższe poziomy rtęci niż miecznik, takie jak barramundi, południowy tuńczyk błękitnopłetwy i ryba perełkowa.

Ryby, które zawierają kwasy tłuszczowe omega-3 są doskonałe na wzrost włosów. Tłuste ryby można łatwo znaleźć w supermarketach. Jeśli cierpisz na egzemę, rozważ dodanie tłustych ryb do swojej diety. Nie będzie Cię to wiele kosztować, a może poprawić zdrowie Twojej skóry głowy i włosów.

Podczas gdy ryby te mają niski poziom rtęci, zawierają dużą ilość metylortęci. Rtęć jest wchłaniana do krwiobiegu i krąży po całym organizmie. Gdy znajdzie się w środku, może wpływać na komórki każdego organu lub tkanki w organizmie. Może również powodować skutki neurologiczne.

Ryby, które zawierają duże ilości rtęci, nie są dobre dla wzrostu włosów. Zamiast tego staraj się jeść tylko lekkiego tuńczyka, łososia i krewetki. Poza tym, te pokarmy zawierają również kwasy tłuszczowe omega-3. Ryby o wysokiej zawartości rtęci są również złe dla Twojej skóry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *