Czy do wykonania tatuażu stosuje się znieczulenie ogólne?

Czy do wykonania tatuażu stosuje się znieczulenie ogólne?

Odpowiedź na pytanie: „Czy znieczulenie ogólne jest używane do tatuażu?” może Cię zaskoczyć. Chociaż może to być bezpieczniejsza opcja, ma ona również swoje zagrożenia. Wśród tych zagrożeń znajdują się: ciężkie reakcje alergiczne, zwężenie dróg oddechowych, trudności w oddychaniu, pokrzywka skórna, obniżenie ciśnienia krwi i nudności.

Środki przeciwbólowe

Przed poddaniem się zabiegowi tatuażu w znieczuleniu ogólnym należy zapytać lekarza, czy można wcześniej zażyć środek przeciwbólowy. Istnieje kilka leków dostępnych w tym celu, w tym aspiryna, ibuprofen i paracetamol. Leki te mogą pomóc w uśmierzeniu bólu, ale mogą również wydłużyć czas, w którym tatuaż krwawi. Ponadto mogą one kolidować z wszelkimi aktualnie przyjmowanymi lekami lub suplementami, które możesz przyjmować.

Niektóre środki znieczulające do tatuażu zawierają tetrakainę lub benzokainę, które są blokerami nerwów. Leki te blokują sygnały bólowe docierające do mózgu, ale również łagodzą odczuwanie bólu, dzięki czemu tatuaż jest bardziej doświadczeniem typu „ooo” niż „ooo mój Boże”.

H2Ocean produkuje mydło łagodzące ból, które zawiera lidokainę i 0,13% chlorek benzalkonium. Jest ono dostępne w butelkach o pojemności 1,7 oz. i w opakowaniach po 24 sztuki. Używanie miejscowego środka znieczulającego przed tatuażem jest również ważne. Po wykonaniu tatuażu ważne jest dokładne oczyszczenie skóry, aby uniknąć wrażliwości na ból i zmniejszyć możliwość wystąpienia obrzęku i zniekształceń.

Zastrzyki z lidokainy to kolejny sposób na zmniejszenie bólu podczas tatuowania w znieczuleniu ogólnym. Ten rodzaj zastrzyku ma dodatkową korzyść z odrętwienia obszaru, ale ograniczy dopływ krwi do obszaru, co może wpłynąć na gojenie się tatuażu. Ważne jest jednak, aby zrozumieć ryzyko związane z używaniem wstrzykniętej lidokainy, ponieważ spowoduje ona obrzęk i stan zapalny. Dlatego niektórzy tatuażyści wahaliby się przed tatuowaniem skóry po wstrzyknięciu jej lidokainy.

Tatuowanie w znieczuleniu ogólnym wiąże się z szeregiem zagrożeń dla pacjenta. Ten rodzaj zdobienia ciała jest trwały, dlatego niezwykle istotny jest wybór odpowiedniego środka znieczulającego. Ponieważ wykonanie tatuażu wymaga użycia igły, będzie ona wielokrotnie nakłuwać skórę. W rezultacie drobne kropelki pigmentu zostaną wstrzyknięte do warstwy skórnej.

Zabójcy nerwów

Zabójcy nerwów to związki, które blokują sygnały wysyłane do mózgu przez nerwy podczas wykonywania tatuażu. Związki te są stosowane w połączeniu z innymi środkami odrętwiającymi. Zmniejszają one ból i krwawienie z wytatuowanego miejsca. Mogą również przedłużyć skuteczność innych środków znieczulających.

Produkty znieczulające do tatuażu zwykle zawierają substancje unieruchamiające nerwy, w tym benzokainę i tetrakainę. Blokują one sygnały bólowe przed dotarciem do mózgu, ale nie anulują ich całkowicie. Jednakże, gdy są stosowane w nadmiernych ilościach, blokery nerwów i substancje martwiące nerwy mogą powodować poważne szkody.

Środki do zabijania nerwów są najczęściej nakładane na skórę przed wykonaniem tatuażu. Kremy te zawierają epinefrynę, hormon blokujący sygnały bólowe, co zmniejsza ilość mimowolnego wzdrygnięcia. Kremy znieczulające do tatuaży nie muszą być stosowane po wykonaniu tatuażu i są skuteczne w przypadku wszystkich rozmiarów i rodzajów tatuaży.

Leki usuwające martwe nerwy są stosowane w połączeniu ze znieczuleniem ogólnym w celu znieczulenia skóry. Jednak leki te zazwyczaj nie wnikają głęboko w skórę. Drętwią jedynie górną warstwę skóry, czyli powierzchnię. Ponieważ igły do tatuażu przebijają górną skórę właściwą i pięć warstw naskórka, te środki usuwające martwe nerwy nie blokują bólu w tych warstwach.

Środki usuwające martwe nerwy są często stosowane w połączeniu z kremami znieczulającymi. Lidokaina jest najczęstszym składnikiem tych kremów. Inne możliwe składniki to prilokaina, benzokaina i tetrakaina. Produkty te powinny być stosowane pod kierunkiem lekarza. Nie działają samodzielnie i muszą być łączone z substancjami osłabiającymi nerwy.

Środki miejscowo znieczulające

Środki miejscowo znieczulające do tatuaży to leki, które nakłada się na skórę przed zabiegiem tatuażu. Leki te są powszechnie dostępne, niedrogie i szybko działające. Lidokaina jest częstym składnikiem wielu rodzajów środków miejscowo znieczulających. Lidokaina jest znanym od dawna, skutecznym lekiem stosowanym w medycynie.

Środki znieczulające miejscowo można kupić w Internecie lub w sklepach detalicznych. Sprawiają one, że proces tatuażu jest bardziej komfortowy dla klienta. Istnieje wiele różnych rodzajów środków znieczulających miejscowo, w tym kilka mocniejszych od innych. Chociaż mogą one sprawić, że tatuowanie będzie bardziej komfortowe, nigdy nie powinny być używane do więcej niż jednego zabiegu.

Środki miejscowo znieczulające do tatuaży są najbardziej skuteczne, jeśli zastosuje się je co najmniej kilka godzin przed tatuowaniem. Żele mogą wnikać w skórę lepiej niż inne formy znieczulenia, ale proces ten może być długotrwały. Najlepiej jest zastosować żel znieczulający co najmniej dwie godziny przed sesją tatuażu.

Tatuażyści mogą również używać sprayów znieczulających do tatuażu jako alternatywy dla środków znieczulających miejscowo. Są one wygodne, ponieważ nie trzeba ich wmasowywać w skórę. Niektóre popularne spraye to Hush, Bactine, Derma Numb i System One Tattoo Ice. Po zastosowaniu tatuażyści powinni odczekać 15 do 20 minut przed rozpoczęciem procesu tatuowania.

LET Gel zawiera lidokainę, tetrakainę i epinefrynę, która jest środkiem obkurczającym naczynia krwionośne. Jest również preferowany do tatuażu i ran, ponieważ nie wymaga okluzji. Jednak stosowanie epinefryny wiąże się z pewnym ryzykiem.

Najczęstszym składnikiem aktywnym w środkach miejscowo znieczulających jest lidokaina. Z tego powodu kremy znieczulające o dużej zawartości lidokainy mogą powodować szereg działań niepożądanych. Te działania niepożądane mogą obejmować problemy z oddychaniem i niepożądane reakcje skórne. Niezależnie jednak od składnika aktywnego, przed zastosowaniem środka znieczulającego miejscowo zaleca się wykonanie szybkiego testu płatkowego.

Tattoo Soothe to żel miejscowo znieczulający, który można zastosować 15 do 25 minut przed sesją tatuażu. Żel należy nałożyć na obszar przeznaczony do tatuowania, a w razie potrzeby ponowić aplikację. Tattoo Soothe zawiera 5% lidokainę, tetrakainę i epinefrynę, dzięki czemu jest łatwy do stosowania u klientów.

Bezpieczeństwo znieczulenia ogólnego

Znieczulenie ogólne stosowane do tatuażu może być niebezpiecznym lekiem. Jego źródła, czystość i skutki uboczne są w dużej mierze nieznane. Dlatego istnieje potrzeba opracowania procedur przesiewowych dla tych produktów. Należy powołać Urzędowe Laboratoria Kontroli Leków, które ocenią bezpieczeństwo tych produktów w przypadku tatuażu.

Znieczulenie może powodować poważne powikłania, takie jak obrzęk dróg oddechowych, trudności w oddychaniu i pokrzywka. Może również powodować niskie ciśnienie krwi i brak tlenu. Ponadto niektóre środki znieczulające mogą powodować nudności lub wymioty. Procedura znieczulenia wysokiej jakości powinna być wykonywana wyłącznie przez licencjonowanego lekarza.

Znieczulenie ogólne jest mieszaniną różnych leków, które u każdej osoby oddziałują inaczej. Aby bezpiecznie podać lek, przeszkolony specjalista musi go dokładnie monitorować. Ponieważ znieczulenie ogólne może być niebezpieczne, zawsze najlepiej jest unikać go podczas wykonywania tatuażu. Anestezjolodzy są przeszkoleni i wykwalifikowani do podawania tych leków.

Jeśli znieczulenie ogólne nie jest realną opcją, istnieją środki znieczulające miejscowo, które mogą być stosowane zamiast niego. Jedną z opcji jest EMLA, środek miejscowo znieczulający, który zawiera 2,5 procent lidokainy i prilokainy. Jest on stosowany do górnej derma skóry i trwa godzinę. Istnieją również produkty dostępne bez recepty, które są mniej silne i mogą być odpowiednie do wykonania tatuażu.

Istnieje ograniczona liczba badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania znieczulenia ogólnego do tatuażu. Jednak od dawna jest ono praktykowane w położnictwie. Ten rodzaj znieczulenia jest stosowany w położnictwie od początku lat 90. XX wieku. W badaniu przeprowadzonym w Portugalii wśród 162 anestezjologów stwierdzono, że 57% z nich spotkało się wcześniej z taką sytuacją. Większość z nich wykonywała EA w miejscach nie wytatuowanych, a tylko 6% odmówiło wykonania EA przez miejsce wytatuowane.

Inną opcją w przypadku tatuażu są środki znieczulające miejscowo. Chociaż zyskały one złą reputację w branży tatuażu, wiele z nich jest bezpiecznych w użyciu, jeśli są stosowane zgodnie z instrukcją. Jednak środki znieczulające miejscowo mogą powodować szkodliwe skutki uboczne, jeśli są stosowane nieprawidłowo. Ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem o najlepszej dla Ciebie opcji.

Środki znieczulające miejscowo są zwykle nakładane na skórę i potrzeba chwili, aby zaczęły działać. Rodzaj wybranego środka znieczulającego nie jest tak ważny, jak czas, w którym jest on stosowany. Niektóre środki znieczulające do tatuażu mają szybsze działanie niż inne. Niektóre są lepsze w znieczulaniu drugorzędnych warstw skóry i nie wymagają częstego ponownego nakładania.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *