Ćwiczenia na zmniejszenie piersi

Ćwiczenia na zmniejszenie piersi

Dobrym ćwiczeniem na całe ciało, które nie tylko ujędrni Twój brzuszek, ale również ujędrni mięśnie piersiowe jest pompka. Możesz zmodyfikować pompkę używając mniejszego oporu. Wykonywanie tego ćwiczenia regularnie pomoże ci osiągnąć pożądane rezultaty. Pompka jest ćwiczeniem, które możesz wykonywać o każdej porze dnia.

Pompki

Jednym z najbardziej popularnych ćwiczeń na zmniejszenie rozmiaru piersi jest pompka. Można ją wykonywać codziennie i jest uważana za najlepsze ćwiczenie z ciężarem ciała, ponieważ celuje w mięśnie piersiowe. Pomocna jest również zmodyfikowana wersja pompki, ponieważ wymaga mniejszego oporu. Ponadto, to ćwiczenie jest odpowiednie dla początkujących.

Możesz wykonywać pompki z szerokim lub zamkniętym uchwytem. Ważne jest, aby wykonywać ćwiczenie prawidłowo, aby uniknąć kontuzji. Aby zwiększyć swoje szanse na sukces, zacznij wykonywać ćwiczenie z rękami nieco szerszymi niż ramiona. Następnie lekko ugnij łokcie i pochyl się do przodu, przyciskając klatkę piersiową do ściany. Wytrzymaj przez pięć sekund, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Istnieje kilka odmian pompek, ale podstawowa forma pozostaje taka sama.

Pompki to łatwe ćwiczenie do wykonania w domu. Pomagają one w ujędrnieniu i zmniejszeniu rozmiaru piersi. Mogą również pomóc w redukcji ogólnej tkanki tłuszczowej. Push-upy powinny być połączone z innymi ćwiczeniami, aby przynieść najlepsze rezultaty. Ćwiczenia te są również bezpieczne do wykonywania na własną rękę.

Trening z ciężarami jest doskonałym sposobem na wzmocnienie mięśni piersiowych i klatki piersiowej, co z czasem zaowocuje bardziej perlistymi cyckami. Należy jednak pamiętać, że żadne ćwiczenie nie działa bezpośrednio na podstawową przyczynę obwisłych piersi. Jędrność piersi kobiety zależy od jakości jej skóry i wielkości gruczołu piersiowego.

Podnoszenie nóg

Podnoszenie nóg może pomóc w redukcji piersi, ponieważ jest to świetny sposób na wzmocnienie dolnych mięśni brzucha i zmniejszenie obwisłości piersi. Ćwiczenia te pracują również nad mięśniami szyjnymi i łydkami. Upewnij się, że robisz wydech po każdym powtórzeniu i wykonaj ich jak najwięcej, aby uzyskać pożądany efekt.

Do wykonania ćwiczenia możesz również użyć hantli. Dzięki temu ruch będzie łatwiejszy. Powtarzaj to ćwiczenie dwa razy dziennie, a zauważysz niewielkie zmniejszenie rozmiaru piersi. Najlepsze jest to, że może pomóc Ci uzyskać jędrniejszą linię biustu i poprawić swoją postawę, jak również.

Aby wykonać unoszenie nóg w celu zmniejszenia piersi, powinnaś stać prosto z rękami spoczywającymi obok górnego uda. Używając hantli lub innych ciężarków, możesz podnieść ręce do poziomu ramion, jednocześnie ujędrniając piersi. Pamiętaj, aby trzymać nogi prosto, aby uniknąć zwisania.

Jeśli chcesz zminimalizować rozmiar swoich piersi, powinnaś skupić się również na mięśniach piersiowych. Są to mięśnie, które otaczają Twoje piersi i zapewniają im wsparcie. Ćwicząc te mięśnie, na nowo ukształtujesz swoje piersi i zredukujesz nadmiar tłuszczu. Ćwiczenia poprawią również Twoją postawę i zwiększą siłę górnych partii ciała.

Upright rows

Upright rows to popularne ćwiczenie na redukcję piersi, które polega na ćwiczeniu górnej części ciała i ramion. Ćwiczenie to jest trudne dla początkujących i najlepiej wykonywać je z uchwytem nadgarstkowym. Główne mięśnie, nad którymi pracują wyprostowane rzędy to górna część pleców, ramiona i tylny łańcuch. Ćwiczenie to angażuje również ścięgno mięśnia naramiennego, co czyni je jeszcze bardziej wymagającym.

Jeśli nie jesteś gotowy, by całkowicie zrezygnować z wykonywania rzutów pionowych, możesz zrobić kilka rzeczy, by uczynić trening bardziej znośnym. Po pierwsze, możesz zmodyfikować ćwiczenie poprzez zmniejszenie objętości i zmianę formy. Możesz również spróbować innych ćwiczeń na barki. Pomogą Ci one rozwinąć mobilność ramion, co zapobiegnie bólowi.

Oprócz tego, że są skutecznym ćwiczeniem na zmniejszenie piersi, wyprostowane rzędy wzmacniają górną część pleców i łańcuch tylny. To ćwiczenie zwiększa również siłę w barkach i ramionach. Możesz wykonywać pionowe rzędy stojąc prosto i używając sztangi. Sztanga jest najczęstszym narzędziem do wykonywania rzędów wyprostowanych, ponieważ pozwala na uzyskanie największej siły. Jednak rzędy sztangi nie są odpowiednie dla wszystkich osób, ponieważ wewnętrzna rotacja ramion może powodować niestabilność barków.

Pływanie

Pływanie to świetny sposób na rozciągnięcie mięśni pooperacyjnych. Pracuje również układ sercowo-naczyniowy, co pomaga wzmocnić serce i płuca. Dodatkowo, może pomóc obniżyć ciśnienie krwi i kontrolować poziom cukru we krwi. Oznacza to, że jest to świetny wybór dla osób po operacji zmniejszenia piersi.

Zwykle bezpiecznie jest wrócić do wody trzy do czterech tygodni po operacji, ale należy postępować zgodnie z instrukcjami chirurga. Rozciąganie i joga to doskonałe sposoby na rozluźnienie sztywnych stawów. Joga poprawia również napięcie mięśni i łagodzi stres. Po czterech tygodniach można już pływać, zakładając, że wszystkie nacięcia całkowicie się zagoiły.

Pływanie jest jednym z najlepszych ćwiczeń na zmniejszenie piersi, ponieważ pracuje mięśnie klatki piersiowej i angażuje obszar ramion. W rezultacie spala nadmiar tłuszczu i zmniejsza rozmiar biustu. Aby zobaczyć zauważalne rezultaty, należy ćwiczyć pięć okrążeń dziennie przez około trzydzieści minut.

Pływanie tonizuje również całe ciało. Pracuje nad ramionami, udami, klatką piersiową, plecami i abs, zapewniając trening całego ciała. Poprawisz też postawę, pozostając w pozycji pionowej podczas pływania. Pływanie wzmacnia również mięśnie dolnych partii nóg i poprawia elastyczność. Pomaga także w redukcji tkanki tłuszczowej i zwiększa poziom energii.

Jeśli chcesz spróbować pływania jako części swojego programu ćwiczeń, znajdź lokalny basen. Wiele domów kultury i siłowni oferuje zajęcia z pływania na okrążenia i aqua-joggingu. Zrób listę basenów w swojej okolicy i umów się na wizytę. Jeśli jesteś zainteresowany zrobieniem tego, upewnij się, że jest to przystępne.

Chodzenie

Jednym z ćwiczeń na zmniejszenie piersi po operacji jest chodzenie. Chodzenie zwiększa przepływ krwi do piersi i pomaga organizmowi szybko odzyskać po zabiegu. Jest to jedno z najbezpieczniejszych ćwiczeń po operacji piersi. Ponadto chodzenie może pomóc zmniejszyć obrzęk i wspomóc proces gojenia.

Po operacji pacjentki powinny rozpocząć lekkie ćwiczenia, takie jak spacer, i stopniowo zwiększać czas i długość. Najlepiej unikać forsownej aktywności, która może spowodować sztywność i ból. Jednak pacjenci mogą powrócić do lekkiej aktywności fizycznej, takiej jak chodzenie, w ciągu dwóch tygodni. Chodzenie jest również jednym z najważniejszych ćwiczeń po operacji piersi, ponieważ pomaga zmniejszyć ryzyko zakrzepów krwi.

Chodzenie to starożytne ćwiczenie, które ma wiele korzyści. Nie tylko tonuje piersi i wzmacnia mięśnie ramion, ale jest jednym z najlepszych ćwiczeń o niskim wpływie na redukcję ogólnej tkanki tłuszczowej. Zwiększa również metabolizm i napina mięśnie klatki piersiowej. Chodzenie pomaga również zmniejszyć ilość tłuszczu w okolicy piersi.

Przygotowując się do ćwiczeń w celu zmniejszenia piersi, pacjentki powinny być świadome rodzaju tkanki piersiowej, na którą będą miały wpływ ćwiczenia. Kobiety, które przeszły operację piersi, powinny wykonywać ćwiczenia rotacji ramion tylko na jedną stronę naraz, ponieważ wykonywanie obu naraz może wywierać zbyt duży nacisk na klatkę piersiową. Powinny wykonywać pięć powtórzeń dziennie, trzy razy dziennie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *