Jak związać włosy na noc, żeby się kręciły

Jak związać włosy na noc, żeby się kręciły

Jest kilka sposobów na to, by włosy kręciły się przez noc. Możesz zrobić kok ze skarpetek, ale nie powinnaś używać do tego celu gumki do włosów. Jeśli to zrobisz, ryzykujesz rozciągnięcie fal. Możesz również dodać do włosów dodatkowe produkty do stylizacji i zgnieść je, aby dodać więcej fal. Na koniec, możesz przejechać palcami po włosach, by zmiękczyć fale.

Wolno stojące warkocze pudełkowe

Jeżeli chcesz wypróbować tę fryzurę na noc, najlepiej zacznij od włosów na końcach. W ten sposób unikniesz ich uszkodzenia, pozwalając im się kręcić przez noc. Ta technika jest również świetna do tworzenia miękkich fal. Najpierw, nasącz włosy wodą i nałóż produkt. Gdy produkt wyschnie, zbierz je w kok lub warkocz. Następnie, nałóż serum na końcówki. W ten sposób uzyskasz efekt plażowych fal.

Innym prostym sposobem na uzyskanie efektu objętości jest przedzielenie włosów. Aby to zrobić, zrób dwie sekcje. Nie musisz dzielić włosów na środku – możesz je przedzielić na prawo lub lewo. Po wykonaniu tych czynności, skręć włosy, aż do uzyskania pożądanego efektu.

Możesz również zapleść włosy na noc, aby zmniejszyć ich uszkodzenia i dodać im tekstury i objętości. Możesz również użyć Pop & Lock, aby pomóc w procesie zaplatania. Inną popularną fryzurą na noc jest stosowanie wałków. Zarówno wałki na rzepy, jak i wałki z gąbką są świetną opcją. Zacznij od końcówek i nawijaj w kierunku skóry głowy. Pamiętaj, by rano zwolnić wałki.

Innym sposobem na stworzenie fryzury na noc jest użycie elastycznej opaski. Włosy o długości od jednego do dwóch centymetrów wsuń w opaskę. Cieńsze loki powinny być owinięte wokół opaski mocniej niż luźne. Po owinięciu włosów wokół opaski, użyj porannego sprayu nabłyszczającego, aby nadać lokom połysk.

Dwupasmowe skręty

Jeżeli nie przepadasz za warkoczami, możesz w prosty sposób nadać włosom rotacji, tworząc dwupasmowy skręt. Wystarczy podzielić niewielki kosmyk włosów na dwie części, a następnie skręcić je od nasady aż po same końce. Ta metoda najlepiej sprawdza się w przypadku mocniejszych loków i może być stosowana zarówno na mokrych, jak i suchych włosach. Do wykonania skrętu użyj produktu do stylizacji, ale nie używaj go zbyt dużo. Produkt może się nagromadzić, a tego nie chcesz.

Następnego dnia możesz rozwiązać węzły. Aby zabezpieczyć skręt, użyj wsuwek lub gumek. Możesz też użyć serum, które zapobiegnie puszeniu się włosów. Po upięciu węzłów, użyj grzebienia lub szczotki, by rozdzielić i roztrzepać loki.

Jeżeli masz gęste włosy, możesz potrzebować więcej spinek. Użyj dwóch do trzech sztuk z każdej strony. Nie używaj więcej niż trzy wsuwki na czubku głowy. Gdy skończysz, możesz delikatnie rozplątać włosy palcami. Jeżeli chcesz uzyskać efekt falowania lub karbowania, możesz dodać odrobinę kremu do stylizacji włosów.

Innym sposobem na uzyskanie fal jest zaplecenie włosów w warkocz. Ta technika pozwoli Ci uzyskać uroczy plażowy wygląd przy krótszych włosach. Aby stworzyć takie fale, musisz podzielić włosy na sześć części, zaczynając centymetr od nasady i pracując aż do końcówek. Następnie każdą z nich zabezpiecz gumką. Rano, delikatnie rozczesz włosy, by uwolnić warkocze.

Dwuwarstwowe warkocze

Warkocze francuskie to świetny sposób na stworzenie fal. Zapobiegają one również ocieraniu się włosów o ubrania lub prześcieradło, co może powodować ich łamanie i wysuszanie. Warkocze francuskie powinny być luźne, ale bezpieczne. Unikaj wiązania włosów, gdy są jeszcze mokre; poczekaj, aż wyschną w co najmniej 80%.

Zaplatanie warkoczy pozwala uzyskać urocze plażowe fale na krótszych włosach. Aby to zrobić, podziel włosy na sześć równych części i zaplataj po kolei jedno pasmo, zaczynając centymetr od nasady i dochodząc do końcówek. Zabezpiecz każdy warkocz gumką. Następnego dnia wytrząśnij warkocz i spryskaj go serum do stylizacji, jeśli chcesz.

Inną metodą tworzenia ciasnych loków jest dwupasmowy skręt. Możesz go wykonać na suchych lub mokrych włosach. Skręt z dwóch pasm pozwoli uzyskać mocniejsze loki i spirale. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy stosować produkty do stylizacji, ale nie należy używać ich zbyt wiele, ponieważ mogą się nawarstwiać.

Jedwabna poszewka na poduszkę i jedwabna gumka do włosów to świetne opcje ochrony włosów podczas snu. Te dwa produkty do pielęgnacji włosów pomogą zapobiec ich plątaniu się i umożliwią przepływ krwi do cebulek. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że włosy będą nawilżone i zadbane, co zapewni im spokojny sen.

Inną opcją jest użycie pierścienia na skarpetki. Stare skarpetki mogą działać, o ile są czyste i mają przyzwoitą ilość elastyczności. Ważne jest, aby zauważyć, że można ponownie użyć pierścień skarpetki, ale upewnij się, aby wybrać jeden, który nie będzie noszone ponownie.

Innym sposobem na ułożenie włosów na noc jest użycie wałków. Wałek to tradycyjna metoda, która sprawdza się u wielu osób. Do długich włosów możesz użyć wałków z gąbki lub na rzepy. Jeśli masz dłuższe włosy, podziel je na małe sekcje i zwiń w kierunku skóry głowy. Rano zwolnij wałki.

Inną fryzurą na noc jest warkocz francuski. Jest to szybki i łatwy sposób na zagwarantowanie sprężystych loków. Fryzura ta sprawdza się najlepiej na włosach o długości do ramion lub dłuższych. Sprawdza się również, gdy włosy nie są świeżo umyte lub wilgotne. Upewnij się, że używasz gumki do włosów, która nie będzie się zaczepiać. Po zakończeniu pracy, użyj palców, aby rozdzielić fale i wygładzić ewentualne puszenie się włosów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *