Jak walczyć z łysieniem – Najlepsze sposoby na walkę z łysieniem

Transplantacja włosów u kobiet

Na szczęście dobra wiadomość jest taka, że istnieją pewne sposoby na walkę z łysieniem. Należą do nich stosowanie szamponów i odżywek na bazie kokosa, biotyny oraz przeszczepy włosów. Powinieneś również unikać łysienia, jeśli występuje ono w Twojej rodzinie. Te metody pomogą Ci poczuć się lepiej ze sobą i odzyskać poczucie własnej wartości.

Biotyna pomaga w walce z łysieniem

Istnieją pewne kontrowersje dotyczące tego, czy biotyna pomaga w walce z łysieniem. Wielu badaczy jest sceptycznie nastawionych do tego suplementu, podczas gdy inni są nieugięci, że pomaga. Prawda jest taka, że wpływ biotyny na wzrost włosów nie jest jasny. FDA ostrzega jednak, że suplementy z biotyną mogą zakłócać wyniki badań laboratoryjnych. Jednym z biomarkerów, które biotyna może zakłócać jest troponina, która jest biomarkerem ataku serca.

Biotyna, znana również jako witamina B-7, odgrywa ważną rolę w metabolizowaniu składników odżywczych. Przekształca żywność w formy użytkowe i odgrywa kluczową rolę w produkcji keratyny i białek. Keratyna jest zewnętrzną warstwą Twojej skóry i jest głównym budulcem włosów. Biotyna jest dostępna w wielu formach, ale większość ludzi otrzymuje dobrą dawkę z diety.

Szampony i odżywki na bazie kokosa

Szampony i odżywki na bazie kokosa znane są z walki z wypadaniem włosów poprzez stymulację skóry głowy i poprawę jakości włosów. Olej kokosowy w szamponie może pomóc w odbudowie przerzedzonych włosów i przywrócić utracone białko. Możesz używać oleju kokosowego do oczyszczania włosów i skóry głowy jako intensywnej kuracji typu leave-in lub jako codziennego szamponu. Jeśli chcesz zintensyfikować działanie oleju kokosowego na włosy, możesz dodać olejki eteryczne, takie jak drzewo sandałowe i geranium.

Olej kokosowy jest łatwo wchłaniany przez skórę głowy i może pomóc naprawić suche włosy i skórę głowy. Może również pomóc kontrolować puszenie się włosów. Pamiętaj tylko, aby dokładnie umyć włosy po nałożeniu go na skórę głowy. Nie jest to substytut szamponu, ale może sprawić, że włosy będą bardziej miękkie i gładkie.

Używanie szamponu i odżywki na bazie kokosa może pomóc w leczeniu łupieżu i zwiększyć zdrowie włosów. Szampon zawiera zastrzeżoną mieszankę naturalnych ekstraktów roślinnych, które zmniejszają łupież, poprawiając jednocześnie stan skóry głowy i włosów. Szampon ma również orzeźwiający zapach, który dodaje włosom blasku.

Olej kokosowy pomaga również stworzyć zdrowsze środowisko dla wzrostu włosów. Pomaga zmniejszyć nagromadzenie sebum w mieszkach włosowych, co spowalnia wzrost włosów. Może być również stosowany jako kuracja przed myciem włosów, aby zapobiec pozbawianiu pasm naturalnych olejków przez szampony. Olej należy wmasować w pasma od nasady aż po same końce.

Olej kokosowy jest również doskonałym środkiem nawilżającym. Może pomóc zwalczyć stan zapalny wokół mieszków włosowych, który jest jedną z głównych przyczyn wypadania włosów. Aby dodać włosom wilgoci, używaj oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia, który zatrzymuje wilgoć.

Olej kokosowy jest również stosowany jako kuracja przed szamponem dla zniszczonych włosów. Zawiera on kwas laurynowy i średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które wzmacniają i odżywiają włosy i skórę głowy. Przeciwzapalne właściwości oleju kokosowego zapobiegają łupieżowi i pomagają w odrastaniu włosów.

Przeszczep włosów

Chirurgiczny przeszczep włosów to najlepsza opcja dla mężczyzn, którzy borykają się z łysieniem i mają dość życia w łysej czapce. Zabieg jest prosty i polega na pobraniu małych pasków owłosionej skóry głowy z jednego obszaru głowy. Przeszczepy te są następnie czyszczone i przygotowywane przez chirurga. Następnie chirurg wykonuje maleńkie otwory w obszarze dawcy za pomocą skalpela lub igły, a następnie wszczepia przeszczepy. W zależności od miejsca pobrania, procedura ta może trwać od czterech do ośmiu godzin. Proces gojenia może trwać od dwóch do czterech miesięcy.

Istnieje kilka metod przeszczepu włosów. Jedną z nich jest przeszczep jednostek mieszkowych, który polega na pobraniu paska tkanki z miejsca dawcy. Podczas zabiegu w obszar dawcy wstrzykiwany jest środek znieczulający. Robi się to, aby zapobiec jakiemukolwiek bólowi podczas usuwania pęcherzyków. Następnie chirurg przeszczepia pasmo włosów lub pojedyncze mieszki. Chirurg znieczuli obszar skóry głowy, w którym zostaną umieszczone przeszczepy. W niektórych przypadkach zabieg będzie wymagał wielu sesji.

Zabiegi przeszczepu włosów są stosunkowo kosztowną procedurą, ale wyniki mogą być dramatyczne. Jednak zabieg ten nie jest odpowiedni dla każdego. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy dokładnie rozważyć ryzyko i korzyści związane z zabiegiem. Przeszczep włosów to zabieg chirurgiczny, w którym pasmo włosów jest przenoszone z miejsca dawcy na przerzedzone lub łysiejące miejsce.

Przeszczep włosów może być przeprowadzony z minimalnymi bliznami. FUE to bardziej nowoczesna metoda przeszczepu włosów, która pozostawia mniej widoczne blizny. Chirurg używa specjalistycznej mikroigły chirurgicznej do oddzielenia poszczególnych mieszków włosowych z obszaru dawczego pacjenta. Przeszczepione włosy zwykle wypadają po dwóch do trzech tygodni, ale w ciągu sześciu do dziewięciu miesięcy powinny zacząć ponownie rosnąć. Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci mogą oczekiwać 60% odrostu włosów po poddaniu się przeszczepowi włosów.

Zabieg jest zazwyczaj bezbolesny, ale wiąże się z nim pewne ryzyko. Możliwe są infekcje, nadmierne krwawienie i reakcje alergiczne. Istnieje również niewielkie ryzyko odrzucenia mieszków włosowych, ale zdarza się to bardzo rzadko. Ważne jest, aby porozmawiać z chirurgiem o ryzyku związanym z zabiegiem przed jego wykonaniem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *