Jak suszyć włosy bez ich niszczenia

Jak suszyć włosy bez ich niszczenia

Jeśli chcesz wysuszyć swoje włosy bez ich uszkodzenia, jest kilka sposobów, w jaki możesz to osiągnąć. Jednym z najzdrowszych jest suszenie na powietrzu. Inną metodą jest ręczne czesanie włosów zamiast używania szczotki. Dobrym rozwiązaniem są także owijki z mikrofibry.

Suszenie włosów powietrzem to najzdrowszy sposób suszenia

Susząc włosy powietrzem, unikaj szczotkowania ich zaraz po prysznicu. Szczotkowanie mokrych włosów może prowadzić do rozdwajania się końcówek i uszkodzeń. Szczotkowanie mokrych włosów zwiększa też ryzyko powstawania kołtunów i łamania. Aby zapobiec kołtunom i łamaniu się włosów, szczotkuj je tylko wtedy, gdy są w co najmniej 75% suche. Jeśli musisz rozczesać włosy, użyj grzebienia o szerokich zębach lub szczotki rozplątującej. Upewnij się, że szczotka ma elastyczne włosie, które nie będzie szarpać delikatnych pasm.

Choć suszenie włosów suszarką i suszenie powietrzem to różne techniki suszenia, obie metody mogą być szkodliwe dla włosów. Aby zapobiec uszkodzeniom, eksperci zalecają połączenie tych dwóch metod. Ogólnie rzecz biorąc, eksperci zalecają, aby suszenie powietrzem stanowiło 70% procesu suszenia włosów, a suszenie nadmuchem powinno być stosowane w pozostałych 20%.

Innym problemem związanym z suszeniem prostych włosów powietrzem jest to, że mogą one opaść. Proste włosy są podatne na obciążanie, ponieważ są tak delikatne. Aby tego uniknąć, używaj mniej odżywki i unikaj nakładania jej u nasady. Jeśli czujesz potrzebę nałożenia produktu do włosów, możesz wypróbować Matrix Miracle Creator Multi-Tasking Hair Treatment jako odżywkę bez spłukiwania.

Susząc włosy na powietrzu, pamiętaj o dokładnym umyciu ich pod prysznicem. Zapobiegnie to nadmiernemu gromadzeniu się produktu na włosach, co utrudnia skuteczność odżywki. Pamiętaj również, aby myć włosy wieczorem przed snem, co je uspokaja i zmniejsza ryzyko puszenia się.

Kolejnym problemem związanym z suszeniem włosów jest to, że może ono powodować uszkodzenia włosów, gdy są one mokre. Dotyczy to zwłaszcza włosów zniszczonych. Używanie suszarki może spowodować, że końcówki będą bardziej zniszczone, a włosy będą wyglądać gorzej. W zależności od rodzaju włosów, możesz je wysuszyć lub wysuszyć na powietrzu. Wybór będzie ostatecznie zależał od Twoich osobistych preferencji i tego, ile chcesz wydać na stylizację włosów.

Pierwszym krokiem do minimalizacji uszkodzeń jest wybór odpowiedniego ręcznika do włosów. Wybierz ręcznik, który jest wykonany z czystej bawełny lub z przędzy bambusowej. Ręczniki z przędzy bambusowej mają GSM na poziomie 360 lub więcej. Tego typu ręczniki są delikatne dla włosów i skóry głowy. Inną świetną opcją jest użycie chusty z mikrofibry.

Ręczne czesanie jest mniej szkodliwe niż szczotka

Suszenie włosów szczotką może powodować ich łamanie, ale ręczne czesanie jest znacznie mniej szkodliwe. W zależności od rodzaju włosów, ręczne czesanie może pozostawić je w lepszej kondycji. Używając ręcznego grzebienia, pamiętaj, by dzielić włosy na sekcje i unikać ich ciągnięcia lub skręcania. Przed wysuszeniem włosów ręcznikiem, należy je również nawilżyć. Dla dodatkowej ochrony użyj odżywki bez spłukiwania.

Mokre włosy to najbardziej delikatny etap wzrostu włosów. Używanie szczotki do rozczesywania otwiera łuskę włosa, powodując jego uszkodzenie. Używanie ręcznego grzebienia jest również mniej szkodliwe niż używanie szczotki, ponieważ pozwala wyczuć napięcie każdego kosmyka przed jego zatrzaśnięciem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *