Czy piersi zaczynają obwisać po operacji zmniejszenia piersi?

Znieczulenie do zabiegu powiększenia piersi

Chociaż tkanka piersi nie będzie w stanie odzyskać swojej poprzedniej jędrności, istnieją sposoby, aby zapobiec zwiotczeniu. Pomocne mogą być ćwiczenia i zdrowa dieta. Unikaj palenia i dbaj o nawodnienie organizmu. Staraj się również utrzymywać dobrą postawę ciała. Te kroki pomogą również poprawić wytrzymałość i elastyczność Twojej skóry, co zmniejszy ryzyko zwiotczenia.

Usuwanie nadmiaru skóry z piersi

Operacja zmniejszenia piersi polega na wykonaniu kilku nacięć w piersi, a następnie usunięciu nadmiaru skóry, tkanki gruczołowej i tłuszczu. Następnie zmienia się położenie otoczki i brodawki sutkowej, aby zminimalizować rozmiar piersi. Pozostała skóra jest zamykana za pomocą szwów lub taśmy chirurgicznej. Chirurg może zalecić noszenie biustonosza podtrzymującego, aby zminimalizować obrzęk i zapewnić wsparcie dla piersi. Po zabiegu otrzymasz szczegółowe instrukcje dotyczące pielęgnacji miejsca operacyjnego, a także leki minimalizujące ryzyko infekcji.

Pacjentki zazwyczaj odczuwają pewien obrzęk i przebarwienia po zabiegu, co jest normalne. Objawy te zmniejszą się po kilku tygodniach. Szwy zewnętrzne są zwykle usuwane po jednym do dwóch tygodni. Po zabiegu pacjent otrzyma odzież uciskową do noszenia, a także może zostać poinstruowany, aby przez kilka tygodni unikać spania na boku i podnoszenia ciężkich przedmiotów. Otrzymasz również leki przeciwbólowe na receptę, które pomogą Ci w powrocie do zdrowia.

Zabieg trwa około dwóch do czterech godzin. Chirurg wykona nacięcia od miejsca, w którym przesuwa się brodawka sutkowa, do fałdu piersi. Następnie usunie nadmiar skóry, tkanki gruczołowej i tłuszczu. Twoje piersi zostaną następnie przemodelowane, aby stworzyć mniejszy, bardziej naturalny kształt. Po zabiegu lekarz założy opatrunki na miejsca nacięć i umieści chirurgiczne rurki drenażowe do odprowadzania płynu. Otrzymasz również bandaż elastyczny, aby zmniejszyć obrzęk i siniaki.

Ćwiczenia pomagają zapobiegać zwiotczeniu

Ćwiczenia mogą pomóc zapobiec zwiotczeniu po operacji zmniejszenia piersi na dwa sposoby. Po pierwsze, może pomóc zwiększyć mięśnie w klatce piersiowej i plecach. Po drugie, mogą poprawić Twoją postawę. Wreszcie, ćwiczenia pomogą Ci zachować formę. Może również pomóc w utrzymaniu zdrowej wagi. Nadwaga może sprawić, że twoje piersi zwiotczeją jeszcze bardziej. Picie dużej ilości wody to także dobry sposób na utrzymanie elastycznej i zdrowej skóry.

Choć nie da się całkowicie zapobiec zwiotczeniu, regularne ćwiczenia pomogą. Niektóre ćwiczenia, jak np. podnoszenie ciężarów, pomogą wzmocnić mięśnie klatki piersiowej i piersiowe, dzięki czemu Twoje piersi będą bardziej kształtne. Innym świetnym sposobem, aby Twoje piersi wyglądały jak najlepiej, jest noszenie odpowiedniego biustonosza.

Innym ćwiczeniem, które pomoże zapobiec zwiotczeniu po operacji zmniejszenia piersi, jest ćwiczenie polegające na obracaniu ramion. Wykonywanie go trzy razy dziennie pomoże Ci odzyskać ruch za plecami. Możesz rozpocząć to ćwiczenie już następnego dnia po operacji. Aby rozpocząć, stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder i podnieś dotknięte ramię pod kątem około 45 stopni. Rób to przez minutę, a następnie opuść je ponownie.

Po zabiegu zmniejszenia piersi ćwiczenia są ważnym sposobem na zachowanie młodego wyglądu. Więzadła Coopera są odpowiedzialne za utrzymanie jędrności i braku zwiotczenia piersi. Jednak z czasem więzadła te mogą się rozciągać. Nadwaga, palenie papierosów i hormony ciążowe również powodują, że piersi stają się mniej jędrne.

Genetyka

Ptoza, czyli zwiotczenie piersi, może być spowodowane starzeniem się, ciążą lub karmieniem piersią, jak również genetyką. Twój chirurg plastyczny użyje systemu klasyfikacji, aby określić jak poważna jest Twoja ptoza i zalecić najbardziej odpowiedni rodzaj zabiegu podniesienia piersi. Istnieją trzy poziomy ptosis: stopień 1, umiarkowany i ciężki. Techniki chirurgiczne podnoszenia i zmniejszania piersi różnią się znacznie w zależności od stopnia ptozy.

W czasie ciąży piersi są nabrzmiałe, a po karmieniu piersią zmniejszają swój rozmiar. Powstałe w ten sposób opadanie pogarsza się zwykle z każdą ciążą. Aby zminimalizować wygląd obwisłych piersi, należy prowadzić zdrowy tryb życia, który obejmuje zbilansowaną dietę i dużą ilość wody. Owoce są doskonałym źródłem antyoksydantów, które mogą pomóc w zmniejszeniu obwisłości. Ponadto powinnaś rzucić palenie i utrzymywać prawidłową postawę, aby uniknąć zwiotczenia w przyszłości.

Wiek, ciąża i ekstremalne wahania wagi mogą również spowodować zwiotczenie piersi. Najlepszym sposobem leczenia tego stanu jest mastopeksja piersi, czyli podniesienie piersi, które ma na celu przywrócenie młodzieńczych piersi z bardziej jędrnym kopcem. Operacja podniesienia piersi pomoże Ci przywrócić kształt Twoich piersi i zwiększyć Twoją samoocenę.

Genetyka odgrywa ważną rolę w określaniu rozmiaru piersi. Twój skład genetyczny może mieć genetyczną predyspozycję do zwiotczenia. Lekarz może również przeprowadzić redukcję piersi na dotkniętej problemem piersi, aby zapewnić symetrię.

Zmiany wagi

Zmiany wagi po operacji zmniejszenia piersi mogą wpłynąć na ostateczny wynik operacji. Zabieg ten daje najlepsze rezultaty, gdy pacjentka ma stabilną wagę i rozmiar tkanki piersi. Wszelkie zmiany wagi o więcej niż 15-20 funtów po operacji mogą zmniejszyć skuteczność zabiegu. Jeśli pacjentka straci na wadze po operacji, wyniki mogą być nierówne, a piersi mogą odrosnąć do pierwotnego rozmiaru.

Osoby z dużymi piersiami mogą mieć trudności z wykonywaniem ćwiczeń lub podejmowaniem energicznej aktywności fizycznej. Dzieje się tak dlatego, że duże piersi znacznie obciążają ramiona, plecy i szyję. Mogą one również mieć trudności z wygodnym chodzeniem. Zmniejszenie piersi może złagodzić te problemy. Po operacji pacjentki mogą nadal ćwiczyć i nabierać formy. To może być korzystne dla ich zdrowia fizycznego i utraty wagi. Ponadto, utrata wagi może ułatwić pacjentowi wykonywanie ćwiczeń.

Istnieją jednak pewne ograniczenia badania. Niektóre z badanych kobiet miały znacznie więcej tkanki tłuszczowej niż ich waga sprzed operacji. U tych pacjentek częściej występował również zespół cieśni nadgarstka niż u tych z prawidłową masą ciała. Badacze doszli do wniosku, że im większa pierś, tym większe ryzyko wystąpienia zespołu cieśni nadgarstka.

Oprócz wagi, kolejną obawą jest to, jak zabieg wpłynie na Twoją wagę. Operacja zmniejszenia piersi jest poważną operacją i będzie miała wpływ na kilka aspektów Twojego życia. Większość kobiet zdaje sobie sprawę, że operacja zmniejszy ich piersi, ale mogą nie zdawać sobie sprawy, że inne aspekty ich ciała również zostaną dotknięte. Zmiana wagi po operacji zmniejszenia piersi jest powszechna i ułatwi osiągnięcie celów związanych z utratą wagi.

Ciąża

Jednym z największych pytań po zabiegu zmniejszenia piersi jest to, czy piersi zaczynają obwisać? Chociaż tkanka piersi nie może wrócić do swojej poprzedniej jędrności po zabiegu redukcji, można ją poprawić za pomocą pewnych ćwiczeń. Ćwiczenia te mogą pomóc w tonowaniu mięśni za piersiami, co może poprawić ich wygląd. Jednak zanim zobaczysz jakiekolwiek rezultaty, może minąć trochę czasu. Możesz również spróbować utrzymać swoją wagę pod kontrolą, rzucić palenie, pozostać nawodnionym i utrzymać dobrą postawę. Dbając lepiej o siebie, zwiększysz wytrzymałość i elastyczność swojej skóry, co zmniejszy prawdopodobieństwo jej zwiotczenia.

Istnieje wiele czynników powodujących zwiotczenie piersi u kobiet. Jednym z najczęstszych jest poprzednia ciąża. Podczas ciąży tkanka piersi przechodzi kilka zmian, w tym zmiany hormonalne i regresję tkanki piersi. Palenie jest kolejnym czynnikiem, ponieważ zawiera substancje chemiczne, które rozkładają elastynę. Badania wykazały pozytywną korelację między historią palenia a obwisłymi piersiami.

Obwisłość piersi może być spowodowana przez kilka czynników, w tym zmiany hormonalne i wahania wagi. Zmiany hormonalne mogą powodować, że tkanka piersi staje się cieńsza, a otoczki powiększają się. Efektem tego jest zwiotczały biust, który może wyglądać jak muffin top.

Karmienie piersią nie powoduje obwisłości

Karmienie piersią nie powoduje obwisłości piersi po zabiegu redukcji. Chociaż zmiany rozmiaru piersi podczas ciąży odgrywają rolę w obwisłości, karmienie piersią nie jest jedyną przyczyną. Inne czynniki, takie jak palenie papierosów, nadwaga i brak wystarczającej ilości ruchu, również mogą przyczynić się do obwisłych cycków. Powrót rozmiaru piersi do poziomu sprzed ciąży może zająć kilka miesięcy. W tym czasie komórki wytwarzające mleko będą się kurczyć, a komórki tłuszczowe powrócą do rozmiarów sprzed ciąży.

Liczba poprzednich ciąż jest kolejnym czynnikiem ryzyka obwisłych piersi. Ciąża zmienia piersi, a zmiany poporodowe obejmują regresję hormonalną tkanki piersi. Innym czynnikiem jest palenie papierosów, które zawiera substancje chemiczne rozkładające elastynę i powodujące opadanie piersi. W kilku badaniach wykazano, że palenie jest czynnikiem ryzyka obwisłych piersi.

Obwisłość piersi jest powszechna u wszystkich kobiet. W rzeczywistości obwisłość jest naturalną częścią procesu starzenia się. Piersi składają się z połączenia lżejszego tłuszczu i ciężkiej tkanki piersi. Jednak zwiotczenie piersi może wystąpić w każdym wieku.

Jeśli karmienie piersią jest ważną częścią tożsamości kobiety, zapytaj chirurga, czy planuje usunąć sutek i przewody mleczne podczas operacji. Narządy te funkcjonują jako pętla sprzężenia zwrotnego, a jej uszkodzenie może wpłynąć na produkcję mleka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *