Redukcja piersi – domowe sposoby na zmniejszenie piersi

Redukcja piersi - domowe sposoby na zmniejszenie piersi

Oprócz zabiegów chirurgicznych, można również spróbować niektórych domowych środków na zmniejszenie piersi. Niektóre z nich to białka jaj, zielona herbata, Neem i kurkuma. Te środki są bardzo skuteczne w zmniejszaniu rozmiaru piersi. Te domowe środki są dostępne na rynku i można je łatwo wykorzystać bez żadnych skutków ubocznych.

Białka jaj

Białka jaj są doskonałym rozwiązaniem, aby ujędrnić luźną skórę i zmniejszyć rozmiar piersi. Napina również okolice klatki piersiowej, co sprawia, że piersi wydają się mniejsze. Aby zastosować to remedium, musisz oddzielić jajko, zrobić pastę z białka jajka i nałożyć mieszaninę na dolną część piersi. Pozostaw ją na pół godziny, a następnie spłucz ciepłą wodą. Powtarzaj ten proces codziennie przez kilka tygodni.

Należy jednak zachować ostrożność przy podawaniu tego środka pacjentkom z alergią na jajka. Należy omówić z pacjentem ryzyko zakażenia krzyżowego oraz alternatywne rozwiązania dla tego zabiegu. Na przykład, należy unikać stosowania białek jaj u dzieci, które mają alergię na skorupki jaj. Należy również pamiętać, że skorupki i białka jaj są wykorzystywane w procesie produkcji pieczywa.

Chociaż białka jaj zawierają około połowy objętości całego jaja, są bogate w białko. Są białkami kompletnymi, co oznacza, że zawierają wszystkie dziewięć niezbędnych aminokwasów. Białka mają jednak niską wartość odżywczą, więc nie są dobrym źródłem witamin. Zawierają jednak około 12% dziennej wartości ryboflawiny, która jest niezbędna do produkcji energii i wzrostu komórek.

Zielona herbata

Ostatnie badanie wykazało, że picie zielonej herbaty może zapobiegać rakowi piersi. Herbata ta zawiera polifenole, które hamują wzrost komórek rakowych w organizmie. W rzeczywistości badacze stwierdzili, że osoby, które piły najwięcej zielonej herbaty, miały mniej nawrotów raka piersi. Efekt ten był najbardziej zauważalny u kobiet przedmenopauzalnych z wczesnym stadium raka piersi. W późniejszych stadiach herbata nie miała jednak wpływu na wielkość guzów.

W kilku badaniach na zwierzętach i in vitro wykazano ochronny wpływ spożycia zielonej herbaty na ryzyko zachorowania na raka piersi, choć w badaniach epidemiologicznych uzyskano niespójne wyniki. Jednak u kobiet, które zaczęły pić zieloną herbatę w młodym wieku, ryzyko rozwoju raka piersi było o 0,67% niższe niż u kobiet, które zaczęły ją pić w późniejszym wieku.

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem wśród kobiet i chociaż wskaźnik 5-letniego przeżycia jest obecnie dobry, to nadal jest on główną przyczyną śmierci u kobiet. Istnieje jednak szereg czynników ryzyka, które można modyfikować, aby obniżyć ryzyko rozwoju choroby. Czynniki te obejmują wagę, spożycie alkoholu i gęstość piersi. Każdy 1% wzrost gęstości mammograficznej wiąże się z 2% większym ryzykiem rozwoju raka piersi. Opracowano kilka terapii mających na celu zmniejszenie gęstości piersi, a ekstrakt z zielonej herbaty może być jedną z nich. Neem

Neem to zioło, które jest bardzo korzystne dla kobiet, zwłaszcza tych, które mają powiększone piersi. Ma właściwości przeciwzapalne i pomaga zmniejszyć stan zapalny, który jest przyczyną powiększonych piersi. Możesz zrobić herbatę używając liści neem i kurkumy. Gotuj liście w czterech filiżankach wody przez około 10 minut. Odcedź je i dodaj miód lub kurkumę w proszku. Pij tę herbatę raz lub dwa razy dziennie przez dwa do trzech miesięcy.

Oprócz zmniejszenia rozmiaru piersi, neem może również pomóc Ci w utracie dodatkowego tłuszczu. Aby to zrobić, należy gotować liście neem w czterech filiżankach wody przez około 10 minut i pić tę wodę dwa razy dziennie. Podobnie możesz spożywać olej rybny, który zawiera kwasy tłuszczowe omega 3, które mogą pomóc w obniżeniu poziomu estrogenów w organizmie.

Neem ma kilka właściwości przeciwnowotworowych, przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych. Frakcja etanolowa liścia neem może hamować wzrost chemicznych czynników rakotwórczych. Hamuje rozwój nowotworów sutka w modelach szczurzych. W jednym z badań etanolowa frakcja liścia neem hamowała progresję guza sutka wywołanego MNU u siedmiotygodniowych samic szczurów Sprague Dawley.

Kurkuma

Kurkuma jest silnym antyoksydantem, który może pomóc w walce z rakiem piersi. Uważa się, że jej podstawowy składnik, kurkumina, zapobiega wzrostowi komórek macierzystych raka piersi. Kurkumina, mimo że jest polifenolem, ma niską biodostępność, co oznacza, że tylko niewielka ilość aktywnego związku dostaje się do krwiobiegu po spożyciu.

Kurkuma jest powszechnie stosowana jako przyprawa w kuchni indyjskiej. Nadaje curry żółty kolor i smak. Jest również ważnym składnikiem tradycyjnej medycyny chińskiej i ajurwedyjskiej. Naukowcy odkryli, że kurkuma zawiera kurkuminę, silny przeciwutleniacz, który pomaga zmniejszyć produkcję wolnych rodników. Wolne rodniki uszkadzają błony komórkowe, manipulują DNA i powodują śmierć komórek. Kurkumina jest również skutecznym środkiem przeciwzakrzepowym, ograniczającym powstawanie zakrzepów krwi poprzez hamowanie aktywności dwóch enzymów odpowiedzialnych za zlepianie się płytek krwi.

Kurkuma od dawna jest stosowana jako zioło lecznicze. W medycynie tradycyjnej jest stosowana w leczeniu stanów zapalnych, bólu i zapalenia kości i stawów. Stosowana jest również w wielu innych problemach zdrowotnych, takich jak katar sienny, depresja i wysoki poziom cholesterolu. Nie ma jednak jednoznacznych dowodów na jego zastosowanie w redukcji piersi.

Olej neem

Badania wykazały, że stosowanie oleju neem do redukcji piersi może prowadzić do zmniejszenia ich rozmiaru. Co więcej, stosowanie oleju neem powoduje również zmniejszenie masy ciała. Olej neem jest naturalną substancją, która jest szeroko stosowana w różnych aplikacjach zdrowotnych.

Olej ten, pozyskiwany z drzewa Azadirachta indica, pochodzi z Indii. Wykazano, że składniki chemiczne oleju neem hamują wzrost komórek raka piersi. Chociaż wyniki te nie są rozstrzygające, wskazują na fakt, że neem ma działanie przeciwnowotworowe u zwierząt laboratoryjnych. W jednym z badań stwierdzono, że olej neem hamuje wzrost komórek raka piersi, gdy podawano go szczurom Wistar, które były karmione dietą o wysokiej zawartości tłuszczu/sacharozy.

Neem jest również doskonałym naturalnym środkiem na różne dolegliwości zdrowotne. Zawiera kilka związków, które są pomocne w leczeniu chorób i łagodzeniu bólu fizycznego. Jego liście i olej są znane ze zwalczania infekcji i łagodzenia wrażliwej skóry. Herbata z liści neem może być przyjmowana codziennie przez dwa do trzech miesięcy.

Nasiona neem

W badaniu dotyczącym nasion neem w celu zmniejszenia piersi wykorzystano technikę GC-MS do pomiaru stężenia kilku składników. Wykryto kilka metabolitów, w tym etylo-2-hydroksy-2-cyklopenten-1-on, kwas ftalowy, 3,5-dihydroksy-6-metylo-2,3-dihydro-4-H-piran-4-on, 4-etylobenzamid i pochodne triazyny.

Neem jest stosowany w medycynie ajurwedyjskiej od ponad 4000 lat. Posiada szereg właściwości leczniczych, w tym aktywność przeciwzapalną. Jeden związek chemiczny zawarty w neem, nimbidyna, hamuje działanie neutrofili i makrofagów, co może pomóc w zmniejszeniu obrzęków i stanów zapalnych. Uważa się również, że pomaga w reumatoidalnym zapaleniu stawów, chorobie, która powoduje stan zapalny i ból w stawach.

Badania wykazały, że nasiona neem mają właściwości antybakteryjne i antyrakowe. Ekstrakty z nasion były testowane przeciwko wielu bakteriom, w tym S. aureus, V. cholerae. Ekstrakty te wykazywały aktywność antybiofilmową, która była wyższa niż w przypadku wankomycyny.

Neem wykazuje również właściwości przeciwgrzybicze. Uważa się, że może pomóc w leczeniu infekcji wywołanych przez candida i stopę atlety. Ponadto może zmniejszyć stan zapalny żołądka i obniżyć ryzyko wystąpienia wrzodów żołądka. Jednak najlepiej jest omówić potencjalne korzyści z neem z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia.

Proszek z neem

Proszek z neem to naturalny sposób na zmniejszenie rozmiaru piersi. Jego właściwości przeciwzapalne i przeciwnowotworowe są idealne do zmniejszenia rozmiaru piersi. Może być przyjmowany doustnie. Zaleca się przyjmowanie proszku neem dwa do trzech razy dziennie przez okres dwóch miesięcy. Jest korzystny dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Istnieje kilka środków ostrożności związanych ze stosowaniem neem. Zioło może być toksyczne dla dzieci i należy go unikać. Neem może powodować poważne działania niepożądane u niemowląt, w tym zaburzenia krwi, drgawki i utratę przytomności. Ponadto może powodować poronienie.

Korzyści płynące ze stosowania neem wciąż nie są w pełni poznane. Niektóre badania sugerują jednak, że zioło to może pomóc w zmniejszeniu rozmiaru piersi. Jego główny składnik, neem, ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Może również poprawić jakość tkanki skórnej. Chociaż neem ma wiele zastosowań, nie ma dostępnych wysokiej jakości badań klinicznych.

Neem jest powszechnie dostępny w całych Indiach. Jego liście są używane do żywności, kosmetyków i pielęgnacji zdrowia. Jego olej jest również używany do włosów. Może on również pomóc w kontrolowaniu puszenia się włosów. Liście są również żute w celu złagodzenia bólu zębów. Jest ogólnie uważany za bezpieczny dla ludzi, ale niektórzy ludzie mogą być na niego wrażliwi. Tak więc, przed spożyciem produktów z neem, upewnij się, że wykonasz test płatkowy na niepozornej części ciała.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *